f 1 V De kleine prinses D - •U1' SHIRLEY TEMPLE IN ^ie wonderlijke schat cn teede- lieveling van lang niet het geringste gedeelte van 't naar de bioscoop tijgende publiek blijft nog steeds haar beroep ge trouw en laat haar bewonderaars en bewonderaarsters van tijd tot tijd nog steeds van haar ongewone spel- en danskwaliteiten genieten. Dat zij die bezit is een feit, dat er kend moet worden zelfs door dege nen die nu niet bepaald bijster en thousiast over haar zijn. Een groot deel van de menschcn komt echter maar niet op haar uitgekeken en dat heeft tot gevolg, dat de maat schappij, waarbij zij werkt, vaak minder op het uit te beelden gege ven let dan wel op het feit, dat Shirley Temple in onverschillig welk verhaal bewonderende oogen blijft trokken. In deze „Kleine Prinses" is het ten minste al niet beter gesteld dan in al haar vorige films. Van het begin tot het einde draait het om haar en stort zij van het eene uiterste in het andere. Het, is 'n sprookje dat ongetwijfeld bij de kinderen 'n onvergetelijken indruk zal maken, doch dat onzes inziens niet meer in staat is, om bij vol wassenen ook maar één traan te De directrice van de school komt nun het door tegenslagen murw ge maakte kind op een miserabele manier vertellen, dat zij in het vervolg nog slechts een werkstertje is in haar instituut. De nieuwste film van Shirley Temple is geheel en al in de mooiste kleuren opgenomen, wat in niet geringe mate de sprookjesachtige sfeer van deze film verhoogt. Daarom dat zij ongetwijfeld 'n vacantiefilm bij uitnemend heid is. De 20th Century Fox Film brengt haar reeds heel spoedig uit. Een Indische bediende, en tevens overbuur van 't meisje na haar degradatie, komt ran tijd tot tijd het arme wichtje wat opvroolijken met 'n papegaai. Later speelt dezelfde man, met behulp van 't geld van zijn baas, nog eens voor sprookjesprins voorschijn te tooveren. Weliswaar wordt er moeite genoeg voor gedaan, want, als halve wees van een ongeloofelijk rijken vader wordt zij bij diens vertrek naar Transvaal (u weet welvoor den boerenoorlog) op een dure en deftige kostschool gedaan en daar behandeld met alle égards welke aan een rijk meisje verschuldigd zijn. Plotseling keert het blaadje van den voorspoed en rijkdom om de vader raakt zoek en het geld blijkt op en nu wordt alle verachting, welke een harte- looze geldzuchtige kostschooldirectrice maar kan opbrengen, over het onschuldige hoofdje van de kleine Shirley uitgestort,. Van gevierde kostgangster wordt zij in tietzelfde instituut 'n onaanzienlijk werkstertje. Niettemin blijft zij hopen een maal haarvader terug te zullen vinden en ten slotte slaagt zij daarin inderdaad. De man blijkt echter gestoorde geestvermogens te hebben en wat de knapste doktoren niet konden volbrengen, doet LinksShirley Temple tijdens haar heer lijken droom op het koude, verloten zol derkamertje. de kleine Sarah Crewe; zij schudt baai- pappie door elkaar de man gaat weer denken en juist a,ls men verwacht dat zij nu ook nog goudstukken uit haar vaders brein zal schudden, blijkt de film uit te zijn en moet men het er maar mee stellen, dat die twee elkaar hebben teruggekregen Wie kinderen heeft, moet ben er beslist op vergasten; zij zullen er heusch dank baar voor zijn, te meer daar de heele film zoo prachtig mooi gekleurd is. Sarah Grewe (Shirley Temple) en haar vader kapitein Grewe (lam Ilunter), toen er nog eenige gelukkige aden voor den. boeg lagen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 20