ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo! Hallo! Hier is de persdienst vail den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoor loofd. Men meldt ons uit de hoofdstad, dat do politierechter een slagersknecht uit Domburg veroordeeld heeft wegens dierenmishandeling. Het schijnt, al lijkt het ongeloofelijk, dat deze jongeman iedere week één koe en twee varkens afslachtte! Uit dezelfde plaats kwam nog het bericht, dat in alle plechtigheid de vier schaar is gespannen over twee Middel- burgsche werklieden, die ten nadeele van een boer te Biggekerke twee kippen eieren verduisterd hadden. De meening dat hier te veel gerucht om 'n simpele omelet is gemaakt, kun nen wij niet deelenwanneer een half ei reeds beter is dan 'n leege dop, zijn twee eieren toch zeker als een groot goed te waardeeren. Onze correspondent te Wolfaartsdijk meldt ons, dat men met den tocht voor de ouden van dagen pech heeft gehad, doordat van een der bussen de assen warm liepen. Waar zooveel jeugdig vuur vervoerd werd, valt dit niet te verwonderen De Middelburgsche middenstand be sloot met een royale geste om zevenhon derdvijftig gasballonnetjes cadeau te doen aan de commissie voor de kinder feestjes. De oppositie van zuinige leden werd gesmoord met het wachtwoord: Wie gas geeft, gaat vooruit! In den gemeenteraad van Kapelle heeft een der leden, volgens het verslag in de bladen, gewezen op een groot gat bij het postkantoor, waarop de voor zitter zei, dat de P.T.T. deze verzakking overhevelt op 'n zekeren H. Afgaande op dezen verrassenden toer gaat men denken dat P.T.T. de afkorting is van prima-trucjes-toovenaar! Uit de Ganzenstad telefoneert men ons, dat de brandweer besloten heeft om, nu er een nieuwe spuit op komst is, iedere week een avond te oefenen. De leden stellen zich veel van dit vermaak voor, omdat de generale commandant het voornemen heeft lessen te nemen van een waterballetmeester. Keurt de raad de aangevraagde vergoedingen goed, dan is men wel genegen om, na iederen warmen dag, met water te spelen! De raad van Biggekerke besloot met algemeene stemmen om een nieuwe en steviger ambtsketen voor f 36.te koopen. Nu men een sterk gezag wil, is het zaak om daar met uitrusting en gereed schappen op te rekenen! Toen onder Ierseke een autobus wat sterk remde, vloog een handelsreiziger, die op het voorste bankje zat, met zijn hoofd door de voorruit. Voortvarendheid is de grootste deugd van deze categorie burgers. Te Arnemuiden heeft men het onge wone schouwspel beleefd, dat een dame, die niet op haar stuur lette, met haar auto in de dorpssloot reed en er niet heel sierlijk uitkwam. Daar haar poeder- en verfgarnituur verongelukt was, heeft de dorpsschilder assistentie bij de restau ratie moeten bieden! Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren! Van alle kanten worden we vandaag verwend. De opa's krijgen zelfs wat eau de cologne op hun zakdoek. Dat smaakt. Zoo is het wel uit te houden op je ouden dag. Ff et duurt alleen wat kort. Mevrouw Walré de Bordes, echtgenoote van den burgemeester van Middelburg, begeleidde met haar auto de oudjes bij hun rondrit. Op het terras van Britannia nam ze tusschen de genietende mouwtjes aan een tafeltje plaats, waarover ze niet, uitgesproken raakten. De Midtlelburgsche ouden van dagen hebben Vrijdag wederom den traditioneelen rondrit door Walcheren gemaakt. Er waren niet minder dan 70 auto's, die de oudjes vervoerden. Te Vlissingen mochten de passagierende oudjes even uitrusten op het terras van Britannia. imrftiir'a

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25