CURIOSA IA DE DIERENWERELD m aam Een vogel met dikke wenkbrauwen. Daar de adelaar dikwijls lange tochten tegen het zonlicht in moet ondernemen, heeft de natuur hem met dikke, ruige wenkbrauwen bedeeld, welke over z'n oogen hangen en deze tegen het verblindende licht beschermen. Een discreet dier zou men gerust de giraffe kun nen noemen. Elk geheim kan aan dit dier worden toevertrouwd, daar het stom is en geen geluid kan voortbrengen. Zelfmoordenaars in het dierenrijk. De evers van Malakka hebben vier groote horens, waarvan de beide bovenste omhoog gericht zijn en later naar achteren ombuigen. Ze groeien in boog verder omlaag, waardoor ze soms den schedel doorboren en den dood van 't dier veroorzaken Een, die twee kanten uitkijkt. Het kameleon kan, terwijl het met 'f eene oog een prooi beziet, met 't andere in de tegen overgestelde richting kijken en eventueel naderend onheil, of in dit geval het mouwtje, zien aankomen. Een levende tooverstaf. De Ohacma-aap, welke in het hart van A frika leeft, heeft een zeer scher pen neus voor verborgen waterbronnen. Keeiis vele memehen hebben aan deze dieren hun leven te danken. De duikerklok is een uitvinding van de waterspin. Deze diertjes brengen lucht in een spinsel, dat ze vervaardigen in den vorm van een duikerklok. Ze trekken zich hierin terug en leggen er hun eieren tientallen bekende gezegden, welke dagelijks gebezigd worden, zijn ontleend aan eigen schappen, gewoonten en eigenaardigheden der dieren. Noemen we slechts enkele voorbeel den „zoo slim als een vos", „snel als een haas" of „sterk als een paard." Maar we durven gerust met zekerheid te beweren, dat niemand ooit zal zeggen: „hij heeft een snor als een paard". En toch zou dit gezegde niet vreemd klinken in de ooren van de be woners van Roseland, waar de paarden om de veertien dagen naar den barbier moeten worden gebracht om hun snor te laten bijknippen, daar ze anders zouden stikken. Het leven der dieren is, wanneer men een dieperen blik in hun bestaan slaat, dikwijls verrassend. Wij hebben dan ook, aan de hand van enkele wetenschappelijke werken, een twintigtal interessante bijzonder heden in het dierenrijk verzameld en ze door een onzer illustrators in beeld laten brengen. Wolf, tijger of kangoeroe Een der wildste wolven-rassen woont in Tasmaniè. Deze dieren hebben den kop van een wolf, zijn gestreept als een tijger en dragen haar jongen, gelijk een kangoeroe, in een buidel met zich. Van vegetariër tot vleescheter. Wanneer een Kea, een onschuldige Australische papegaai, die hoofd zakelijk van plantaardig voedsel leeft, in den winter op een farm schapenvet te eten heeft gekregen, verandert zijn natuur plotseling en wordt hij een gevaarlijke roofvogel. Een dorado voor de visschers zou Ecuador ge noemd kunnen worden. Vele regenwormen hebben daar een lengte van anderhalven meter. Lang genoeg dus, om voor een heelen dag aas in voor raad te hebben.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 34