ZEEUWSCHE SPORT wêbbêbêbhbê Te Middelburg op de Nadorst had het eerste gedeelte plaats van de Zeeuwsclie athletiekkampioen- schappen. Hen foto tijdens het nummer 5000 m., dat op fraaie wijze door Dobbelaere werd gewonnen. Een heftig duel in een der series van de 200 m., in welk nummer de Pagter het kampioenschap behaalde. Oude en nieuwe gezichten streden mede in het eerste deel yan de Zeeuwsche athletiek- kampioenschappen j.l. Zaterdag te Middel burg. Het moet gezegd worden, dat beide het even goed deden en naast de herinnering aan het mooiste deel van het verleden, niet minder mooie toekomst visioenen opriepen. Daarnaast handhaafden zich echter op verschillende nummers de krachten van het heden. Parent bijvoorbeeld bleef op het polsstok hoogspringen de baas, al krijgt hij zware concurrentie. Met 3.10 m. werd hij kampioen. Het was bij de junioren, dat een nieuw gezicht het nummer kogel- stooten won t.w. J. Tisserand van E.M.M., met 10.42 m., een veel belovend jongeling. Het viel ons trouwens op, dat E.M.M. met een aantal nog nooit eerder op wedstrijden verschenen junioren voor den dag kwam, die toonen er iets van te kunnen en te begrijpen. Dobbelaere van Marathon nam de 800 meter voor zijn rekening en natuurlijk op zijn slofjes in 2 m. 16.7 sec. Voor de afwisseling kunnen we dan een damesnummer vermelden, waarin mej. Boogaard van Marathon zegevierde met 5.12 meter en wel het verspringen. Haar clubgenoot van Roseveldt nam toen de 800 meter junioren in 2 min. 24.9 sec. voor zijn rekening, nadat een veel te snelle en afmattende start alle concurrenten had geslagen. De coming- man op speerwerpen Gillissen, de E.M.M.-er, werd kampioen met 40.21 m., geheel overeenkomstig de verwachtingen na zijn wedstrijd tegen de Belgen. Mej. de Pagter nam het discuswerpen voor haar rekening en haalde met 27.56 m. dit kampioenschap voor A.V.'35 binnen. Het nummer hink-stap-sprin- gen, dat zich in een groote belangstelling mag ver heugen, liet aardige prestaties zien en bracht Matthijs- sen van Marathon als kampioen met 12.34 meter. Te Vlissingen werden polozwemwedstrijden georgani seerd, waaraan door de meeste Zeeuwsche zwemver- eenigingen werd deelgenomen. Overzicht tijdens een der wedstrijden. Bij gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de gymnastiekvereeniging „Udi" te Wolf aartsdijk werden aldaar op Zaterdag 8 Juli athletiek- en gymnastiekwedstrijden georganiseerd, die veel belangstelling trokken. Links: Een overzicht tijdens het nummer 100 m. sneüoop heer en. Bechts: Bet nummer verspringen dames behoorde tot de meest aantrekkelijke onderdeden van den wedstrijd. Een geanimeerde strijd op het nummer kogel- stooten met als top-resultaat 8.82 meter werd beslecht in het voordeel van mej. M. van Oorschot (Marathon). Intusschen was de 200 meter afgewerkt. Na de series en de demi-finale gaf de finale een prachtstrijd te zien, waarin de Pagter (A.V.'35) onbetwist winnaar werd in 24.4 sec., nog even boven het record dus. De Marathon-junioren worden nog steeds niet ge ëvenaard op de 4 x 100 meter, al dachten we te Een moment tijdens den wedstrijd Terneuzensche Poloclub en de Terneuzensche zwemclub de Schelde. Een aanval op het doel van de Terneuzensche Poloclub. bemerken, dat slechts de techniek van het overgeven oorzaak was, dat E.M.M. hun niet meer strijd gaf. Met 51 sec. werden de Marathon-jongens eerste. Dobbelaere speelde een beetje met de 5000 meter en ging in de laatste ronde er resoluut van door om in 18 min. 45.8 sec. te winnen. Hij kan ongetwij feld op dit nummer veel beter. Mooier was de strijd tus8chen 2 en 3, waarbij Meijer (E.M.M.) met borst- breedte de Vin (A.V.'35) versloeg. Het was op kogelstooten, dat een oude crack weerkeerde en waarachtig nog een goede prestatie leverde. Schippers (E.M.M.) is het nog niet verleerd en al moest hij het kampioenschap aan Lourens (Marathon) laten, die 10.90 meter stootte, hij mag er nog zijn. Misschien was het wel de aanwezigheid van twee oude, Zeeuwsche athletiek-pioniers v.d. Plasse en Sinke, waardoor hij geïnspireerd werd. Mej. C. Tavenier (Marathon) sprong 1.30 meter hoog en werd kampioene, terwijl bij de junioren ver springen ook al een Marathon-lid kampioen werd t.w. J. Schipper met 5.89 meter. Op de estafette-nummers was Marathon onbetwist de meerdere in den waren zin des woords,omdat geen andere ploegen liepen. Dit is wel jammer, omdat hierdoor geen strijd geleverd kan worden en dus de prestatie niet opgevoerd wordt in de mate als wel gewenselit is. De dames liepen over de 4 x 100 meter 56.8 sec. en de heeren deden er precies 49 sec. over. Beide tijden zijn voor verbetering vatbaar en Mara thon zou die verbetering zeker weten aan te brengen, als de tegenstand feller was. Een goed geslaagde athletiek-dag met een programma, dat zich heel moeilijk liet afwerken, ten gevolge van de minder gunstige outillage yan het terrein. Wedstrijdleider de Vries maakte echter weer, dat niet te veel tijd verspeeld werd en daarom was het programma nog tijdig afgewerkt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 21