ZEEUWSCHE OMROEP 27 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den offieieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. Men meldt ons uit Goes dat in den raad een adres van Zeeuwsche bouw meesters niet in behandeling kon komen, omdat het zoo leelijk van inhoud was. De Schoonheidscommissie zal zich, behalve met de teekeningen der archi tecten, ook met hun schrifturen dienen te bemoeien! Onze correspondent te Oostburg, die vele bijzonderheden meldt over een groot militair schouwspel te Oostburg op het marktplein, schrijft o.ro., dat het opmerkelijk was, hoevelen bij het spelen van het. volkslied het hoofd gedekt hielden. Een direct door ons ingesteld onder zoek wees uit, dat dit niet aan een be paalde mentaliteit te wijten viel, maar wel aan den wind uit noordelijke rich tingen. Uit de Zeeuwsche hoofdstad vernamen wij, dat aldaar de jaarvergadering van den Zeeuwschen provincialen brand- weerbond is gehouden, waarbij de voor zitter zijn leedwezen moest betuigen over de zeer slechte opkomst. Logisch lijkt ons dit niet. Een orga nisatie als de genoemde moet alles aan grijpen om een brandende belangstel ling te voorkomen. Uit dezelfde plaats ontvingen wij interessante mededeelingen over het al daar gehouden congres der apothekers, die geduchte critiek uitbrachten op de organisatie der doktoren. Met verbluffende handigheid werd gedemonstreerd hoe men iemand een bitter pilletje kan laten slikken! Wij vernamen uit St. Kruis, dat aan den scheidenden gemeente-secretaris door den raad een wandelstok is aange boden. Na het leiden van een jarenlang zit tend leven is een wenk om met de loop sport te beginnen een aanwijzing die niet anders dan de gezondheid ten goede kan komen. Men meldt ons uit de Schelde-stad. dat een heetgebakerde matroos, die. in de Walstraat een café verlatend, tegen een burger botste, dezen ongelukkige met één slag spontaan door een winkel ruit sloeg. 'n Waarschuwing dat een landrot niet in het kielzog van een zeeman moet komen kan nog wel door den beugel, maar dat men den berispte meteen voor schande in een etalage te kijk zet, is werkelijk onbetamelijk! Uit Terneuzen bereikten ons droeve berichten over het plaatselijke schoon. Het water van de westelijke vesting gracht is namelijk zeer verontreinigd en de stedelijke vuilnisbelt, die snel aangroeit, zorgt wel voor verandering van lucht, maar niet voor verbetering. Bovendien wordt het mooie eilandje in zjjn aspect bedreigd en vertoonen zich naast een heirleger ratten nog twee wilde katten, die de vogeltjes opeten. Hoewel het complex van deze ver schrikkingen allesbehalve saai is, heeft men het vermoeden, dat de toeristen om een en ander te ondergaan extra- reisjes naar Terneuzen zullen maken. 't Uitdeelen van brillen met roet- glaasjes en neusklemmen is voorloopig misschien het beste! Tot de volgende week, dames en heeren De heer J. J. v. d. Hooft tweede van rechts,) nam na 30-jari- ge ambtsvervulling af scheid uit zijn functie als gemeentesecretaris van St. Kruis in zijn plaats werd geïnstal leerd de heer JM. Pa- ridaen (derde van links). Het muziekgezelschap Hosanna te Goes viert feestelijk zijn vijfen twintigjarig bestaan. De Zeeuwsche paarden hebben menige zege behaald op de qroote Tentoonstelling Het Kederlandsche Trekpaard, die in de laatste dagen der vorige week te s-Hertogenbosch ge houden is. Hier ziet u een overzicht op het défilé der aanwezige paarden. H. M. de Koningin vereerde de Bossche Trekpaarden ten - toonstelling met haar belang stellend bezoek. H. Mwerd er begroet door haren com missaris in Koord-Brabant, jhr. mr. dr. A. B. G. M. van Kijckevorsel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 27