Zeeuwsen Luilekkerland Liever dan aan de spreeu wen, gunt een plukker z'n kersen aan zooln charmante bezoekster. De deinende lange ladders staan opge richt in de kersenboomgaarden en van alle zijden tegelijk wordt een kerseboom, waarvan de vruchten ver genoeg gerijpt zijn, door de plukkers aangevallen. Luilekkerland! Jawel maar dat is het alleen maar voorde vreem delingen. Voor de be zoekers, die, dit jaar voor 't eerst, zelfs bij heele extra- treinen naar 't hartje van Zuid-Beveland worden ge voerd, nu het kersentijd is. LuilekkerlandMaar niet voor de Zeeuwen zelf! Niet voor den kersenjongen, die van vroeg tot laat in de weer is, die oogen en handen te kort komt om met z'n touwen en netten, trom mels, bussen, potdeksels en schietgerei de spreeuwen op een afstand te houden. Niet voor de plukkers, die op hun liooge ladders tegen de boomen opstaan midden in de barre zon; niet voor de pluksters, die door de bes sen tuinen of langs de aard beienbedden kruipen en hurken. Niet voor de drui- venkrenters in de kassen. Niet voor ieder, die maar iets te maken heeft met den oogst, met het vervoer, met de veiling, met den ver koop van het Zeeuwsche fruit. Voor hem is er geen rust en geen luiheid. En hoogstens een schaarsch deel van het genot. Voor Maar ook anderen hebben er de lucht van gekregen, dat de kersen rijp zijn en er is heel wat aandacht en vernuft voor noo- dig om de spreeuwen zoo lang op een afstand te houden tot de oogst binnen is. Verscli van den boom kunt u bij de plukkers in Kloetinge de kersen kermen kempen. En ze zijn er niet te zuinig met 't gewield

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 18