Oooï Auid! S V HET VISITE-UUR CORRESPONDENTIE f N 43 691 Complet. Japon van crêpe de chine met wit bovenstuk, mantel van zijde imprimé. Benoodig de stof: voor japon 3 m. zwart en 1 m. wit 90 cm. breed; voor mantel 3.50 m. 90 cm. breed. 692 Japon van matte zijde, groot corselet van zwarte zijde, rok met plooien. Benoodigde stof 3 m140 cm. breed 693. Japon van crêpe de chine met wit bovenstuk, korte mouw. Benoodigde stof: 3 m. zwart en 1 m. wit a 90 cm. breed. 694. Japon van marocain ruim voorpand, mouw me ruimte en schouderpat, blou sende taille. Benoodigde stof 4 m. a 90 cm. breed. "YTan alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aa-D het mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorgerdoor giro-storting op No. 293631 door toezending van het bedrag' per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het P A T R O N E N K A N T O O R „P AN O R A" N A S S A U P L E I N 1, H A A R L E M waarbij 5 ets. extra voor toezending per post, verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mevr.. A. B. te Amsterdam. U kunt roode en zwarte bessen op verschillende manieren inmaken nl. door ze te pasteu- riseeren. door ze, wat de zwarte bessen betreft, op jenever (niet op brandewijn te zetten of door er sap, gelei of jarn van te maken. Van een en ander laten wij de-recepten volgen Roode bessen op water Roode bessen, water, suiker. Ris de bessen, nadat ze eenige malen in telkens sclioon water gewassehen zijn. Laat ze op een vergiet uitlekken en los intusschen in I liter water plm. 1 kg. suiker op het vuur op. Laat het suiker- stroopje even bekoelen, vul de inmaak- glazen tot 2 cm. onder den rand met bessen, giet er het suikerstroopje op tof even onder den rand en pasteuriseer de bessen gedurende 15 minuten bij een temperatuur van 75 graden C. Zwarte bessen op water Zwarte bessen; water, suiker, iles- verkiezend een of eenige stokjes vanille. Zie voor het pasteuriseeren boven staand recept, doch schik in de bessen, voordat het suikerstroopje er opgegoten wordt, één vanillestokje per flesch. Deze bessen zijn op water veel smake lijker dan de roode. Zwarte hessen op jenever I kg. zwarte bessen, I liter jenever, plm. +00 gram kandij. Wasch de bessen, ris ze en laat ze op een vergiet uitdruipen. Doe ze dan in een schroeffleschje, schik er tie stukjes kan dij tusschen, giet er de jenever op en laat de bessen plm. 3 maanden staan alvorens er van te gebruiken. Roode bessen iam I kg. bessen. 750 gram suiker, jam potjes, perkamentpapier. asch de bessen, ris ze en breng ze met een deksel op de pan aan de kook. Laat ze daarna zonder deksel tot plm. 2/3 van de oorspronkelijke hoeveelheid inkoken. Voeg er daarna de suiker bij. Laat de jam nu nog plm. 10 minuten koken. Probeer of ze dan voldoende stijf is door er eenige druppels van op een koud schoteltje te doen; deze drup pels mogen niet meer uitvloeien. Doe de jam, wanneer ze voldoende is ingekookt in jampotjes, bedek deze met een in ronden vorm geknipt stukje perkament- papier, dat in wat alcohol (jenever of brandewijn) is gedrenkt of strooi een laagje suiker op de jam. Plnit de. potjes met vochtig perkamentpapier of een schroefdeksel af. N.R, In plaats van uitsluitend roode bessen kan men ook 2/3 roode en I 3 zwarte bessen nemen. Gelei van zw irtc oj roode bessen Bessen, suiker, jampotjes, perkament- papier. Wasch de bessen, ris ze en laat er op een zacht vuurtje het sap uittrekken. Giet het sap door een zeef, waarin een dubbelgevouwen schoone doek is ge legd en laat het gedurende 2+ uren uil- lekken (bedek de zeef intusschen met een doek). Meet het sap en reken op iederen liter I kg. suiker: Breng suiker en sap te zarnen aan de kook. verwijder onder het koken telkens het schuim en laat de massa tot plm. 2/3 van de oor spronkelijke hoeveelheid inkoken. Pro beer of de gelei voldoende stijf is (zie boven) en handel verder zooals in het vorige recept werd aangegeven. Men kan voor deze gelei ook 2/3 roode en I /3 zwarte bessen nemen. Bessensa p 2/3 roode bessen, 1/3 zwarte bessen, suiker. Handel voor dit recept als voor bessen gelei werd aangegeven, doch reken op iederen liter sap slechts .1 pond suiker. Giet het, wanneer 't nog heet is (het sap wordt, tot plm. 3/4 van de oorspronke lijke hoeveelheid ingekookt) in uit- gezwavelde fjesschen en sluit deze met nieuwe, uitgekookte kurken. Ik masseer mijn gezicht, hals en schou ders, 's morgens en 's avonds met het donzig schuim van Palmolive, de olijf- oliczeep. Deze eenvoudige schoonheids behandeling verzacht de huid, waardoor ik de teint der jeugd heb behouden. Palmolive, de olijfolie-zeep werd gekozen voor de zoo gevoelige huid van de wereldberoemde Vijfling Dionne. Volg dit voorbeeld. Ge bruik Palmolive Zeep ook voor het dagelij ksche bad van Uw kinderen Een mooie, jeugdige teint is een eerste vereischte wanneer men als vrouw wil behagen. Pas daarom ook de Palmolive-olijfolie-schoonhcidsbehande ling toe. Na korten tijd zult U reeds het resultaat bemerken en steeds Palmolive blijven gebruiken. *3 EEN AARDIGE VERRASSING VOOR DE KINDEREN Wij bieden U 6 mooiegekleurde uitknipkaarten aan met voorstellingen van Sneeuwwitje, den Prins, de 7 dwergen en de dieren uit het woud in totaal 32 figurenspeciaalgeteekenddoor Walt Disney voor Palmolive. Zij worden, zoolang de voorraad strekt, franco toegezonden tegen inzending van 3 zwarte Palmolive-bandjes en 2 post zegels van 5 cent aan Palmolive, Afd. 5, Postbus 633, A'dam-C. Met local. Wall Disney Mickey Mouse S. A.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 43