ANDREWS 4711 Eaude Cologne Een lied van alle tijden Kwaliteits Zeepen 12 Vier simpele cijfers: 4-7-1-1 waar ter wereld roepen zij niet onmiddellijk de ge dachte op aan het verkwikkendst toilet water, dat ooit loom heid en warmte ver joeg? Uit datzelfde vertrouwde huis stammen de nieuwe "4711" toiletzeepen. Geen huid te teer voor deze milde, kos telijke zeep! Geen vrouw zoo bezorgd voor haar teint, of zij bevindt, dat "4711" zeepen haar huid iederen dag stralen der en smetteloozer maken! Een aparte verrassing is de lange duur van één zoo'n stukje zeep, waardoor de prijs van 25 cent in 'n zeldzaam voordee- lig licht komttestaan! Chypre Eaude Cologne Lavendel door S zeg t/ Belinlea Als u ooit eens naar liet land van Boras' gelaat vertrok van woede. Teléki bent verdwaald en bij uw „Daar zul je nog eens spijt van hebben!" omzwervingen door de bosschen barstte hij los en hij schudde zijn vuist 'n man hebt ontmoet met de gestalte van naar de vensters van het kasteel, als een een reus, een geweer over den schouder bedreiging aan het adres van den mail, en een hartsvauger opzij, en getooid met die hem in de gevangenis had laten een groenen jagershoed op zijn lange, zetten. krullende lokken, dan hebt u kennis ge- Sindsdien ging het bergaf met „Sterke maakt met den hoofdpersoon van dit Boras", zooals men hem in het dorp en verhaal. ver daarbuiten noemde. Hij kon het Het land van Teléki is een streek in stroopen niet "laten en menig wild zwijn het enorme Bakony-Woud van Hon- bezweek onder zijn hartsvanger. Als de garije. Het wordt zoo geheeten naar zijn gendarmes van tijd tot tijd een jacht op eigenaar, graaf Teléki, die er een groot hem ontketenden, trok hij zich oube- kasteel heeft staan, dat hij negen maan- zorgd terug in de leigroeven, waarin hij den van het jaar bewoont. Behalve bekend was met elk holletje en gaatje, prachtige bosschen vindt men er uitge- Soms greep men hem in de herberg van strekte leigroeven, diep en donker als een het dorp. Dan ging hij gewillig met de labyrinth, en waarin het levensgevaar- gendarmes mee, maar in zijn oogen fon- lijk is te verdwalen. Ze worden al lang kelde een vuur, dat den kasteelheer niet meer geëxploiteerd en dienen thans weinig goeds beloofde. Maar tot daden hoogstens nog als een bezienswaardig- kwam het niet en zoo ontstond het ge heid voor de zeldzame gasten van den rucht in het land van Teléki, dat Sterke landheer. Boras kalm zijn tijd afwachtte. Als hij In dit land voelde Boras Reszinski toesloeg, zou 't raak zijn en totdat die zich vrij als een koning. Als jongen reeds kans zich voordeed, toomde hij zijn zwierf hij dagen lang door de leigroeven wrok in. en de bosschen en zelfs menigen nacht Zóó verluidde het gerucht. En onge- bracht hij er door. Hij was groot en twijfeld broedde Sterke Boras op wraak - breedgeschouderd van gestalte en sterk plannen, maar wat hij eigenlijk in zijn als een beer. Heel alleen en met geen schild voerde, zou nooit iemand ver- andere wapenen dan zijn vuisten ont- nemen. Op zekeren dag keerde hij weer zette hij eens eenige kinderen van een eens uit de gevangenis terug en zocht zestal wolven, dat door den honger hij zijn troost in de herberg. Het was van het Bakony Woud naar meer be- avond en er waren vele mannen bijeen, woonde streken gedreven was. Hij dood- Op zeker oogenblik werd de deur open de er vier en de twee anderen namen de geworpen en vertoonden zich de gen- vlucht met een gebroken poot en ge- darmes. Iedereen dacht, dat het om kneusde ribben. Toen was hij nog niet Boras te doen was, maar deze bleef kalm ouder dan zeventien jaar, maar sterk zitten. Hij had op dat oogenblik niets