WEK UW LEVER-GAL OP yvi&mntUï HET JACHT AVONTUUR IVOROL Een vierling geboren 14 UW BO Y 1s t Uw boy, die jongen met z'n leuken snuit en zeldzaam mooie tan den, die wel ivoor ge lijken Iedere jongen kan ook zulke mooie ivoor- glanzende tanden heb ben, als hij ze geregeld poetst met wat goeds, Poetst met Qt NedeHandsche Tandpasta Bij het eeuwfeest der fotografie brengt Voigt- lander 4 populaire camera's. Werkelijk goede toestellen en Voigtidnder optiek voor populaire prijzen Goedkoope Bessa met Voigtar 7.7, 3-punt-instelling en ontspanner mQew~ aan den loopbodem tot 1,75 sec. T1.19.Z5 Metalen Brillont met Voigtar 7.7, een prachtcamera voor fl» 21e BeSSa 6 X 9 met Voigtar 6.3, zelfont spanner en Prontor sluiter, verder als goedk. Bessatl. 31.— Klein Bessa 6x6 met Voigtar 3.5, Prontor II. vaste geelfilter en dieptescherpte-aanwijzer tl. 55. NIEUWE PRIJSWEDSTRIJD! Doe mee aan den wekelijkschen wedstrijd! Prachtige prijzen, n.l. elke week een camera van fl. 40.- plus 20 andere prijzen! Wedstrijdformulieren en cameraprospecti (stof voor den wedstrijd) gratis bij Uw fotohandelaar of den Importeur: Fa. J. P. VOS, Nieuwe Haven 94. Rotterdam. 100 JAAR FOTOGRAFIE I 9 9 JAARl CAMERA'S Voigilander film 100 zekerheid I Vervolg van blz. 10 niemand kan beweren, dat ik géén man ben. Op den duur wordt die moederlijke zorg onuitstaanbaar, al is bet meisje nog zoo lief en nog zoo knap. Ik had besloten Hetty en haar moeder op htm vacantietrip naar het Verre i tosten te vergezellen en aanvankelijk ging alles goed. Ze lieten mij de leiding en tot Saigon werd het gezellig samen zijn door geen wanklank verstoord. Daar echter raakten de poppen aan 't dansen. En de oorzaak lag natuurlijk weer in Hetty's belachelijk overdreven zorg voor mijn persoon. Het was in Saigon nogal warm en den dag na onze aankomst klaagde zij over migraine. Zij verkoos liever haar kamer te houden dan uit te gaan en haar moe der zou haar gezelschap houden. Die gelegenheid leek me gunstig om m'n ouden vriend Oscar Tenier een bezoek te brengen, die hier in de buurt een plan tage moest hebben. Maar nauwelijks had ik dat plannetje geopperd, of Hetty kwam met haar bezwaren voor den dag. „O neen. André. ga alsjeblief niet. Er zwerft een tijger rond in den omtrek twee tijgers, heb ik zelfs gehoord. Toe, beloof me nu. André, dat je in de stad zult blijven." Ik trachtte haar te sussen, maar ik kon haar den angst voor dieulijger niet uit het hoofd praten. Zooals zoo vaak in dergelijke gevallen lokte het eene woord het andere uit en eindelijk ver loor ik m'n geduld. „Hoor eens, Hetty," zei ik een beetje brusk, „ik hoef me door jou niet te laten zeggen, wat ik doen of laten moet. Ik ben een man en geen kind meer. Het zou dien tijger slecht bekomen, als ik hem toevallig ontmoette. Ik heb een revolver bij me en desnoods duif ik het óók tegen twee tijgers op te nemen." En toen raakte ze buiten zichzelf. „Jij?" viel ze schamper uit. „Je durft niet. eens tegen een keffend hondje op te treden en als je zou schieten, schrik je je dood van je eigen schot." Er zijn nu eenmaal van die dingen, die een man zich zelfs niet van een vrouw kan laten welgevallen. Ik voelde me diep beleedigd en driftig liep ik naai de deur. Maar daar beheersehte ik me. „Hoor eens, Hetty," zei ik kalm, „alle verwachtingen tusschen ons zijn hiermee uit. Ik keer morgen naar Parijs terug. Jullie zijn heel goed in staat om zelfstandig te reizen en het is dus vol strekt niet noodig, dat ik je nog langer met m'n onmondig gezelschap verveel. Adieu. Ik hoorde haar nog snikken, toen ik reeds de trap afliep, maar haar tranen maakten geen indruk meer op me. Ik haalde m'n auto uit de garage, infor meerde naar de plantage van mijn vriend en zonder zelfs maar het puntje van den staart van een tijger te hebben gezien, zat ik een uur later in de voor galerij van Oscar's bungalow- Hij was volkomen venast door mijn onverwacht bezoek en het eerste half uur hadden we het druk met het ophalen van oude herinneringen. „Zoo, dus je bent voor je genoegen op reis," bracht hij het gesprek ten slotte op iets anders. „Alleen, als ik vragen mag?" Ik vertelde hem wie in mijn gezelschap waren en met een knipoogje keek hij me aan. „Moet ik dat zóó verstaan, dat ik binnenkort een