EEN VERSTOKT VRHGÉZEL "4711 Eau de Cologne ,S@)T Kwaliteits Zeepen TRANSPIREERENDE, BRANDENDE VOETEN en wat er tegen te doen is EEN GOED RECEPT VOOR VERKOUDHEID Terecht is "4711" be roemd om de on overtroffen kwaliteit harer Eau de Colog ne. In even hooge mate geldt dit ook voor de nieuwe toiletzeepen van "4711". Indien ge een gevoelige huid hebt en aarzelt zeep voor Uw gezicht te gebruiken,neem dan deze nieuwe "4711"- zeep. Door haar bij zondere mildheid en kwaliteit zal ze voor Uw huid en teint een weldaad zijn. Bovendien is deze nieuwe "4711"-kwa- liteitszeep voor den prijs van 25 ct. zeer voordeelig, want U doet er verrassend lang mee! Chypre Eau de Cologne Lavendel Vervolg van blz. 25 Maisie echter was merkwaardig koel en bekeerscht. Het was de oude Maisie niet meer. Haar. gezicht was vrij van kunst middelen, of althans van kunstmidde len. die het mannelijk oog ontdekken kon; zij droeg het haar met natuurlijke golven over haar voorhoofd en haar slapen, en naar den geest van de rol. die zij spelen moest, had zij een zedige houding en een zachte spraak aange nomen. Paul was echter te zeer in zijn eigen gedachten verdiept geweest, om veel op Maisie te letten, en eerst nu; nu zij de trap afkwam, besefte hij, hoe vol maakt zij harmonieerde met de omge ving. Zij had een grijze japon aan met een wit kraagje en witte manchetten. Zij droeg geen andere sieraden dan haar verlovingsring, en in al haar bewegingen gaf zij blijk van strengen, maar bemin- nelijken eenvoud. Zij bleef staan en keek rond met groote onschuldige oogen. Toen veranderde haar gelaatsuitdruk king en vroeg ze: „Waar is de oude sukkel?" „Sst!" blies Michael verschrikt. „Hij is nog niet beneden." „Fijn, dan kan ik even loskomen." „Dat kun je niét hij kan ieder oogenblik komen!" „Wat moet ik dan doen zitten of staan?" „Doe maar gewoon." Michael ver beterde dit haastig. „Dat wil zeggen, zooals je gedaan zou hebben, vóór je in de groote woelige wereld kwam." „Gapen en op mijn nagels bijten?" „Ja. nee!" Michael keek haar kwaad aan. „Je moet je je rol inleven blozende eenvoud, een wees, geboren op een plantage in Alabama. Wéét je alles nog?" „Ik maak er wel wat van," zei Maisie luchtig. „Nee, je moet je houden aan wat we afgesproken hebben, anders spreken we elkaar tegen!" waarschuwde Michael. ,,'t Aristocratische bloed van de heere- boeren uit de zuidelijke staten. je moeder nooit gekend, -ze stierf toen je drie was. en je vader is nooit her trouwd, hij had zijn verloren liefde te diep in zijn hart, tot hij gebroken en moe en diep betreurd in een vroegtijdig graf zonk." „Arme paps." „Toen heb je je ouderlijk huis ver kocht en ben je naar New York getrok ken, je was een tijdje straatarm, maar vond eindelijk werk als typiste. Op je kantoor tref ik je, ik vond je buiten gewoon geschikt om mijn secretaresse te worden, en haalde je over, om mee naar Engeland te gaan." Maisie drukte haar lippen samen. „Ik heb daar eens over nagedacht," zei ze, „maar ik ben liever naar Engeland ge komen met een oude dame, die erg in ine viel." Michael trok zijn neus op. „Oude dames vóllen niet in je." „Die eene wel. En toen is ze in Enge land gestorven. Daar zat ik, in Londen ik kreeg een soort baantje, en toen schreef jij op een advertentie van me en toen ben ik bij jou gekomen." „Vooruit dan maar," berustte Michael. „Als je 't maar precies onthoudt. Maar zeg Het laatste woord verstierf op zijn lippen, want boven hen klonk een kuch, en zij hoorden voetstappen. Het groote oogenblik was daar. Sir Richard kwam met uitgestoken handen nader. Eerst groette hij zijn neef. mei een hartelijken, feliciteerenden handdruk, maar kijken deed hij naar Maisie, en zijn oogen straalden van op getogen verwondering en bewondering. „Dus dit is de bewuste jongedame?" Zijn vraag was tot Paul gericht, maar zijn oogen weken niet van Maisie. „Ja. ikik hoop, dat ze voldoet?" „Voldoet?" Nu keek hij Paul aan, en het was een blik van diep verwijt. ,,Ik bedoel ik hoop dat u van haar zult gaan houden." Ten antwoord trad sir Richard op Maisie toe, legde zijn handen op haar schouders en kuste haar op haar voor hoofd. „Welkom in dit huis, lieve kind." zei hij, en zijn stem beefde en sloeg bijna over. Maisie werd