Soivoliih IflOfl reinigt zacht wllfl —krast nooit Achter Uw tanden zit een gevaarlijke vijand. Schuren? Daar bederf je ze mee. Neem toch VIM; dan blijven ze mooi! 29 oogen glommen nu zegepralend. Op bevel van sir Richard had hij gezwegen over sir Richard's verbazingwekkende beterschap die moest voor Paul een verrassing blijven maar nu was het geheim bekend, en kon Martin meege nieten van de pret, natuurlijk op een waardige en bescheiden manier. Hij keek opgetogen naar Maisie hij wist blijkbaar, welk een belangrijke plaats zij in de familie zou gaan innemen en hij scheen het met sir Richard eens te zijn, dat ze die plaats ten zeerste ver diende. Misschien was hij eenigen twijfel gaan koesteren, als een waarschuwend kuchje van Michael haar uitgestoken hand niet had geremd nu gebruikte ze die, met groote tegenwoordigheid van geest, om een denkbeeldig stofje van zijn mouw te verwijderen. Toen zij opkeek en waarnam, dat haar een cocktail werd aangeboden, deinsde zij terug, glim lachte flauwtjes en schudde haar hoofd. Michael nam natuurlijk een cocktail, maar toen Paul dit voorbeeld volgde, trok sir Richard zijn wenkbrauwen op. „Vergeet je mijt" riep hij, toen Mar tin zich wilde verwijderen. „U, meneert" „Ja, presenteer je mij niet!" „Maar de dokter heeft u verboden...." „Pff, 't- is nu een bijzondere gelegen heid." „Maar hij heeft nog zoo aangedron gen „Dat doe ik ook." zei sir Richard. Met twee stappen was hij de kamer door en hij nam een glas. Martin keek met ver baasde oogen toe, terwijl hij dronk, en schudde toen hevig zijn hoofd; waarop hij, niet wetend of hij lachen of boos kijken moest, langzaam wegliep. ,,'t Is vervelend dat je Maandag al weg moet, kind," klaagde sir Richard, naar Maisie gekeerd. „Kun je niet wat langer blijven!" „Dat zal slecht gaan." Het was Michael, die sprak. „Ik heb 't momen teel nogal druk, ziet u ik heb Maan dag een paar afspraken." „Goed we kunnen jou ook wel mis sen," zei sir Richard, met een lachje, dat de scherpte aan de opmerking ontnam, en er een schertsende toespeling van maakte, die ongeveer zeggen wou: de verliefde jongelui amuseeren zich tóch wel. „Jawel, maar ik heb er mijn secreta resse beslist bij noodig," vulde Michael aan. „Ik weet zelf niet eens, waar de papieren liggen." Een beetje onnoozel zei hij er achter: ,,'t Spijt me." „Mij ook." Sir Richard's gezicht be trok, maar klaarde weer op, toen hij naar Maisie keek; op normalen toon vervolgde hij„Vertel eens, kind, ben je allang in Engeland!" „Twee jaar pas," was het antwoord, met een lichte trilling van de oogleden. „En hoe bevalt 't je hiert" Maisie gaf hem 'n lachje. „Heel erg goed." „Ze vindt 't zoo heerlijk rustig na dat Amerikaansche leven," zei Paul, die het tijd vond worden, dat hij een handje hielp. Misschien was hij een iets te ijve rig helper, want hij voegde er aan toe: „Ze vond al dat geschiet en dat getoeter met sirenes niet prettig." „Da's in de steden," lichtte Maisie overhaast toe. „Ik vond Londen ook erg luidruchtig." „Ze is op het platteland grootge bracht," zei Paul, die het wéér tijd vond worden. „Da's aardig," straalde sir Richard. Paul keek Maisie aan, een uituoodi- ging, om de rest van haar droeve his torie te verhalen, maar misschien was ze die vergeten, ze zei ten minste niets, dus ging hij voort: „Ze is grootgebracht op een plantage in Alabama, maar toen haar vader stierf, heeft ze haar oude huis verkocht en is ze naar New York verhuisd." „O, dus je vader is dood," zei sir Richard, met een blik van medelijden voor de bedroefde dochter. Hij aarzelde even en vroeg toen: „En je moeder?" „Ik ben een wees," kwam er met een benepen stemmetje. „Ze heeft nooit een moeder gehad," kwam Paul, maar hij verbeterde die be wering aanstonds met: „Ik bedoel, ze heeft de liefde eener moeder nooit ge kend, want haar moeder stierf, toen ze drie was." Hij begreep, dat sir Richard iets zou willen weten over de familie van