ÉÉN VERSTOKT VRIIGÉZÉL HAAR yiri4j4&MuUi> Hoe ik OVERTOLLIG ODOREX Iets voor het moederhart N voor altijd ben kwijtgeraakt Heerlijk bij j V zoo n warmte Ja, zulke foto's stelen het moederhart en dat van Pa ook Met een van de 4 populaire Voigt- lander Camera's, die abnormaal laag geprijsd zijn, maakt U foto's, waar U trotsch op kunt zijn Goedkoope Bessa met Voigtar 7.7, 3-punt-instelling en ontspanner aan den loopbodem tot 1/75 sec. Tl. IV./® Metalen Brillant met Voigtar 7.7, een prachtcamera voor fl* 21» Bessa 6 X 9 met Voigtar 6.3, zelfont spanner en Prontor sluiter, verder als goedk. Bessatl» wl* Klein Bessa 6x6 met Voigtar 3.5, Prontor II. vaste geelfilter en dieptescherpte-aanwijzer NIEUWE PRIJSWEDSTRIJD! Doe mee aan den wekelijkschen wedstrijd! Prachtige prijzen, n.l. elke week een camera van fl. 40 - plus 20 andere prijzen! Wedstrijdformulieren en cameraprospecti (stof voor den wedstrijd) gratis bij Uw fotohandelaar of den Importeur: Fa. J. P. VOS, Nieuwe Haven 94, Rotterdam. To~Ö JAAR FOTOGRAFIE 19 9 J A A R I CAMERA'S Voigtlan der film 100 °/o zekerheid Hypertrophic (verwijding) van de transpiratick lieren is meestal oorzaak van overdadige transpiratie. lijkt functie van De overdadige ratic wordt nol De moderne vrouw- beschermt haar charme tegen de noodlottige ge< volgen van te sterke trans* piratie onder de armen door Odorex van Prof. Dr. Polland. Het onderdrukken van de transpiratie onder de ar» men is gevaarlijk voor de gezondheid. Odorex onderdrukt de transpiratie NIET, doch maakt ze normaal, onmerkbaar en reukloos en verzekert de natuurlijke werking van de transpiratieklieren. Reeds na de eerste toepassing voelt U zich ver* frischt en verlicht. U behoeft niet meer ongerust te zijn, dat Uw transpiratie Uw omgeving hindert. De te sterke afscheiding is normaal geworden, de onaangename reuk is verdwenen. Geen don* kere plekken meer in Uw japon onder de armen. Zelfs bij groote hitte kunt U zich vrij bewegen. Duizenden dames gebruiken Odorex en doe* toren schrijven het voor. R-367-K Flacon voor vele maanden 94ctS Vervolg van blz. 25 de schuld aan Maisie. Wat wist een tooneelspeelster van koken of huiswerk Was 't. dan wonder, dat de karbonaden verbrand waren en de keuken zoo'n janboel was? Tilling had ze, gelijk de buren, waarschijnlijk liooren komen en gaan, dus bewijs was er. Tilling zou natuurlijk den heelen dag zuur kijken, inaar hij zou zich aan een beetje onge regeldheid in het leven van zijn patroon moeten wennen, 's Avonds laat of 's nachts vroeg thuiskomensoms bijna nuchter, soms beslist aangeschoten; op onmogelijke tijden opstaan, ontbijten met twee aspirientjes, en verder den dag slijten in zijn ochtendjas, wachtend op een nieuwen avond van droeve vroolijkheid. En dat alles op zoek naar een vrouw! Paul zuchtte, draaide het licht uit, en richtte met zware oogen en moede leden zijn voetstappen naar zijn slaap kamer. ZESDE HOOFDSTUK Er heerschte een drukkende stilte. Paul's sombere stemming had zich overgeplant op zijn twee metgezellen Maisie zat, met een sigaret tusschen haar lippen, peinzend naar het plafond te kijken, terwijl Michael, met zijn handen op zijn rug, met onrustige schreden de kamer op en neer liep. Het was één uur 's nachts; zij hadden den avond doorgebracht in Hotel Ca- veeno en hielden nu conferentie op Maisie's kamer. Het was een echte pensionkamer, dat wil zeggende muren prijkten met afgedankte schilderijen, er stonden overal porseleinen beeldjes, de schoorsteenmantel was voorzien van de gewone marmeren klok met bronzen beeldwerk, en 'n verzameling portretten, waarvan de achterkant weerkaatst werd door een verweerden spiegel. De stoel, waarin Paul zat, liet paardenhaar zien en veeren voelen, en het stuk kleed, waarop zijn oogen staarden, was kaal. Er waren twee maanden verloopen sinds het gesprek en het avondmaal op Paul's kamer, maanden van ijverige inspanning. Maisie had Paul dansen geleerd, Michael had hem een auto leeren besturen. Hij had tal van dingen van zijn voogden geleerd en was nu een heel andere Paul dan de ernstige ge leerde van twee maanden te voren. Zijn smoking zat keurig, hij had net kort liaar, hij keek minder droomerig, en bloosde niet, zoo vaak er een knap meisje tegen hem sprak. Maar dat waren oppervlakkige verschillenzijn hart was onveranderd. Lange meisjes en korte meisjes, dikke meisjes en magere meisjes, donkere meisjes en blonde meisjes, blauwoogjes en bruinoogjes, kortom, meisjes van alle soorten waren langs zijn oog getrokken. Het waren lang niet allemaal tooneelspeelstersde onver moeibare Maisie had meisjes uit alle levenskringen en met alle schakeeringen van vrouwelijkheid te voorschijn ge bracht. Hij had met ze gegeten, met ze gedanst, in knusse hoekjes met ze geze ten, en eens op een zeer wilden avond had hij er een gekust. Niet omdat ze mooier of liever was dan de andere, maar omdat Michael hem had aangespoord tot die