°LÜ Hero's vlag wappert overal óók SINAS - FRAMBOZEN - CASSIS - GRAPE FRUIT - TOMATENSAP J2ux Soilei Sleep 29 „Helpt alle,maal niets," riep Paul kribbig. „Rood of blond of bruin, ze laten me allemaal koud. Aan de meisjes ligt 't niet, ze zijn allemaal erg mooi en erg lief." Hij sloeg met zijn vuist op zijn borst. „Ik deug niet, en er is niets aan te doen. Ik kijk te wetenschappelijk, ik kan een menschelijk wezen van 't vrouwelijk geslacht niet als een godin zien, en dat schijnt te moeten, als je verliefd wilt worden." „Ik weet niet," mompelde Michael. „Volmaaktheid is eentonig; geef mij maar zoo'n meisje als Maisie." „Zeg, wat bedoel je daarmee?" vroeg de bedoelde dame. „Ik bedoel dat ik van je houd, niet alleen om je deugden, maar ook om je gebreken," was het antwoord, en Michael scheen er nogal tevreden mee, want hij kuchte van ingehouden trots. Maisie lachte haar trage lachje. Ze scheen zich bewust te zijn, dat haar bekoorlijkheden ruimschoots tegen haar karakterfouten opwogen. Vooral dezen avond vertoonde zij een aantrekkelijk heid, die zelfs Paul kon voelen en begrij pen. Haar schoonheid bewoog zijn luie bloed niet, maar zij was behaaglijk om naar te kijken, zeker behaaglijker dan alle meisjes, die hij de laatste maanden gezien had. „Enfin, er moet in ieder geval iets gebeuren," kwam Maisie op de hoofd zaak terug, ,,'t Kan zoo niet doorgaan." „Ik geef 't op," zei Paul beslist. „Morgen hervat ik mijn normale levens wijze." „Maar dat kun je niet.'" „Ik kan 't en ik doe 't." Hij geeuwde en rekte zich. „Dit leven gaat me niet af; al raakte ik verloofd, dan zou ik mijn verloving nooit overleven; dus waar zal ik dan moeite voor doen?" „Da's allemaal heel aardig," riep Michael bezorgd, „maar je moet om je oom denken." Paul bewoog slap zijn hand; daar hadden ze 't al meer over gehad. „Je hebt hem verteld, dat je zoowat verloofd was, is 't niet?" „Nee ik heb alleen gezegd dat er kans was." „In ieder geval rekent hij er al op." „Ik rekende er ook op," antwoordde Paul, „maar 't is niets geworden." En wou je hem dat vertellen?" „Wat moet ik anders?" Michael tuitte zijn lippen en zweeg even. „Hoe is 't met hem?" vroeg hij toen. Na eenige aarzeling antwoordde Paul: „Hij gaat achteruit, zegt hij." „Precies," knikte Michael met grim- migen nadruk. ..Als je hem die bood schap geeft, vermoord je hem." „Och, zoo'n vaart zal 't niet loopen." Maar Michael schudde een zwaar hoofd. „Jij hebt zijn lot in handen," zei hij. „Jij bent de eenige, die hem redden kan." „Ik heb 't toch geprobeerd!" riep Paul verslagen. „Ik heb mijn uiterste best gedaan, dat weet je." Michael hief zijn armen op en liet ze vallen. „Hij zal 't in geen geval lang meer maken," zei hij, „maar als je zijn leven een paar maanden kunt rekken...." Hij wachtte even en ging voort: „Juist die paar maanden kunnen den doorslag geven!" Paul bewoog zich onrustig, maar wist niets te zeggen, dus bleef het stil. Maisie zat met haar oogen halfdicht: ze deed niet meer mee aan een gesprek, dat een tonig werd van de herhalingen. „Je hebt al het mogelijke gedaan, zeg je," begon Michael weer, diep in gedach ten. „Maar is dat wel zoo?" Paul hief zijn moede hoofd. „Wat kon ik dan meer?" „Je had je kunnen verloven." 