KRUSCHEN SALTS <$(1cuu£&h. Te slap en te moe 18 karaat om een been te verzetten 23 „Néém daar dan iemand voor snauwde sir Richard. Hij had nooit goed begrepen, wat Michael eigenlijk kwam doen, en zijn aanwezigheid al meermalen hinderlijk gevonden, maar die brutale bemoeizucht met 'n kwestie, die hem niemendal aanging, deed de maat overloopen. „Ik kan niemand krijgen, die in zoo'n ingewikkelde organisatie een-twee-drie thuis is," zei de filmman. „Daar is tijd voor noodig." Sir Richard keek woedend. „Dacht je dan, dat ze hun huwelijk zouden uit stellen, tot 't jou gelegen komt?" „Nee, dat nu niet," zei Michael uit het veld geslagen. Sir Richard keerde hem den rug toe. „Ik zal eens met den dominee praten," beloofde hij met een geruststellend lachje. „Bedoelt u over ons?" prevelde Maisie verschrikt. „Natuurlijk." „Maar," riep ze met 'n moedig lachje, „u laat me niet eens tijd, om voor mijn uitzet te zorgen!" Sir Richard trok zijn wenkbrauwen op. „Drie maanden!" merkte hij op. Maisie zweeg, te gauw, vond Paul: hij trachtte het gesprek gaande te houden met een onzinnige opmerking over een gekleed costuum. Wijl Maisie in dien tijd nog geen idee kreeg, bedacht hij een andere, een zwaarwichtiger tegen werping; hij vroeg: „Maar hoe moet 't met Maisie's fami liemoeten we daar niemand van uitnoodigen?" Sir Richard keek, alsof hij 't niet begreep. „En ik dacht, dat ze een wees was!" „Is ze ook, maar oom Theodoor zal 't heel erg vinden, als hij er niet bij kan zijn." „En wie is oom Theodoor?" Precies wie was oom Theodoor? Paul gaf de vraag door aan Maisie -'t was per saldo hadr oom. „0, die heeft me zoo'n beetje voort geholpen," zei ze eenvoudig. „Ja, 't kwam goed uit, dat ze een oom in New York had," voegde Michael er bij. Hij wilde Maisie helpen, om die nieuwe verwikkeling in het oude schema te passen. Maar sir Richard keek onte vreden. „Wat weet jij daarvan?" vroeg hij. „Ze heeft me wel eens over oom Theo door verteld." „Ik praat nogal graag over hem," hielp Maisie met een wrang lachje, ,,'t Is ongeveer alle familie, die ik heb, ziet u." „Natuurlijk," beaamde sir Richard, door die naïeve bekentenis gekalmeerd. „Ik zal oom Theodoor heel graag ont vangen, als hij den tijd er af kan nemen om over te komen." Paul zat versteld. Had hij zijn mond maar gehouden over oom Theodoor! Die kon er natuurlijk den tijd niét af nemen, om over te komen, maar daar werd 't huwelijk niet mee uitgesteld; dus hij had de zaak alleen maar ingewikkel der gemaakt. „Ik hoop echt dat hij kan," ging sir Riohard voort. „Dan hebben we iemand, die de bruid weggeeft." Maisie keek hem van terzij aan. „Ja, dat zou wel leuk zijn." „Ik kan me best begrijpen, dat jullie geen haast hebben," zei sir Richard, in antwoord op haar toon. „Jullie zijn jong genoeg maar ik heb wél haast. Ik wil jullie zien trouwen, ik wil je zien met den sluier, waar mijn moeder mee getrouwd is, en waar mijn Mary mee getrouwd zou zijn. 't Is Brusselsche kant, zóo'n beetje een familiestuk...." Er kwam een droomerige klank in zijn stemvisioenen van het verleden overwaasden zijn visioenen van de toekomst. „Ik wil de buwelijksklokken hooren luiden: een echte dorpsbruiloft, in de oude dorps kerk, eenvoudig, maar juist indrukwek kend door dien eenvoud. Ik wil jou als lachende bruid zien, en mijn neef als trotschen bruigom, het pad betredend, dat zoovelen vóór jullie gingen, vol ver trouwen in je liefde, en sterk in je be sluit, door niets den glans van die liefde te laten verduisteren of bewolken." Maisie wendde zich af en Paul zag haar lip trillen, maar Michael's ontroe ring was het duidelijkst; hij hield zijn adem in, slikte met moeite en mompelde „Prachtig! Prachtig! Ik zie 't al voor me!" Instemming van dien kant was een verrassing voor sir Richard. „Dus je trekt je bezwaar in?" zei hij „O, dat bezwaar van mijdaar praten we niet meer over!" Maisie kreeg een kleur, en even leek het, of zij een stekelig antwoord wou geven, maar zij hield zich in, keek alleen maar knorrig en trappelde even. „En dan," vervolgde sir Richard, te zeer bezig met zijn droomen, om op te merken, dat Maisie zich kwaad had ge maakt, „wil ik de grootste aller zegenin gen zien een flinken zoon