Zeeuwsche Spori 21 Te Vlissingen had Zondag een trial-meet plaats iusschen Weet- Vlaamsehe, Oost- Vlaamsche en Zeeuwsche athleten. Er waren spannende wedstrijden en de publieke belangstelling was bevredigend. De Vlaamsche gasten worden verwelkomd door den districtsvoorzitter, den heer de Vries. De athletiek-ontmoeting tussehen de athletiek- ploeg van het district Zeeland en de ploegen van Oost- en West-Belgisch-Vlaanderen is een succes geworden. De sportieve prestaties waren alles zins het aankijken waard en zoo nu en dan werd het op athletiek-gebied niet verwende Zeeuwsche pu bliek vergast op heele mooie sport. De Belgische gasten kwamen met enkele Belgische kampioenen uit en dit heeft zeker de belangstelling voor dezen wedstrijd verhoogd in niet geringe mate. Men kan zich afvragen, wanneer de K.N.A.l'. eens zal inzien, dat de eenige methode om de athletiek in de afgele gen districten te verheffen gevonden wordt in het afvaardigen van enkele sterren, die men nu in een heel eng kringetje houdt-. Het succes van zoo'n wed strijd wordt mede bepaald door de organisatie en ook deze was in goede handen. Met den heer de Vries als wedstrijdleider kwam er meteen een flink tempo in de afwerking, wat blijkbaar aanstekelijk werkte op de overige jury, welke alle laksheid afwierp en zeer actief meehielp om het tempo vol te honden. We moesten den heer de Vries meer als wedstrijdleider zien bij de Zeeuwsche athletiekwedstrijden! Om met het eind te beginnen, kunnen we ver melden, dat Oost-Vlaanderen verreweg de meerdere was en met een flinken puntenvoorsprong deze trial- meet won. Onze Zeeuwsche jongens echter gaven den geheelen wedstrijd door goed partij en wisten de tweede plaats te bezetten met 80 punten, terwijl nummer één er 96 telde. West-Vlaanderen bleef met 58 punten nogal ver achter. Dit was aanvanke lijk niet verwacht, omdat voor de niet-ingewijden, en dat zijn toch bijna alle Zeeuwsche athletiek-men- schen voor wat betreft de Belgische athletiek-pres- taties, hoe verwonderlijk dit ook moge klinken, West-Vlaanderen met een flinke 100 meter voor den dag kwam, welke Saelens en de Reygere gemakke lijk wonnen in resp. 10.7 en 10.8 sec. Daarop volgden de oostelijken en toen pas de Zeeuwen. Dit was het eerste nummer na de voorstelling der ploegen. Tus sehen haakjes, wat verliep die voorstelling der ploe gen toch dor en kond. Een enkele noot muziek bij het opmarcheeren hoort er bij en toch zeker de volks liederen. Dat kan een volgenden keer nog beter Het eerste nummer was dus verre van bemoedigend, doch het tweede was al beter, toen De Pagter de tweede plaats bezette op de 400 m., waarin een Oost- Vlaming. Smet. zegevierde in 51.9 sec. Het zou echter steeds beter worden, want op de 800 meter konden we zelfs een Zeeuwsche overwinning toejuichen. Dobbelaere wist met uiterste krachtsinspanning zich den Oost-Vlaming Tom beur van het lijf te houden en met 1 sec. verschil te winnen in 2 minuten 7 sec. Op de 1500 m. kwamen we er weer niet aan te pas en hoewel reeds vroeg te zien was, dat op dit num mer een paar mannetjesputters aan het werk waren, klonk toch nog een kreet van verrassing door de rijen van toekijkende athleten, officials en publiek, toen op ongeveer 150 meter van de finish De Vuijst en Heuninck, beiden oost, uit de derde en vierde positie onweerstaanbaar naar voren kwamen en in een geweldige sprint 'tgeheele peloton passeerden. Daar was geen houden aan en we zagen nooit tevoren zoo'n prachtige overwinning in een zoo schitterenden stijl. Op de 3000 meter konden we het tactische loopen van Van Rumst bewonderen met zijn ploegmaat Naert (O.V.). Wie het heeft willen zien, heeft nu eens kunnen zien, hoe men zoo'n race moet loopen en heeft stijl kunnen bewonderen. Dronkers werd vierde op dit nummer. De 4 x 100 meter estafette was weer voor de oostelijken en ook de olympische, beide met flinken voorsprong. Zeeland kon zich telkens nog vóór West-Vlaanderen plaatsen, zij het ook maar met 1 sec. verschil. Op de spring- en werpnummers kon de Zeeuwsche ploeg wat ophalen. Matthijssen werd goede 2e op kogel mét 10.93 m. en ook op discus met 34.57 m. Ongena (O.V.) werd winnaar met resp. 11.02 en 36.12 m. De nieuweling Gillissen won bij verrassing het speerwerpen met 37.42 m. en Westrate was goede tweede met 36.92 in. Ook bij verspringen twee Zeeuwen aan den kop, t.w. Lourens en Reuter met resp. 6.32 m. en 6.25 m. Hoogspringen was voor Vlierberghe (O.V.) 1.70 m., gevolgd door onze landgenooten Matthijssen en de Vin met 1.65 m. Overal blijkt O.V. de zwaarste concurrent te zijn, maar daartegenover staan ook keurige prestaties van onze Zeeuwsche jongens, die de eer van het district op kranige wijze hebben verdedigd. Even na den start van de .1000 m. (links), die óp sublieme wijze werd gewonnen door den Belgisehen kampioen van Rumst (rechts). Dobbelaere wint na hejtigen strijd de ftOO m. Een spannend moment uit het nummer 1ÖU0 m. In het nummer hoogspringen zag de heer Matthyssen van Marathon zich onttroond door Van Vlierberghe De 100 meter wordt op overtuigende wijze gewonnen door den Belgischen looper Saelens. Een moment van tie 400 m., waarbij De l'agter (Z goede partij gaf en no. 2 werd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 21