VACANTIE IN ZICHT is een ideaal De haedenkoffer is een ideale bergplaats voor Het moderne trois-pièces jurkjes van teere weefsels. reispakje. bij een zeer beperkte pakruimte, werkelijk, bet is een zware opgaaf. Voor ons reis-costuuin kiezen we het beste ófwel grijs of beige ófwel een andere neutrale kleur waarop men geen stof ziet. Zwart en marine komen daarom niet in aanmerking, terwijl men over het algemeen beter een ietwat ruige stof kan nemen dan gladde weefsels. Ruiten en strepen zijn uiterst practiscb, omdat ook zij minder besmettelijk zijn. Het moderne trois-pièces, dat be staat uit een mantelpakje met daar over een bijpassende jas, is een ideale dracht. Vooral omdat het zooveel variaties mogelijk maakt en men geen afzonderlijken mantel meer hoeft mee te nemen. Vaak is zoo'n mantel van geheel ander materiaal dan het pakje, maar heel dikwijls ook is hij slechts in een contrastkleur of een ruit uitgevoerd. Een voering, die in dit geval tot zijn recht komt, omdat de mantel gewoonlijk los gedragen wordt. Wat betreft de jurken, die mee genomen moeten worden, is zuivere zijde het meest practisch, omdat het niet kreukt. Het spreekt echter vanzelf, dat men ook behoefte heeft aan meer sportieve kleedij, en dan verdient het wel aanbeveling om ook de wollen jumpers, die niet alleen kreukvrij zijn maar ook warm, niet te vergeten. De ka toenen en linnen jurkjes blijven kruidje-roer-me-nieten, maar de mo derne hangkoffers kunnen in dezen uitkomst bieden. In een gewonen koffer doet men het beste, ze keurig op te vouwen, met vloeipapier op de plaatsen, Het zoo moeilijke kleeding-probleem werpt maar al te vaak een schaduw op de voorpret van de gelukkige vrouwen, die er met de vacantie op uit kunnen trekken. Ingesteld moeten zijn op regen en koude, warmte en zonneschijn en daarnaast nog op allerlei pretjes en uitgangetjes, die misschien zouden kunnen komen, en dat alles Te zijde kreukt niet. Grijs, donkerbeige, grijsblauw en andere neutrale tinten voldoen het beste voor op reis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 42