Kwix!\ Kijk eens, hoe w i/andie lekkere Quaker En de beroemde garandeert de kwaliteit 58 /êk-~-.il Km i\is kant en klaar Strooi de porties zóó uit liet pak op diepe horden. Voeg daar- nelk en desge- wenscht wat suiker toe. Km ix smaakt ook heerlijk niet vruoli tensap. raharhe aardbeien, schijfjes banaan of gestoofde liten. Lracteer uw gezin eiken tlag liij het ontbijt op die brosse, goudgeel ge roosterde vlokken. Zet een pak Kw ix op tafel en laat ze toetasten, zo w atertanden al als ze bet zien! Licht verteerbaar en buitengewoon ge makkelijk! Niets te koken, niets te verwarmen, kost dus geen gas en geen tijd! De drievoudige verpak king houdt de lekkere Kw ix steeds verseh en eroquant. U moet ze ook eens als nagerecht of 's avonds eten. De wetenschap zegt: Wat IJ met graagte eet, is dubbel goed voor U. Denk erom: Koop bet origineele, groote pak Kwix nog vandaag bij uw kruidenier. In ieder pak verzamel z gen, zwaar Flollandschen letter- QUAKER OATS GRAANPRODUCTEN N.V. - ROTTERDAM De eerste stap op de kortste weg naar degelijke technische kennis is het aanvragen van dit prospectus. Studeer techniek thuis i Burgerliike Bouwkunde, Architectuur, Meubel- en Schildertechniek, Water- en Wegenbouw, Betonbouw, Werktuigbouwkunde, Auto- en Vllegtuigtechniek, Electrotechniek, Radio-techniek, Chemische Techn., Speciale Cursussen. 120 leraren, 200 leerv., 5000 cursisten. DIR. E. J. ROTHUIZEN Het Nederland- sche Technicum met ruim 25 jaar ervaring. ARNHEM COUPON Zend deze coupon voor kosteloos prospectus P5 stelde als eerste voorwaarde, dat twee deze lieden veel scherper is dan het onze. officieren mij zouden onderzoeken om Ten slotte haalde ik mijn zilveren en te zien of ik ook wapenen droeg, die bronzen geldstukken te voorschijn met voor de veiligheid van het koninkrijk negen goudstukken, mijn zilveren gevaarlijk konden worden. tabaksdoos, mijn zakdoek en mijn dag- Ik verzekerde hem, dat ik daar niets boek. Mijn sabel en mijn pistolen, mijn op tegen had cn zoodra de afgezanten kruit- en kogelzak werden naar het van den koning kwamen stopte ik hen arsenaal van den koning gebracht, de in mijn zakken om daar naar hartelust rest mocht ik na eenig beraad houden, rond te kunnen neuzen. Deze officieren Intusschen waren de legerpaarden en hadden pen en inkt bij zich en maakten die van de koninklijke stallen al zoo een inventaris op van hetgeen zij gezien hadden. Toen deze inventaris klaar was en in tegenwoordigheid van den koning was voorgelezen, vroeg hij me vriendelijk de voorwerpen uit te willen leveren, die hij opeischte. In de eerste plaats wilde hij mijn sabel hebben en die gespte ik los: hij had order aan drieduizend man van zijn beste troepen gegeven om mij te omsingelen en met pijl en boog op mij te schieten, zoodra ik tegenstand bood. Maar op dat oogenblik merkte ik er niets van. want mijn oogen waren alleen op zijne majesteit gevestigd. De vorst verzocht mij mijn sabel te trekken en hoewel deze eenigszins verroest was ten gevolge van het zeewater, schitterde hij toch zoo verblindend, dat de soldaten verschrikte kreten slaakten. De mo narch vroeg mij dus mijn sabel weer in minste vrees meer inboezemde. Eén van de scheede te steken en het wapen de beste ruiters waagde liet zelfs over zachtjes op don grond te leggen. Het mijn been en mijn schoenen heen te tweede wat hij van mij eischte waren de springen, terwijl enkele dagen later de beide holle pilaren van ijzer, waarmee koning zelfs een heel nieuw vermaak hij mijn pistolen bedoelde; ik legde ze voor zich en zijn hof bedacht. Hij voor hem neer en verklaarde hem zoo beval de troepen, die zich in de nabijheid van de hoofdstad be vonden, om zich ge reed te maken voor een parade en hij ver zocht mij als de be roemde kolos van Rhodos met mijn bee- nen wijd uitgespreid op een plein te gaan staan. Hierna liet hij het geheele garnizoen onder mjj door defilee- ren, -de infanterie in gelederen van vieren twintig, de cavalerie in rijen van zestien, met slaande trom en Een van de beste ruiters waagde bet zelfs over mijn been en mijn schoenen heen te springen. aan mij gewend, dat ik hen niet de leder ihterover, alsof hij door den bliksem getroffen was. goed mogelijk het gebruik er van. Na ze met los kruit geladen te hebben waar Maar toen was ik al vrijeven te voren had men een stuk opgemaakt, dat ik schuwde ik den koning, dat hij niet had moeten teekenen en waarm men moest schrikken en schoot ze daarna in de voorwaarden voor mjjn invrijheid- de lucht af. stelling had vastgelegd. Hierin werd ik De ontsteltenis was nog veel grooter aangeduid als Man-Berg en er werd o.a. dan bij het gezicht van mijn sabel: in bepaald, dat ik geen onderdanen van iedereen viel achterover, alsof hij door zijne majesteit in mijn hand mocht den bliksem getroffen was en de nemen zonder hun uitdrukkelijke toe koning zelf, die zeer dapper was, had stemming, dat ik mij op mijn wandelin- toch eenigen tijd noodig voor hij van gen moest houden aan de groote wegen, den schrik hekomen was" Ik leverde dus niet mocht gaan liggen op een weiland de beide pistolen uit, evenals mijn of in een korenveld, dat ik de regeering kruit- en kogelzak, en vertelde hem, dat zou helpen tegen haar vijanden van het hij den eerste niet met vtiur mocht eiland Blefescu en mijn best zou doen de naderen, wilde hij niet, dat zijn heele vloot te vernietigen, die deze laatsten koninklijke paleis in de lucht vloog. Ik bezig waren uit te rusten, dat ik dage- gaf hem ook mijn horloge, een buiten- lijks een hoeveelheid voedsel zou krijgen, gewoon vreemd voorwerp naar zijn voldoende voor de voeding van acht- meening, en hij liet twee soldaten tienhonderdvierenzestig bewoners van roepen, die het over een stok hingen en Lilliput. wegdroegen, zooals men bij ons een Het eerste verzoek, dat ik deed, nadat zwaren last draagt. Hij was erg verwon- ik mijn vrijheid herkregen had, lag mij derd over het voortdurend geluid, dat na aan het hartik vroeg vergunning om dit instrument maakte en over den Mildendo, de hoofdstad van het konink- ininu ten wijzer, dien hij gemakkelijk kon rijk, te mogen bezoeken. De koning stond zien bewegen, aangezien het gezicht van mij dit toe, maar ried mij aan buiten- die het horloge over een stok hingen en wegdroegen. Ten slotte haalde ik m'n zilveren en bronzen geldstukken te voorschijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38