Waarom FUT Eau de Cologne Koelte... Ga nooit zonder 39 Hierna liet hij hei ge- heele garnizoen onder mij door de fileeren. ingericht, ik zag de koningin en de prin sessen in haar kamers, in gezelschap van haar gevolg. Hare majes teit glimlachte mij vriendelijk toe en stak haar hand uit het raam, zoodat ik die kon kussen. Maar ik zal geen nadere details van de merkwaardigheden in dit paleis geven, want het is mijn doel een verslag te geven van gewoon voorzichtig te zijn en niet de in- mijn lotgevallen tijdens het verblijf van woners te kwetsen of de huizen te be- ongeveer negen maanden in dit wonder- schadigen. De bevolking werd door mid- baarlijke koninkrijk, del van een proclamatie gewaarschuwd. Veertien dagen na mijn invrijheid- De muren om de stad waren ongeveer stelling kwam Reldresal, staatssecre- twee en een halve voet hoog en min- taris voor bijzondere zaken, mij bezoe- stens elf duim dik, zoodat er gemakkelijk ken en hij verzocht mij hem gehoor te plaats was voor een rijtuig en men een willen verleenen. Na mij gefeliciteerd te rondrit over de vestingwerken kon hebben met den indruk, dien ik op den maken. Ik stapte over de westerpoort koning van Lilliput en zijn volk gemaakt en liep heel langzaam door de twee hoofd straten, vooral be vreesd. dat ik de daken of de goten van de huizen met de panden van mijn jas zou be schadigen. Mijn bewe gingen moesten wel heel beheerscht zijn, want ondanks de pro clamatie, waarin ge zegd werd, dat ze thuis moesten blijven, waren er toch nog Lilliputters op straat en bovendien zaten balkons, veran da's, ja zelfs de goten vol met menschen.Ook aan de vensters van de eerste, tweede en derde etages stonden toeschouwers en naar het aantal te oordeelen moet de stad flink be volkt zijn. Zij vormt een zuiver vierkant en Ik liep langzaam door (le twee hoofdstraten, vooral bevreesd, dat ik de daken of de goten van de huizen met de panden van min jus zou had, bracht hij het gesprek op de nooden van het rijk, „want," zei hij, „hoewel het voor vreemdelingen misschien wel lijkt, dat het onzen staat voorspoedig gaat, wij worden bedreigd door een machtigen vijand. Zesendertig manen lang verkeeren wij al op voet van oorlog met Blefescu. In dien oor log hebben wij veertig schepen verloren en dertigduizend matro zen en soldaten; men gelooft, dat de verlie zen van den vijand even aanzienlijk zijn. Maar hoe dat ook zij, op het oogenblik rust men daar een gewel dige vloot uit, die zich weldra voor onze kust zal vertoonen. Zijne elke zijde is vijfhonderd voet lang. Het majesteit heeft echter veel vertrouwen aantal inwoners schatte ik op ongeveer in uw moed en een hoogen dunk van uw kracht, dientengevolge heeft hij inij opgedragen u volledig op de hoogte te stellen, ten einde te weten, hoe u over een half millioen. Natuurlijk stelde de koning er prijs op dat ik ook het paleis kwam bezichtigen maar hierbij deed zich het bezwaar voor, deze kwestie denkt dat de gebouwen om den binnenhof, waar de appartementen van zijne majes teit lagen, meer dan vijf voet hoog waren zoodat ik er niet overheen kon stappen zonder gevaar te loopen de leien van het dak te beschadigen. Voor de muren be hoefde ik niet zoo bang te zijn, want, die waren vier duim dik. Eerst na een dag of drie had ik een middel gevonden om de moeilijkheden op te lossen: ik sueed met mijn mes een aantal dikke boomen van het koninklijk park af en hiervan maakte ik twee krukjes van drie voet, die sterk genoeg waren om mij te houden. Het volk werd voor de tweede maal ge waarschuwd, ik liep de stad weer door en stevende met mijn twee krukjes in mijn hand op het paleis af. Toen ik op den buitenhof was aangekomen klom ik op één van de tabouretten en hield het uit mijn naam den koning mijn eer- andere in mijn hand om het zachtjes aan biedige groeten moest overbrengen en den anderen kant van de gebouwen in hem moest verzekeren, dat ik bereid den binnenhof neer te zetten. Zoo stapte was mijn leven te offeren voor de vei - ik van het eene krukje op het andere en dediging van zijn persoon en zijn ko- daar de binnenhof acht voet breed en ninkrijk tegen alle ondernemingen of lang was, kon ik op mijn zijde gaan invallen van zijn vijanden. Hij nam, liggen en door alle vensters kijken, die buitengewoon voldaan met dit ant- men met opzet had opengezet. Ik woord, afscheid. geen ander insectenmiddel zoo doodelijk is als VERTEGENW.: KERKHOFF 8. Co. Flif doodt beslist, omdat Flit een combinatie is van onovertroffen insectendoo- dende middelen. Elke bus Flit bevat een product, waarvan de krachtige wer king bewezen is. Eisch dus Flit en weiger ieder twijfel achtig namaakproduct. De Flit-soldaatis Uw waarborg. - NASSAUKADE 373 AMSTERDAM klom ik op één van de twee tabouretten. Ik antwoordde den secretaris, dat hij op 'n moderne manier! Een paar druppels Eau de Cologne Boldootdat is méér dan koelte alleenDat is geurige verfrissching dat is het wegvagen van Uw ver moeidheid dat is het fitmaken voor den verderen dag Eau de Cologne Boldoot verkoelt niet alleenU wordt er ,,'n ander mensch" door! 'n Mensch die geen moeheid of loomheid meer voelt NEDERLANDSCH FABRIKAAT. dat de vertrekken prachtig waren Wordt vervolgd $^^ostbare kant, kostbare hoofdtooi en een kostbare, omslachtige huidver zorging, drie kenmerken voor de aan zienlijke vrouwen uit de 15e eeuw. Tegenwoordig behoeft de huidverzor ging voor geen enkele vrouw meer tijd rovend of kostbaar te zijn. Vinolia Vanishing Cream is uiterst heilzaam voor de huid, wrijft door de fijne emulgering snel en gemakkelijk uit, en is een ideale onderlaag voor poeder. Vinolia Cold Cream voedt en verjongt de huid gedurende de nacht. VA MS HING CKKAM COLD CK K M |- 4 VC 86-0306*

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 39