AMSTERDAM ZEGT HET Links: Zoo'n klokrokje is modieus, maar Amsterdam heeft het kantje ervan afgezworen. Hierboven: Bij avond- rokken ingewikkelde blouses van ragfijn materiaal. Nederland bezit een zicb in opwaartsehe lijn bewegende mode-industrie, doordat vele con- fectie-fabrikanten, die jarenlang van uit Berlijn exporteerden, nu hun tenten in ons land hebben opgeslagen. Nog voordat de langste dag daar was, werden hier de kaarten op tafel gegooid en in onafgebroken rij passeerden mantels en jurken de revue. Hoewel het moeilijk is, om al voorspellingen te doen, voordat Parijs gesproken heeft en we dus tot de eerste week van Augustus moeten wachten met uitvoerige mode-bulletins, kunnen we, juist omdat het grootste percentage van onze confectiezaken binnenlandsche modellen brengt, met groote zeker heid voorspellen, wat de Nederlandsche vrouw zal dragen. Op het gebied van mantels al bijzonder weinig nieuws. Swaggers als dezen zomer en over 't algemeen bijzonder onpractisch zonder kraagje, en daarnaast de klokkende mantels, die we ook reeds langer gezien hebben. Het spreekt vanzelf, dat de gewone, rechte jas zich op het programma handhaaft. Naast zwart zien we bordeaux-rood, muisgrijs, groen, roestkleur en verschillende flatteuze lichte tinten. De rokken van de jurken blijven wijd. Korte klokrokjes blijven gewild met plooien rondom of ruimte, die meer discreet verwerkt is. De jurken zijn veelal versierd met fijne plooitjes, die vaak kunstige motieven vormen. Op het gebied van avondjurken zien we ook hier de rok en blouse, een combinatie die hooge eischen stelt aan het figuur van de draagster. Het nieuwste is wel de eenigszins opgeknipte rok. Aardige kleurcombinaties zijn licht turkois met bruin, cyclamen op koningsblauw en een mooi violet de Parme met een vreemd, maar volkomen harmoniee rend wijnrood. Ook groen en roestbruin gaan hand in hand. Waar ruiten gebracht worden zijn deze schuin verwerkt en over het algemeen vrij rustig. De foto's zijn niet van deze show doch van verschillende buitenlandsche huizen. Voor dezen winter verwachten wij: i zusjes van dit model van „Heim jeunes filles". T)e bolero handhaaft zich.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 42