vuurrood en scheen even niet te weten, wat zij doen moest; toen gaf ze snel den kus terug en werd nog rooder. Michael was door dit tooneel zoo ontroerd, dat hij zijn neus snoot, om zijn aandoening te verbergen. Paul besefte maar half, wat er ge beurde zijn oogen staarden verwonderd naar zijn oom. Wat was die plotseling veranderd! Zijn tred was veerkrachtig, zijn blik was helder en levendig, het was bijna weer de oom van vroeger. Dooi welk wonder was een man, die gisteren nog op het randje van den dood stond, zoo snel hersteld, dat hij er nu uitzag als een beeld van gezondheid? Misschien was het slechts bedrieglijke schijn, was die plotselinge opleving aan opwinding te danken, die even snel weer wegtrok als zij gekomen was, maar dit was dan toch op zichzelf al een heel gunstig teeken. „En hoe maak jij 't?" Sir Richard had eindelijk ook Michael bespeurd en gaf hem een vluchtigen handdruk. Een uit bundig welkom was het niet, maar er ging een minzaam lachje mee samen blijkbaar kwam het gemis aan warmte meer hieruit voort, dat zijn geest ver vuld was van Maisie, dan uit opzettelijke onbeleefdheid. „Je ziet er best uit, Paul." En nu sprak er echte belangstelling uit de stem van sir Richard, want het was jaren ge leden. dat zijn neef er zoo welverzorgd uit had gezien. „U ook," zei Paul met een slik beweging. De oogen van zijn oom fonkelden. „Ja, ik dacht wel, dat je er van op zou kijken." „Dat doe ik zeker!" „Ik sta er zelf ook van te kijken," gnuifde sir Richard. „Ik ben op begin nen te knappen, toen ik je brief kreeg, en kijk me nu eens!" Hij lachte jongens achtig gelukkig. Hij liet zijn oogen weer te gast gaan aan Maisie. Het was duidelijk, dat ze zijn stoutste verwachtingen overtrof, en dat iedere blik naar haar hem nieuwe aantrekkelijkheden onthulde, die hem verrukten. Martin kwam binnen met cocktails. De ernst, waarmee hij de gasten had ingehaald, was totaal verdwenen; zijn Een voordeelig huismiddeltje Als F aan pijnlijke,transpireerende, bran dende voeten lijdt, kunt U. niets beters doen. dan ('w voeten te behandelen met dit uitstekend huismiddeltje. Uheeft hier alleen maar voor noodig 15 gram Rheumagie-Olie (geconcentreerd) en 85 gram terpentijn, die U beide bij Uw apotheker of drogist kunt koopen. Een 15 grams fleschje Rlieumagic-Olie kost 1' maar 65 cent, dus met de terpen tijn bent li voor ongeveer drie kwartjes klaar. Schud de twee bestanddeelen in een schoone flesch goed door elkaar, voeg bij een voetbad een dessertlepel vol van dit mengsel en blijf er gedurende een kwartier met Uw voeten in. Droog de voeten goed af. Dit huismiddeltje is zeer voordeelig, want het gemaakte mengsel is voldoende voor 15 voetbaden. Het is aan te raden eiken morgen Uw voeten te verzorgen met talkpoeder. Begin deze behandeling vandaag nog. Een goede manier om van Uw verkoud heid af te komen is een kwart liter heet water te vermengen met een eetlepel suiker en 30 gram dubbel geconcen treerde Yervus (Vervus kunt I' bij Uw apotheker of drogist krijgen). Hier is de dosis: voor volwassenen 1 eetlepelvoor kinderen van 8 tot 15 jaar 1 dessertlepel; voor kinderen van 3 tot 8 jaar 1 theelepel; na eiken maal tijd en voor het naar bed gaan. Overtollige dikte is hinderlijk en schaadt Uw ge zondheid. BONKCRA maakt U op een veilige, prettige manier slank, zoo snel als U zelf wilt. „Door BONKOF A werd ik 10 pond lichter in de eerste 10 dagen. Toen nam ik wat minder, want ik vond dat 3 a 4 pond per week genoeg was. In to taal nam ik 32 pond af. Ik voel me ook beter en heb nu geen last meer van moeheid, slechte spijsvertering, ver stopping en ner vositeit." Duizenden gebrui kers bevestigen, dat BONKORA het veilige verma geringsmiddel in vloeibaren vorm hen in korten tijd van hun overtol lige dikte afhielp en hun gezondheid ten goede kwam. Lijdt geen honger ter wille van Uw figuur eet gerust flink van smakelijk voedsel, zoo als in de brochure bij elke fleseh BONKORA wordt aangeraden. Wanneer U Uw normale, ge zonde gewicht terug hebt, neem dan niet verder af. Begin direct met BONKORA - let op de ver bazingwekkende resultaten. Verkrijgbaar bij alle apoth. en erkende drogisten it f 2.25 per flacon.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 28