cylinders thans van metaal, waarin of 't gehoolc lichaam behalve 't hoofd of alleen de borstkas wordt opge borgen. Aan den hals heeft men een luchtdichte afsluiting. Doordat men uit dn stalen cylinder 'n gedeelte van de lucht weg zuigt, zet de borstkas van den patiënt uit en wordt dus ingeademd. Door weer lucht in den cylinder toe te laten, valt de borstkas iu en ademt de patiënt uit. Het tempo en de diepte van deze kunst matige ademhaling kan men naar behoefte rege len. Zooals bekend is de „ijzeren long" dikwijls de redster van 'n wissen dood bij kinderverlamming en bij verlamming die bij diphterie optreedt, omdat beide in de meeste gevallen gepaard gaan met longver- lamming. Het spierenstel- i)e ijzeren long'die door de Philips)abrieken te Eindhoven vervaardigd werd. Het bouwen van 'n ijzeren long" in Amerika, waar men 'f apparaat ook aanwendt bij gasvergiftiging, drenkelingen eU;. sel, dat de ademhaling regelt, wordt bij deze ziekten aangetast en als de patiënt dan zoo gelukkig is, dat men hem direct in een „ijzeren long" kan opbergen, dan kunnen deze spieren, terwijl de kunstmatige long haar heilzaam werk verricht, zich weer herstellen en als dan de natuurlijke adem haling terugkomt, is de zieke gered. De „ijzeren long", die door de Fhilipsfabrieken is gebouwd, wijkt sterk af van b.v. 't Amerikaansche systeem. Wel wordt de patiënt, behoudens het hoofd, geheel in den stalen cylinder opgeborgen, maar de „long" (de ruimte met den wisselenden luchtdruk) is zoo groot gemaakt, dat behalve de patiënt tevens de geneesheer of de ver pleegster door een deur in de geheel metalen cabine kan binnentreden en den patiënt verzorgen, zonder dat daardoor de kunst matige ademhaling wordt onderbroken. Het electrische pompapparaat, dat voorden lucht toevoer en -afvoer zorgt, is ondergebracht in een afgesloten ruimte onder de matras. In noodge vallen door 't ontbreken van den electrischen stroom kan 'n verpleegster deze „pomp" ge durende meerdere uren zeer gemakkelijk met de hand bedienen. De bedden er is plaats voor één volwassene óf voor een of twee kinderen kunnen in alle vereischte standen worden gebracht, terwijl tevens in de „long" 'n zuurstofmeter is aangebracht, die 't zuurstofgehalte van de lucht in de cabine meet. Behalve deze cabine heeft Philips ook een kuras vervaardigd, waarbij alleen de romp van den patiënt wordt ingesloten en dat meer bijzonder voor de nazorg van herstellende patiënten bestemd is. Met gerechtvaardigden trots mogen wij tot besluit wel constateeren, dat de Nederlandsclie industrie ook nu weer bewezen heeft niet alleen gelijken tred te kunnen houden met 't buitenland, maar zelfs 't buitenland kan vóór zijn! Ben verbetering, door Philips aangebracht, is dat de geneesheer of verpleegster door 'n deur de geheel metalen cabine kan binnentreden en den patiënt kan verzorgen, zonder dat daardoor de kunstmatige ademhaling wordt onderbroken. Tiet door Philips pervaardigde kuras, dat voor de nazorg der patiën ten bestemd is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 17