To&iLmvl pek auto M EEN VACANTIE ZONDER WEERGA Alpenpassen vormen voor den modernen auto in het geheel geen struikelblok meer. I)it is de St. Gotthard en zegt wel eens, dat het maken van een voettocht de beste manier is, om een vreemd land te leeren kennen, en volop te kunnen genie ten van het mooie en interessante, dat het den vacantiereiziger biedt. Dat mag zoo zijn maar het rondtrekken „per pedes apostolorum" is i physiek opzicht evenmin ieders werk als de intieme ver kenning van een noodzakelijkerwijs nogal klein se bied het algemeene ideaal. Per trein reizen, en dan met verschil lende soorten vervo rmiddelen uitstapjes maken van bepaalde centra uit Aardig, voor velen uitvoerbaar, en dan ook veel vuldig gedaan, maar niet je dat naar het idee van hen, die eenmaal zelf hebben ondervonden, hoe 's menschen verplaatsing in een spoorcoupé, autobus of huurauto qua onafhankelijkheid en comfort toch achterstaat bij het reizen per privé-wagen. Volledige vrijheid van beweging vertrekken en aankomen, eten en logee- ren, langzaam toeren of vlug opschieten, waar men wil, en wannéér men wil ziedaar de groote, doch zeker niet de èenige, bijzondere charme van het toerisme per auto! We kennen geen anderen vorm van reizen, welke het met vacantie gaande slachtoffer van een levenstempo en levensdruk der tegen woordige intensiteit zóó geheel „er uit", en zóó heerlijk „koning in zijn eigen De Duitsche „Autobahnen" een bezienswaardigheid op zichzelf. De foto toont een gedeelte ran het traject Mnchen- Herlijn rijk" doet zijn, van het oogenblik af, dat de poes bij de buren is gebracht en de huisdeur wordt dichtgeslagen! Waarbij dan als tweede attractie nog komt, dat de toerist op deze wijze in betrek kelijk korten tijd ongedacht véél kan genieten en beleven, indien route, gezelschap en pleister plaatsen doelmatig worden geko zen. en reistempo en tijdindeeling hij de veelal sterk wisselende omstandigheden goed worden aan gepast. Met de jarenlange ontwikkeling van het automobilisme van sport tot transport is een klasse auto gebruikers ontstaan, die rijden om gauw en gemakkelijk van A naar B te komen, maar voor wie het besturen van hun vervoermiddel eerder een last dan een genoegen beteekent. Evenzeer zijn er passa giers, die het zitten in een auto om de een of andere reden niet bepaald aangenaam vinden. Allen anderen raden wij met een op diepgewor teld enthousiasme steunende over tuiging aan trek er in uw vacantie per auto op uit, bedrijf groot- toerisme per motorvierwieler, wan neer u maar even daartoe in de gelegenheid bent, als niet-auto- mobilisten desnoods in combinatie met auto bezitters, die met de aanwerving van bevriend reisgezelschap en halveering der uitgaven voor benzine, enz., gaarne twee vliegen in één klap slaan! Voor de onontbeerlijke grensdocumenten en des- gewenscht een reisprogramma met routebeschrijving e.d. zorgen de groote motorverkeersvereenigingen in ons land van één daarvan dient u wel lid te zijn en de moderne automobiel is zoo betrouwbaar, krachtig en geriefelijk, dat men zelfs voor een lange buitenlandsche reis geen grooten, geen motorisch sterken, en geen nieuwen of op zijn minst nog jeugdigen wagen behoeft te hebben! Er worden tegenwoor dig met kleine, goedkoope karretjes, zóó uit den dagelijkschen dienst genomen en voor de zekerheid even nagezien, geweldige tochten gemaakt, prettig, sportief, en voor een schijntje aan reiskosten De tijd is lang voorbij, dat slechts de zeer ervaren auto mobilist met 'n speciaal gepre- pareerden en uitgerusten auto het groot-toerisme beoefende, en dan veiligheidshalve nog een heelen voorraad reserve- onderdeelen meenam. Zeker, de wagen dient in elk op zicht motor, remmen, stuur, veering, enz. in prima staat te zijn, niet méér, maar beslist ook niet minder dan dat, aan gezien het mechanisme Auto-toerisme laat zich op gelukkige wijze met bijna elke sport combineeren. De picknick onderweg, n geliefkoosde afwisseling ••oor vele auto-toeristen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 32