7.c draaiden in een cirkel rond, vond Paul. Hij stiet uit: „Als ik verliefd was geworden wél, maar ik bén niet verliefd geworden „Je hoeft niet verliefd te zijn om je te verloven," klonk het rustig. Paul verloor zijn geduld. „Oom gelooft niet in huwelijken zonder liefde," snauwde hij, „en ik ook niet." „Wie had 't over een huwelijk?" Een leege blik. „Nou, jij toch?" „Nee, ik had 't over verloven." „Da's toch hetzelfde!" „Welnee." Paul keek hem recht aan, maar zijn brein dommelde. Hij hield zijn hoofd vast, en mompelde: „Ik begrijp er geen steek meer van." Michael peinsde. „I,uister nu eens goed," zei hij. „Veronderstellen we eens, dat je verliefd was geworden. Dan leefde sir Richard heelemaal op, want dan hoopte hij op een erfgenaam." „En?"' „En jij kreeg het geld en het land en zoo." „En het meisje," zei Paul, want dat werd over het hoofd gezien, dacht hij. Michael sprak zachter. „Welnee," zei hij. „Sir Richard had een paar gelukkige maanden aan je te danken, en dan stierf hij tevreden, in de meening, dat het huwelijk door zou gaanmaar dat ging 't niet." „Hoe dan niet?" „Je zou ontdekken, dat je geen man was om te trouwen, en de verloving werd met wederzijdsch goedvinden ver broken." Maisie deed haar oogen open. „Dat lijkt me wel iets," zei ze met nieuwe be langstelling. „Lijkt mij ook," erkende Michael bescheiden. „Maar zouden we een meis je kunnen vinden, dat 't op zich wou nemen?" „Wou je haar dan inlichten?" „Natuurlijk!" Maisie keek langs haar rechte neusje. „Ik dacht zoo, als ze eenmaal zoover waren, gaven ze 't niet een-twee-drie op." „Ach, romantiek!" grinnikte Michael. ,,'t Moet een pure geldkwestie worden." Paul keek hen beiden beurtelings loerend aan. „Bedoel je, dat ik een meisje geld moet betalen, om voor mijn verloofde te spelen?" vroeg hij, rood van verontwaardiging. „Wat is er tegen?" vroeg Michael. Paul deed zijn mond open en toen weer dicht. Als Michael niet voelde, wat er tegen was, hielp uitleggen ook niet. „Als ik een oom had, die zooveel voor me gedaan had als sir Richard voor jou," kwam er verwijtend, „zou ik nog heel wat meer doen, om zijn laatste levens dagen op te vroolijken." „Maar dit is bedrog," kreunde Paul. „Natuurlijk is 't bedrog: een onschul dig bedrog, om een ouden man een bit tere teleurstelling te besparen, "en vreugde te brengen in een leven, dat snel wegebt." Michael's stem trilde van ontroering, en ook Paul was ontroerd, maar de medaille had een keerzijde, en daar wees Paul op met een spits: „En om zelf aan een erfenis te komen!" „Zal hij dat niet prettiger vinden, dan geld aan gestichten te geven?" rede neerde Michael. „Dat spreekt toch van zelf!" Zijn toon beschuldigde Paul van een volslagen gemis aan verbeelding. ,,'t Gaat niet," zei Paul na een stilte. „Waarom niet?" „Als ik oom zei, dat ik verloofd was, zou hij 't meisje meteen willen zien." „Dat spreekt," mompelde Michael verwonderd. Hij zag aan dien kant geen bezwaar. Wordt vervolgd Overal waar verfrissching gezocht wordt en GEVONDEN, is Hero present. Daar worden Hero's beroemde vruchtendranken geserveerd. Daar vindt de sportsman nieuwe kracht, de wandelaar nieuwen moed, de zakenman heerlijke verkwikking. Niets wat den dorst zóó grondig verslaat, zóó heerlijk smaakt en zoo GEZOND is als Hero's beroemde vruchtendrank. i».tSj S»ten lim ^Hit\ li**1 dM 3a f: ^Tt.V uit zuiver Vruchtensap bereid PRIJSVRAAG DEZE KEER IS HET WOORD AAN Probeer Uw krachten op deze aardige prijsvraag van Lux Toilet Zeep, de populaire schoonheids- zeep, de enige die .vermoeide huid" voorkomt. Al wat U te doen heeft is het volgende: Beschrijf in hoogstens 30 woorden Uw ervaring over Lux Toilet Zeep voor de verzorging van het gelaat. Frankeer Uw inzending als brief en ver meld duidelijk Uw naam en adres. Adresseer aan Lux Toilet Zeep prijsvraag, postbus no. 7, Rotterdam en voeg bij Uw inzending drie buitenomslagen van Lux Toilet Zeep. U kan zo vaak inzenden als U wil, indien U bij elke inzending 3 omslagen voegt. Op de uitslag is geen beroep mogelijk en brief wisseling hierover kan niet worden gevoerd. Alle ^inzendingen worden ons eigendom en kunnen sdoor ons naar goeddunken worden gebruikt. LUX TOILET ZEEP TEGEN VERMOEIDE HUID LTZ 177-0141

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 29