practische proefneming, en omdat de champagne naar zijn hoofd was ge- stegen. Het meisje had hem een klap in zijn gezicht gegeven en de avond was in een gespannen stemming geëindigd. Maar dat was in zijn eersten leertijd; hij had sindsdien emmers champagne ge dronken, en al hadden mooie oogen uit- noodigend gesprankeld, hij had nooit de minste neiging gevoeld tot een tweeden kus. En hij werd geen der verschijnselen gewaar, die volgens Michael de beroe ringen der liefde waren. De eerste avon den had hij geleden aan een smartelijke schuwheid, maar toen hij die overwon nen had, was zijn hart ordelijk gebleven, hadden zijn polsen rustig geklopt, en brak zijn oude geeuwgewoonte weer door, zoodra de klok tien sloeg, al was de vroolijkheid op haar hoogst. Hij had diepe benauwenis doorstaan en ongeloofelijke verveling, hij had met roekelooze kwistigheid geld uitgegeven, en zijn gezondheid ondermijnd met drin ken en laat opblijven, en nu, na verloop van twee maanden, was hij nog even veronbemind en niet beminnend. Maar iets had hij gewonnen: ervaring; en al was de les hem hard gevallen, hij was besloten, de feiten te tarten en het hope- looze zoeken te staken. Dat doen-alsof diende nergens meer toe; hij was niet in staat verliefd te wórden; waarom zou hij het dan niet toegevenOnder de ervaren leiding van Michael en Maisie was alles geprobeerd, om zijn bemin- vermogen te ontwikkeleneen cursus bioscoopbezoek (angstvallig uitgekozen films), muziek, dansen, champagne, mooie meisjes van alle maten, vormen, kleuren en soorten maar alles vruch teloos. Hij was doodop, hij was volslagen ontgoocheld, en zijn hart was totaal vrij. Dit was het einde: Sir Richard moest zijn testament maar veranderen; niets aan te doen. Hij had zijn oom niet meer gezien sinds dien heilloozen avond, toen het ultimatum gesteld was, maar hij had hem een paar maal door de telefoon gesproken. Ooms berichten over zijn gezondheid waren niet geruststellend; hij was zelfs, zoo mogelijk, zwaartillender dan ooit. Paul had gezinspeeld op een mogelijkheid van nieuws, dat sir Richard's hart verblijden zou. Dat was in de eerste dagen, vóór de wanhoop intrad; nadien had hij steeds ontwijkende antwoorden gegeven. Maar ééns moest de waarheid gezegd worden, en dan was ooms laatste vonkje van levensmoed uitgetrapt. Het was een somber vooruitzicht, waar hij ook keek; hij slaakte een diepen zucht, vlocht zijn vingers door elkaar, boog zijn hoofd. „Niet opgeven," zei Michael met een dapper lachje. „Doorzetten." ,,'t Is hopeloos," zei Paul neerslachtig. „Dat weet je zelf ook." „Welnee we hebben alleen geen meisjes meer bij de hand op 't moment," suste Michael, „maar ik weet een roode, die je nog niet gezien hebt." Hij ging voort, met moeite zijn twijfel uit zijn stem houdend: „Ik heb zoo'n idee, dat we met haar succes zullen hebben." „Dat idee heb je al zoo dikwijls gehad," antwoordde Paul. „Ja, maar ze hadden geen van allen die kleur haar." „Ik houd niet van rood." „O, hou je niet van rood?" Michael overwoog die moeilijkheid. „Misschien kan ze 't verven," mompelde hij. door een gediplomeerde verpleegster „Mijn armen en beenen waren be dekt met afschuw - lijk dik, donker haar. Ik had alles geprobeerd - prik kelende pasta's, o n aan gename poeders, zelfs pijn lijke electrisehe be- handelingen. Het ge bruik van een scheer mes deed het haar slechts sneller en grover groeien. Daarna sprak een vriendin mij over Nieuwe Vieto. Binnen drie minuten verwijderde ik alle sporen van haar. Mijn huid bleef blank en glad als fluweel. De plaag van overtollig haar is door Nieuwe Vieto ten einde gebracht." N.B. Nieuwe Vieto lost op pijnlooze wijze het haar op, dat zich cmder de oppervlakte der huid be vindt en laat daarom geen harde stóppels achter, zooals door een scheer mes wordt gedaan -het verzwakt inderdaad den groei van het haar. In tuben van 85 cent en 1.50 bij dro gisten, kappers en parfumeriezaken. GRATISDoor een speciale overeenkomst kan elke lezeres van dit blad een speciaal pakket NIEUWE VIETO ABSOLUUT KOSTELOOS bekomen. Zendt 10 eent in postzegels ter dekking van porto, verpakking en andere bosten. Adres: B. Meindersma (Aid. U.15), Den Haag. ü.tuw* Öfct maakt je weer frisch en fit! Zeker maar toch alleen, wanneer het Inwendig or ganisme óók geregeld een verfrisschend en reinigend bad krijgt. Neem daarvoor regel matig het smakelijke en verfrisschende Andrews Bruisend Gezondheids-Zout, direct na het opstaan. Andrews verfrischt en zuivert de mond en tong, foyngt de maag tot rust, verdrijft maagzuur, vetsföjpping en verlicht indigestie. Verder wekt het de gal in Uw lever op, bevordert een godfle spijsvertering en houdt U geestelijk en lichame lijk- fit. Andrews is een weldaad voor het inw^- dig organisme, vooral in de warme zomermaanden, f— Bij alle apothekers en drogisten fL 0.60 en fl. 1.05 per bus. keod^odre

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 28