en erfge- naam. Om in haar rol te blijven had Maisie, al viel ze niet bepaald flauw, op dit punt toch aanzienlijke verwarring moeten vertoonen; er kwam echter niets van dien aard: met een onbewogen gezicht zat zij in 't ijle te staren. Het was Michael, die protest aanteekende; hij riep uit: „U kijkt wél wat ver vooruit, vindt u niet?" „Ver vooruit?" stoof sir Richard op. Hij meende een toespeling op zijn wan kele gezondheid gehoord te hebben. „Ik kijk nog veel verder vooruit," verkon digde hij stoutweg. „Ik hoop nog een tweeden zoon te zien, en een derden; en hoe meer kleuters daarna nog hoe liever." Michael bracht zijn lippen in fluit- stand, maar gaf geen geluid. Er bleef een gespannen stilte. „Enfin," zei sir Richard eindelijk, „ik draaf misschien een beetje door." Zijn glimlach was voor Maisie. „Maar ik ben een eenzame oude man, dus moet je 't me maar vergeven." „U bent lief," zei Maisie, en zij ont week zijn blik. De energie, die sir Richard gedragen had, kwijnde weg. Hij zag er moe uit en stond wankelend op. „Dat gaat niet goed zoo," zei hij. „Ik krijg Molly op mijn dak, als ik zoo laat opblijf." Hij hield Maisie's hand in de zijne en kuste haar eerst op haar eene wang en toen op de andere. „Wel te rusten, lieve kind, en God zegen je." Met neergeslagen oogen zei Maisie iets onverstaanbaars. „Er staat drank hiernaast," zei hij tegen Paul. Zijn oogen tintelden even. „0, da's waar ook, je houdt niet van dat goed!" „Ik begin 't te leeren," stotterde Paul, want hij begreep, dat het een steek onder water was met betrekking tot de cock tail, die hij voor 't diner gedronken had, terwijl hij aan tafel alleen water had ge nomen. „In ieder geval is Michael wel over dat stadium heen," schertste sir Richard en na een hoffelijke buiging voor allen te zamen deed hij de deur achter zich dicht. NEGENDE HOOFDSTUK Het was Maisie, die de stilte verbrak. „Ik doe 't niet meer," zoi ze beslist en kortaf. Vervolg op blz. 26 EEN ZEEREISJE NAAR en terug met de nieuwe motorschepen der Mij. „Zeeland" Sterk verlaagde retours van ALLE stations naar Harwich inclusief logies en ontbijtaan boord Bijv. van DEN HAAG retour III kl. trein, II kl. boot f 11.65 Van VUSSINGEN retour II kl. boot ff 7.50 Inlichtingen bij de Stations, Reisbureaux en Maatschappij „Zeeland", Vlissingen KANT EN KLAAR TOER met de nieuwe motorschepen der Mij. „Zeeland" eiken Donderdag in Juli en Augustus Sterk verlaagde spoor- biljetten Reiskosten Vlissingen-Londen v.v. twee nachten logies in goed hotel te Londen; maaltijden.sightseeing, alles inbegrepen f39. 50 's Morgens moeilijk uit bed en dan nog met een hoofd als lood en een stram gevoel in alle ledematen een kwellende hoofdpijn en een humeur als een kwade beer Als die ver schijnselen ook U het leven tot een kwelling maken, lijdt ge aan overver moeidheid door onzuiver bloed. Maak daar een einde aan. Doe als de heer A. M. uit L. Hij nam Kruschen Salts en schreef ons het resultaat: „Ik leed al jaren aan intense moeheid, het werk eiken dag leek me een berg toe. Ik maakte me overal zorgen over en mijn vrouw klaagde over mijn snauwen, 's Avonds lag ik in een stoel, te moe om ergens belang in te stellen. Een van mijn vrienden ried me aan, Kruschen te probeercn, maar ik wilde er eerst niet aan, tot ik ten laatste besloot, Kruschen Salts te probeeren. Nu is het leven een genoegen in plaats van een last. Eiken winter heb ik bovendien griep gehad en verleden winter heelemaal niet. Ik geloof, dat dat een gevolg is van mijn verbeterde gezond heid door Kruschen." Hij werd geholpen door de weldadige werking van Kruschen's zes minerale zouten. Kruschen's aansporende wer king op lever, nieren en ingewanden zorgt ervoor, dat alle schadelijke zuren uit het gestel worden gefilterd. Uw bloed wordt gezuiverd en Uw klachten verdwijnen. Ge fleurt op naar lichaam en geest! Neem eiken ochtend de kleine dagelijksche dosis Kruschen in Uw ochtendthee en ge begint een nieuw leven: ge wordt een energiek en opgewekt mensch, die zijn werk doet met plezier! verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.40, f 0.75 en fl.60 (extra groot pak). 1 abrikantenE. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23