zijn bruid, maar wijl rechtstreeksche vragen uitbleven, meende hij, voldoende in lichtingen gegeven te hebben. Maisie echter, die gezwegen had, toen verwacht werd dat zij sprak, droeg nu eenige totaal overbodige bijzonderheden aan. „Ik kijk vaak naar mijn moeders por tret, maar ik kan me haar nog maar flauw voorstellen. Ze was van een oude zuidelijke familie, die ongeveer alles in den Burgeroorlog verloren had, en in haar dappere oogen had ze dien gedui- digen blik, dien haar voorouders zich hadden aangewend, toen ze de ont beringen en het verdriet van dien ont- zettenden tijd moesten doormaken." Een klein verontschuldigend gebaar. „Zoo zie ik haar ten minste. Maar ik was te jong, om 't me te herinneren, dus 't zal wel pure verbeelding zijn. denk ik." „Dan toch een zeer fijngevoelige ver beelding," glimlachte sir Richard, en zijn stem klonk teeder. Maisie keek hem aan en opeens werden haar oogen vochtig. „Misschien komt 't door dit huis," zei ze zachtjes, „dat grijpt je zoo aan. „Maar bevalt 't je!" „Ik vind 't hier heerlijk." „Dat doet me pleizier." Het klonk eenvoudig, maar geen welsprekendheid had meer kunnen uitdrukken. De klank van een gong galmde door het huis, allen richtten hun schreden naar de eetkamer, sir Richard ging voorop en hield hoffelijk de deur voor Maisie open. Molly stond in een stijve houding achter sir Richard's stoel, en Martin hep rond om nog dit en dat te schikken. Paul knikte tegen Molly, die verlegen antwoord gaf. en nam toen plaats naast Maisie. Wordt vervolgd Dit nummer van „Panorama" is uitgebreid met vier pagina's tot een totaal van vierenveertig, exclusief „De Humorist en „Sjors". PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Versebijnt Donderdags. Tezamen met een der periorlieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, s Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f I.62Ü Per kwartaal of f 0.12)4 per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau's: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N. Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 24 Telefoon Intere. 30340. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 93, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstraat 142 Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH. Slationsweg 27. Tclef. Interc. 4286. Gironr. 129750. MAASTRICHT.Stationsstraat 20, Telef. interc. 5851. Giro nr. 124690 VUSSINGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorw aarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar Tussdien de tonden, op onbereikbare plaatsen en spe ciaal aan de achterzijde ran de tanden zet ziek het tandsteen af. Eerst is het een weeke substantie, die echter langzamerhand harder wordt en het tondWeesch tot ontsteking brengt. De gevreesde .zakken' ontstaan en het tandsteen gaat voort ziek op den tandhals vast te zetten. De steeds verdergaande ontsteking van het toadvleesch leidt tot bet gaan loszitten en ten slotte tot het uitvallen van de tanden, tenzij bijtijds voor de verwijdering van dien gevaarlijken vijand van het gebit wordt goergd Verzorg Uw tonden met Soivoliih, de eenige tandpasta, die het natuurlijke Karishader hraazont bevat, bet bekende afweermiddel Soivolith, extra zoekt en een ware weldaad voor gevoelig tondrieesck, is het ideale middel voor de dageb'jksehe aiondverzorging en wordt door mokers gebruikt ter verwijdering en voorkoming van nieotine-aanslag. N. V. S0LV0LITH COMPANY AMSTERDAM Harde schuurmiddelen be derven Uw keukengerei. Ze veroorzaken krassen, waarin zich vuile en vette bestand delen ophopen. Gebruik daar om Vim voor potten en pannen en U zal zien, hoe blinkend schoon ze worden. Vim rei nigt zacht en snel, zonder te krassen! Door de dubbele werking van Vim wordt al het vuil verjaagd, zonder dat er een krasje ontstaat. Glanzende voorwerpen wor den alleen veilig gereinigd met Vim!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 29