HENCELEN IN 'T ZEEUWSCHE WATERLAND In t lamd van Axel, een rustig hoekje in 't hooge net, waar wel 'ns een En al zou je niets vangen dan 'n mager witvischje kan zoo'n dag verloren aardige buit kon schuilen. genoemd worden, als je gevischt hebt in zoo'n prachtig land als hier langs een van de Zeeuwsch- Vlaamsche kreken t Met Juni is het hengelseizoen begonnen. En de ware liefhebbers lieten 't er niet op aankomen: die hadden weken van te voren al gezorgd, dat hengels en snoeren, dobbers en haken in orde waren. Die eerste hengeldag, daar is met spanning en hartstocht naar verlangd. En wie maar even den tijd kon vinden, heeft dien eersten dag van 't vischseizoen zijn vischtuig in 't water gebracht. En kan er geen vischakte of permissie afwel, dan zijn er altijd in grachten en kanalen nog wel plekjes te vinden, waar 't met een enkelen hengel ook al gezellig visschen is. Maar de hartstochtelijker lief hebbers, die trekken er op uit naar kreken en weelen, naar polderboezems en slooten: daar kunt u ze bij regimenten tegenkomen. Ouderen en jongeren, ervarenen en beginnelingen. En om 't even, of het erom te doen is, een maaltje witvisch of paling te bemachtigen, baars of karper of dat 't enkel gaat om de sport, om de rust en de ontspanning in de vrije natuur, er wordt gevischt met een ernst en een toewijding, die den leek altijd weer verbazen. Jawel, als 't wat verder is, zal de belangstelling wel verkoelen en 't aantal wat afnemennu, in de eerste maanden, is 't langs ons vele mooie Zeeuwsche water nog hoogtij van 't hengelseizoen. Als t weer een beetje gunstig is, dan is het 'n lust zoo stil en overgegeven de hengelsport te bedrijven aan den watergang, waar de Vlissingsche hengel club haar wedstrijd organiseerde. En in de kreken onder Hoofdplaat kun je de visch in 't schepnet vangen maar 'n sportieve hengelaar haalt daar de schouders voor op! He Zaamslagsche visscher neemt er de netten bij: daar kan een hengelaar niet tegen op!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 13