verlovingsberieht te wachten heb?" vroeg hij lachend. „Dat had er van kunnen komen," gaf ik eerlijk toe. „Maar vanmorgen is er iets gebeurd Ik had niet de minste reden, om die onverkwikkelijke scène van 's morgens voor hem te verzwijgen en met een paar woorden stelde ik hem op de hoogte. Toen ik uitgesproken was, schudde hij spijtig zijn hoofd. „Jammer, André. Die jongedame heeft zich noodeloos ongerust gemaakt. Ten eerste mijdt een tijger de groote wegenten tweede is hij als de dood voor 'n auto en ten slotte heb ik dien roover een paar uur geleden toevallig neerge legd. Jammer dat zoo'n ondier oorzaak moest zijn van zoo'n ernstig meenings- verschil tusschen jullie beiden." De geschiedenis scheen nogal indruk op hem te maken, want hij was er een tijd lang stil van. Enfin, we lunchten samen en natuurlijk noodigde hij me ook uit voor het diner. Hij belde ons hotel op, om Hetty's moeder te laten waarschu wen, dat ik bij hem bleef eten en na de lunch liet hij me een half uurtje aan m'n lot over, om de zaken met zijn men- schen te regelen. Hij was nauwelijks hij me terugge keerd, toén we werden opgeschrikt door een luid rumoer van menschenstemmen in de verte. „Wat is dat?" vroeg ik onwillekeurig. „Niets," zei Oscar onverschillig. „Een ruzietje in 't koeliedorp. Komt hier eiken dag voor. Maar het was dezen keer geen ruzie, wat we hoorden. Het geschreeuw kwam snel naderbij en plotseling zag ik een troep doodverschrikte menschen het erf opstormen. „De man-eter, de man-eter," schreeuwden ze met wilde gebaren. Ik wist niet wat een man-eter was, maar één woord van Oscar maakte het me duidelijk. „Een tijger," sprong hij op. „Er zijn er dus tóch twee geweest...." Een zekere Ramon vertelde Oscar dat er plotseling een geweldige tijger in het dorp verschenen was en met één slag van zijn machtigen klauw 'n jong kalf had neergeveld. „We gaan er op uit, Ramon," zei Oscar. „Trommel dezelfde koehes maar weer bij elkaar van vanmorgen; die hebben dat zaakje uitstekend opge knapt." Ramon holde weg en Oscar zei tegen die andere luitjes, dat ze maar kalm naar huis moesten gaan. Toen ze schoor voetend van het erf verdwenen waren, keek hij mij aan. „Ga je mee, André?" noodigde hij me geestdriftig uit. Ik wilde Oscar's pleizier niet beder ven en dus stemde ik toe. „Als je een geweer voor me hebt." „Wel drie," verzekerde hij en een oogenblik later verscheen hij met drie zwaarkaliber-geweren in de voorgalerij. Ik kende het kunstje nog van de studentenschietschool aan de Sorbonne en een kwartier later waren we reeds op weg naar de jungle. We gingen een bloedig spoor langs; tien koelies liepen links en rechts en Oscar en ik volgden den weg, dien de tijger gegaan was. Het spoor liep door lang olifantsgras en zelfs ik kon het duidelijk onderscheiden. Ongeveer een kwartier gingen we voorzichtig voort en ik begon al te twijfelen, of ik nog ooit een tijger te zien zou krijgen, toen het plotseling gebeur de. Ramon, die aan mijn rechterhand liep, bleef eensklaps staan en hield me tegen. Oscar bleef eveneens staan en tuurde in de richting, die Ramon hem wees. Hij schrok en tegelijk ontdekte ik dien knaap ook. Hij lag tien voet van ons af in het gras, een beest zoo groot als een kalf en met zijn kop op zijn voorpoo- omdat Odorono-Cream speciaal is samengesteld voor een vlugge be handeling die weinig tijd vereischt. Odorono-Cream brengt men in enkele minuten aan en is na het gebruik direct kurkdroog, zoodat japonnen niet beschadigd worden en de huid niet kan schrijnen. Odorono-Cream is niet vet, maakt geen vlekken en doet de onaangena me geur (door het transpireeren ver oorzaakt) onmiddellijk verdwijnen. Onmisbaar voor de sportieve vrouw! EN U ZULT 'S MORGENS UIT BEO SPRINGEN, GEREED OM BERGEN TE VERZETTEN. Ietleren dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvol doende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt ver stopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVER- PILLETJES nemen om deze liter lever- gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothe kers en drogisten, f 0.76. Dépot Carter'» Product» - Den Haag Mijnheer, Zend mij gratis een flink monster Carter's Leverpilletjes. Naam Straat Voonplaats

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 14