Voor liet strand Foto rechts1 Als lcleur blijft blauw in verschillende nuan ces favoriet. Er worden nog steeds veel ge werkte badpakken gebracht. Mode- tinten als cyclamen, turkoois en maïsgeel doen het uitstekend op een marine fond. llibana.) De tegenwoordige vacanties staan in hot teeken van zon en water en daar waar men geen natuurlijke zwemgelcgenheid heeft, worden allerlei openluclitbaden aangelegd. Daarom spreekt het dan ook vanzelf dat Vrouw Mode haar bijzondere aandacht besteedt aan ons bad pakje en alles wat daar zooal bijhoort en kan het niet anders dan tot verheugenis strekken dat deze groote variatie tevens zorgt voor een „elek wat wils", zoodat we het volste recht hebben om te verwachten dat er voorgoed een einde gekomen zal zijn aan het urenlang rondloopen in daar toe niet geëigend badpak of in een erg veel op een nachtgewaad lijkende strandpyama. Goed zittende badpakken voor in het water en daarnaast alleraardigste zonnepakjes voor op het strand. Voor het badeostuum wordt naast zuiver wollen tricot dit seizoen vooral een stevig lastex-weefsel gebracht. Een badpak dat sluit als een corselet en daarom zoo uitstekend geschikt om een niet geheel onberis pelijk figuur te verbeteren. Zoo jammer alleen dat ze nog zoo duur zijn. Veel minder kostbaar maar lang niet algemeen gewaardeerd de pakjes van gebloemde cretonne, satijn of wol, die op een lastex-draad ingerimpeld zijn. Als meest populaire kleur kunnen we blauw noemen. Blauw in een gamma van marine tot licht bleu en in heel veel gevallen versierd met noppen of kleine figuurtjes en zelfs wel strepen in een modekleur als cyclamen, turkoois of maïsgeel. Marine met wit blijft echter een veelgeliefde combinatie. Het geheel witte badpak schijnt afge daan te hebben. Maïsgeel zullen we daarentegen veel zien. Wat betreft de strandpakjes, die zoowel twee- als driedeelig kunnen zijn en vrijwel allemaal een rokje hebben, zoo heeft men daarvoor over wegend een frisch gebloemd cretonne genomen evenals voor de vlotte getailleerde lange strand- mantels. Overigens zien we ook veel driekwart en zelfs slechts tot de knie reikende strand jassen. Op het gebied van schoe nen het allernieuwste de exemplaren met geweldig dikke zolen die zoowel van kurk als van gevlochten kabeltouw kunnen zijn. Ten slotte nog een enkel woord over hoeden en tas- schen. Groote stroohoeden uit A a het baden kleeden degenen, die nog wat van de zon willen genieten, zich in aardige strand/pakjes. (Juvena.) Nice en uit de prairiën en hoeden zooals Vincent van Gogh ze zijn maaiers toe dacht. En tasschen in de meest fantastische vormen, van dobbelsteenen tot waschzakken. De meeste tasschen zijn van een grof linnen met allerlei emble men, die aan de zee ontleend zijn, zooals ankers, schelpen en kompassen. Ze zijn over het algemeen van een grof linnen, dat met een ondoordringbare stof gevoerd is. Alleraardigst de kleine waterdichte taschjes, die aan een cein tuur gedragen worden en broertjes van het zoo bekende ski-tasclije konden zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 36