KAMPEEREN IN >N TUINDORP D? Engelsehen zijn een vindingrijk en practiseh volk. Zij weten 't nuttige met het aangename te vereenigen. Zij kennen de bezwaren die som mige vacantiegangers hebben tegen kampeeren en een hunner, meneer Butlin, vond iets uit, waarvoor duizenden hem dankbaar zijn. Hij bedacht een nieuwen en idealen vorm van vacantieverblijf. Hij bouwde tuin dorpen waarin hij alle mogelijke vacantiegenoegens bijeenbracht en hij stelt nu deze genoegens kosteloos ter beschikking van z'n gasten, nadat dezen de lage verblijfkosten betaald hebben. De reizen duren een week en de kosten bedragen f 36 per wagon, dat is dus t 3.60 per persoon. In dit bedrag is tevens begrepen 'n vrij vervoer voor eiken deelnemer van de plaats van inwoning naar bet beginpunt der kampeerreis en later van bet eindstation naar huis terug, 't Spreekt vanzelf, dat alleen de kampeerreis in goederenwagens wordt gemaakt, de heen- en terugreis gaat per gewonen trein. Gaat 't gezamenlijke aantal km. van kampeertocht en heen- en terug reis de 300 te boven, dan wordt voor eiken extra-kilometer 1 cent per persoon berekend. Het vervoer van fietsen en bagage is kosteloos. Op de stations hebben de kampeerders de beschikking over de water leiding e. d. Voor hun eten moeten ze zelf zorgen, maar daar hebben ze ook den heelen dag den tijd voor! Zooals men ziet, de Spoorwegen komen hier met 'n nieuwtje, dat stellig bij vele liefhebbers van trekkampen in den smaak zal vallen. Meneer Butlin is ook een menschenvriend en neemt alle zorgen op z n schouders, u weet wel die kleine dagelijksche zorgen en werkjes, die men. eenmaal met vacantie zijnde, niet graag doet. Zijn personeel maakt de bedden op, houdt de huis jes schoon, kortom 't personeel zorgt, dat de bewoners zich geheel kunnen wijden aan de genoegens, die het vacantiedorp biedt. '8 Ochtends om acht uur brengt de bediende een kop thee in uw huisje, gij gaat ontbijten in 't club gebouw, gij kunt zwemmen in een zwembad of in zee onder toezicht. In de leeszaal kunt gij uw krant lezen, gij kunt een spelletje biljart, tennis of golf spelen. Sportleeraren staan gratis te uwer beschik king. Er is een bioscoop, er zijn strijkjes, er zijn boksmatches, pingpong-zalen, cinema-orgels en alles is gratis. Butlin's Holiday Camp heeft in Engeland en daar buiten grooten opgang ge maakt. De reisbureau'8 Wm. H. Müller en Co. N.V. te Rot terdam stelden dezer dagen een aantal journalisten en vertegenwoordigers van reisbureau's in de gelegen heid deze nieuwigheid te bezoeken. De Spoorwegen stelden voor deze reis 't nieuwste en meest comfor tabele materiaal ter be schikking. De bootreis naar Harwich met 't nieuwe Een kinderhuisje in het speelpark van het tuindorp te Clacton on Sea. Een speciale zaal is inge richt voor het beoefenen van tafeltennis en andere spelen. Een straatin Butlin's Holiday Camp te Clacton on Sea. Zelfs 'n groot orgel ontbreekt niet in de groote ontspanningszaal van dit „kamp" luxueuze schip de „Koningin Emma" van de Mij. Zeeland was op zichzelf al een genot. Van Harwich tot Clacton on Sea reist men veertig minuten door een golvend groene Engelsche kuststreek. Butlin's dorp bestaat uit mooie, frisch beschilderde steenen huisjes, die ingericht zijn voor twee, drie en vier personen. Al deze huisjes zijn ideaal gelegen tusschen bloemperken en heesters. Er is electrisch licht, stroomend water, etc. Schoonhouden, bedden opmaken, opruimen doet 't personeel. 's Avonds is er veel vertier voor wie dit wenscht, dikwjjls worden variété's gegeven, er is bioscoop en gelegenheid tot dansen, maar er zijn ook zalen, waar men aangenaam en rustig kan vertoeven. Ook voor de kinderen is uitstekend gezorgd. Lieftallige nurses houden de kinderen in aparte speelplaatsen prettig bezig. Opvallend zijn de orde en regelmaat en de uiterste zindelijkheid die er heerschen. De maaltijden worden geserveerd in enorme clubgebouwen aan aparte met bloemen versierde tafeltjes, onder 't genot van uitstekende orkestmuziek. Alles, behalve extra consumpties, is bij den prijs inbegrepen. Een staf van doktoren en verpleegsters staat den gasten ten dienste bij ziekte en ook dit is gratis. Des avonds en 's nachts is er een regelmatige ordedienst door een groot aantal bewakers, die toezicht op de bevolking uitoefenen en letten op rust, vrede, orde lijkheid en veiligheid. Men ziet, dat de ontwerper van dit fameuze plan, de heer Butlin, een goeden kijk op de zaken had, zijn plan stelt duizenden in staat een goedkoope, geriefelijke en aangename vacantie door te brengen in een ideaal gelegen tuindorp. En al mag deze vorm van „kampeeren" ons op 't eerste gezicht wat vreemd voorkomen, toch is er in dit Engelsche voorbeeld veel, dat wellicht in ons land tot navolging zal leiden. Keurige orde heerscht er in de straten van het tuindorp.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 4