DE RONDE VAN FRANKRIJK De Nederlandsche ploeg v.l.n.r. Sijen, De Korver, Gommers. Dominions, Lamhriehts, Hellemons, T. v. SchendelAv. Schendel. De deelname van een volledige Nederlandsche ploeg aan de Ronde van Frankrijk is voor ons aanleiding om aan dit wielersportevenement van den allereersten rang meer aandacht te schen ken dan gewoonlijk. Wij doen dit met te meer ge noegen omdat onzë Nederlandsche jongens zich tot heden bijzonder kranig hebben geweerd. Wel is helaas Gommers gedwongen geweest den strijd te staken, doch wij zijn vol goeden moed voor de ver richtingen van het overgebleven zevental. Dat wat enkele jaren geleden nog vrijwel een onmogelijkheid scheen, is door de Nederlandsche wegrenners bereikt. Al is een overwinning natuurlijk uitgesloten, wij hopen en verwachten dat de inter nationale wielersportwereld met evenveel waar deering van de Nederlandsche ploeg zal blijven ge wagen, als zij dit gedurende de eerste week van dezen titanenkamp reeds heeft gedaan. U ier ziet men na de etappe Lorient-N antes den leider van het algemeen klassement Vietto. Moment uit de Ronde van Frankrijk. De renners op hel traject Lorient-Nantes, toegejuicht door de Witte Paters. Links: De leiderstrui wisselt van eigenaar. Romain Moes krijgt de trui van Fournier, den winnaar van de eerste etappe. De Franschman Fournier, winnaar van de eerste etappe, won ook de etappe Lorient- Nantes. Men ziet hem hier zijn eereronde maken op de wielerbaan te Nantes. In de vierde etappe weerde A. v. Schendel zich geducht. Men ziet hem hier midden als tweede eindigen achter Louviot (links) en voor den Zwitser Litschi (rechts).

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 18