BINNENLAND SC H NIEUWS Oud-geïnterneerden van het Belgische Leger hebben Zon dag een krans gelegd voor hel oorlogsgedeukteekèn te Amers foort. Louis Davids in een tweetal van, zijn beroemde creaties, links ah de kellner Leopold in de revue „In 't Witte Paarden rechts als de man, die een vrouw zoekt, in de revue Groote polonaise Een drietal panden in de Zwart Ja nsstraat te Rotterdam waarvan de gevels vernieuwd werden, bleken in een staat van verzakking te verkeeren, zoodat de bewoners, die nog in het. achtergedeelte verblijf hielden, in allerijl moesten vluchten Aangezien deze huizen een gevaar voor de omgeving op leverden, werd reeds spoedig met de afbraak begonnen. Met diep leedwezen heeft ons land Zaterdag j.l. het overlijdensbericht vernomen van een zijner meest populaire figuren, Louis Davids. Tiet was een publiek geheim dat het brooze lichaam va n dezen ras-artist een voortdurenden kamp te strijden had tegen een slee pende kwaal, die hem ten slotte op 55-jarigen leeftijd voor goed heeft, overwonnen. Doch, hoe jong ook, laat deze onbe twist meest talentvolle onder de Nederlandsche chanson niers en cabaret-artisten bij het groote publiek herinne ringen achter die niet licht vervagen zullen, dank zij vooral gramojoon en radio, die niet zullen nalaten zijn voordrachten en levensliedjes in tallooze huiskamers te doen hooren. Dit zal dan een erkentelijke hulde zijn aan de nagedachtenis van den schepper ran „den kleinen man met z'n confectiepak je an,'' „Zandvoort bij de zee," den „Olieman" en zonree} andere liedjes, alle uitmuntend door raken humor en oprecht sentiment en waarvan de meeste gemeengoed geworden zijn ran 't X ederlandsche. volk, welks souverein dezen grootst en beoefenaar der kleinkunst zeer zeker niet onverdiend met het Ridderkruis ran den Xederlandschen Leeuw begif tigd heeft. Louis Davids ruste in vrede.' Dr. .1. R. Zimmerman, de oud-burgemeester van Dordrecht en Rotterdam en oud- Volkenbondscommis saris voor Oostenrijk, is op 70-jarigen leeftijd plotseling te Yelp overleden. IN MEMORIAM LOUIS DAVIDS

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 12