Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 26 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in ■welken vorm ook. is geoorloofd. Men meldt ons van de Zeeuwsch - Vlaamsche grens, dat een landbouwer, die 's morgens zijn staldeur openmaakte, toen bemerkte dat zijn mooiste merrie verdwenen was. 'n Streng onderzoek wordt er inge steld naar hen die een nachtmerrie ge had hebben! Onze medewerker te Goes bericht ons, dat een van den tongriem gesneden handelsreiziger een weduwe van haar geheele kapitaaltje heeft weten te ont doen door het goede mensch gedurende twee jaar sprookjes te vertellen over een te verwachten erfenis. Ondernemende uitgevers hebben zich met den fantast in verbinding gesteld, om hem te bewegen een nieuwe „Dui- zend-en-een-nacht" te schrijven! Een landbouwer te Arnemuiden, die iemand de werking van zijn maaima- chine wilde aantoonen, deed dit zoo grondig, dat de top van zijn wijsvinger werd afgesneden. Als alle vingerwij zingen een dergelijk einde vonden, zou den de handschoenfabrieken spoedig gesloten moeten worden! Uit Nieuw- en St. Joosland seint men ons, dat er pogingen in het werk worden gesteld om een reisvereeniging op te richten. Eerst zullen tochten onder nomen worden naar Arnemuiden en zoodra gebleken is, dat de leden van huis kunnen, zal een expeditie naar Middelburg worden ondernomen. Nader meldt men ons, dat het idee opgekomen is bij eenige voetballers, die de gewoonte hadden om den bal erg ver weg te trappen! Een inwoner van Middelburg, die per trein vertrok voor een uitstapje naar het buitenland, is na vierentwintig uur te voet teruggekomen, omdat een handig heerschap hem in België van zijn goed gevulde portefeuille en portemonnaie beroofd had. Het is voor ons Zeeuwen wel prettig, dat ze in het buitenland veel van ons houden, maar het is minder aangenaam wanneer ze alles van je houden Een inwoner van Oostburg vond tot zijn groote verrassing dezer dagen een paar brisantgranaten op zijn zolder, zonder de herkomst daarvan te kunnen gissen. Aangezien de man geen idee erin had, het record-hoogspringen op zijn naam te brengen, heeft hij het militair gezag de munitie laten weghalen! Wij vernamen uit Oost- en West- Souburg het vreemde verhaal, dat op den Nieuwen Vlissingscheweg het paard van een kolenhandelaar, dat schichtig geworden was, plotseling in een pas- seerenden luxe-wagen sprong. Hoewel de auto er opeens dus een paardekracht bijkreeg, stond hij in min der dan geen tijd stil. Dezer dagen heeft een gezelschap van Zwitsersche brouwers en boeren, die samen uit waren, ook een bezoek aan Zeeland gebracht. Naar wij vernamen, is de vriendschap tusschen deze heeren ontstaan omdat de boeren beloofd hadden hun Zwitser sche kaas zouter te maken! Tot de volgende week, dames en heeren De Kunstkring Het Zuiden heeft in tiet Vlissingsche Bad paviljoen een tentoonstelling geopend van werken van zijn kortelings overleden lid den heer de Vries. Burgemeester van Woelderen opende de expositie Zaterdag 8 dezer met een rede. De vader van den verscheiden kunstschilder de Vries dankte hijgde opening der tentoonstelling ontroerd voor de hulde, aan de nagedachtenis van zijn zoon gebracht. Als de tenten worden opgeslagen is er geen tijd om veel aandacht aan de maaltijden te besteden. Maar onder 't harde werk door smaakt 't zoo ook wel! En wat voor sensaties zullen de Hoofdplaters de vorige week hier wel hebben kunnen beleven! Op de expositie in het Badpaviljoen is mede een zelfportret van wijlen den heer de Vries aanwezig. Te Domburg ontstond de vorige week Maandag brand in het bekende pension. Zeeduin, dal door het vuur geheel vernield werd. De Zeeuwsch-Vlaamsche dorpskermissen zijn weer in vollen gang. In Hoofdplaat zagen we de vorige week de kermisgasten bezig, hun spullen en tenten hier den mallemolen op te slaan. V

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 26