1 IN DE BERGEN! Een heerlijke ontspnnning voor hoofd en hart i Zwitserland - met c'n middel- en hooggebergten biedt den meantiegaugers huwt eindeloos gescha keerde vergezichten. Niet alleen de onstuimige jeugd, die er van houdt langs ongebaande paden naar de hooge toppen te klauteren ook de meer bezadigden, de „kalme" wandelaars kunnen er, dank zij 't moderne comfort, naar hartelust genieten. A ij, van „de lage landen bij de zee", die gewoon zijn te turen over eindelooze polders A I en weiden of over akkerland, omzoomd door dennenbosch of hei, voelen ons nergens yl zoo heelemaal „er uit" als juist in de bergen. Wie voor 't eerst van zijn leven, op 'n f zomersehen dag, van 'n hoogen bergtop af het rijk geschakeerde vergezicht van nevelige bergen en violette dalen aanschouwt, doet dan indrukken op, die hij W W nimmer zal vergeten. Een vacantie doorbrengen in de bergen wil niet zeggen, dat men zich reeds maanden van te voren moet gaan trainen door fiksohe wandelingen te maken; liet wil niet zeggen, dat men zich moet „wapenen" met zware, gespijkerde bergschoenen, waterdichte kleeren, een uitpuilenden rugzak, 'n kompas, kaarten en stokken ook de gewone middel matige wandelaar, die hoogstens 's Zondags een straatje omloopt, kan in de bergen heerlijk ge nieten. De wegen en voetpaden zijn er gemak kelijk begaanbaar en bovendien treft men in de toeristencentra zooveel comfort aan. dat men mét weinig moeite de meest fantastische punten kan bereiken. Het is een gezonde ontspanning zoowel voor de spieren als voor den geest: de ondernemingslustige kan er klauteren naar hartelust en probeeren hoever zijn uithou dingsvermogen reikt, de meer bezadigde geniet haast bij iederen stap van nieuwe verrassingen. Men vindt er voor elk wat wils en de frissche bergwind maakt 't hoofd helder, het gevoel ruim, het hart weer jong. 1de Dolomieten, in A'oord-Italië, ruig en imponee rend door de grillige rotsformaties, die bij morgen schemering en ondergaande zon gloeien in sprookjes achtige kleuren. Men treft er kalk van allerlei kleur, rood porfier en witte mergel, zwarte tufsteen en grauwe dolomiet de eene spits verheft zich naast de an dere kale kammen rijzen loodrecht omhoog. De prachtige autowegen, die kloven en dalen doorsnijden brengen de mooiste vergezichten '"Ju bereik. ieders Frankrijk trekt ieder jaar al meer vaeantiegan - oerx naar de prachtige Vogezen de met don kere pijnboomen begroeide bergen, de diepe dalen, waarin droomstille meren glinsteren in de zon, de hooge toppen, zooals b.v. de Honeck, bie den het eene verrassende uitzicht nu het andere. Duitschlnnd biedt zoowel den koenen klim mer als den wandelaar, die eerst en vooral op natuurschoon uit is, tal van mogelijk heden. Een foto van het beroemde Bodetal, in het Ilarzgebergte, bedekt met heerlijke sparrenbosschen en loofboom-en en diep ingesneden dalen. f I

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 30