voor drie mannen. meer op zijn kerfstok en het binnen- Toen hij ouder werd, openbaarden zich treden van den oudsten bediende van 't bij Boras twee hevige passies. De eene kasteel deed hem begrijpen, dat zij voor was zijn hartstocht voor de jacht en deze iets anders kwamen dan voor een bracht hem al spoedig in conflict met den arrestatie. landheer en de strafwet. Zijn andere „Mannen," begon de bediende met een passie gold Nida Rudi. Nida was het gelaat, dat trilde van opwinding,- „er is mooiste meisje van de heele streek en een ongeluk gebeurd. Vanmiddag is de haar aanbidders kon zij tellen bij tien- kinderjuffrouw gaan wandelen met tallen. jonker Trenki en de bosschen inge- Korten tijd scheen 't, dat Boras haar dwaald. Toen zij om zes uur niet terug uitverkorene zou zijn, want men zag hen was, zijn wij haar gaan zoeken. Wij von- veel samen en inderdaad had die jonge, den haar nergens, noch den jonker, knappe reus indruk op haar gemaakt, maar zooeven is juffrouw Nida terug Maai' toen Boras zijn eerste vonnis kreeg gekomen. Zij was aangevallen door een wegens strooperij en in Waitzen naar de zwerm wespen en bewusteloos geraakt, gevangenis moest, was het met de liefde Uren heeft zij daar gelegen, totdat zij gedaan en keerde zij hem vol verachting eindelijk tot zichzelf kwam en den weg den rug toe. naar het kasteel terugvond. Maar de Het lijdt geen twijfel, of Boras trok jonker is nog zoek. Meneer de graaf zich die minachtende bejegening sterk vraagt mannen, om hem te helpen aan. Tijdens zijn eerste verblijf in de zoeken. Hij betaalt een ruim daggeld en gevangenis had Nida een betrekking voor den nacht dubbel. En de man, die gekregen op het kasteel, de drooni van den jonker vindt, kan op een ruime haar jongemeisjesjaren. Zij was aange- belooning rekenen. nomen als kindermeisje bij den kleinen Terwijl hij nog sprak, was de herberg Trenki, den eerstgeborene van den reeds half leeg gestroomd. De rest kasteelheer, en zoodra Boras dit ver- volgde, toen zij van de belooning hoorde, nam bij zijn terugkeer, begaf hij zich Boras was de eenige, die bleef zitten, naar het kasteel. De bedienden zouden „Ga jij niet mee, Boras?" vroeg de hem graag uit het park verjaagd hebben, herbergier, toen zij alleen waren, maar de vrees voor zijn brute kracht „Wat kan mij het kind van den kas- was sterker dan hun goede wil. teelheer schelen?" haalde Boras onver- Toen Nida te voorschijn kwam, trad schülig zijn schouders op. „Hij heeft me Boras dicht op haar toe. „Is het je ernst, al meer kwaad gedaan dan hem nu ovor- Nida, dat je niets meer van me wilt komen kan." weten?" vroeg hij. Hij verheugde zich niet in het onge- Zijn stem trilde van aandoening, maar luk van z'n vijand, maar evenmin dacht Nida was noch bewogen, noch bang, hij eraan 'n hand uit te steken, om hem zooals de bedienden. Zij keek hem vast te helpen. Een half uur later zagen zij aan en vertrok geen spier van haar knap een groot aantal onduidelijke gestalten o-ezichtje. door de bosschen gaan, belicht door „Neen, met menschen, die in de ge- vlammende en rookende toortsen. Op de vangenis hebben gezeten, wil ik niets eene plek verdwenen zij, om elders weer meer te doen hebben," zei ze dapper en terug te keereu en zoo drongen ze steeds onverzoenlijk. „Stroopers zijn dieven, dieper het boscli in. zegt mijnheer de graaf, en ik schaam me Uur na uur verstreek en het was reeds ervoor, om met een dief om te gaan." lang sluitingstijd geworden. Maar de omdat Odorono-Cream speciaal is samengesteld voor een vlugge be handeling die weinig tijd vereischt. Odorono-Creaiu brengt men in enkele minuten aan en is na het gebruik direct kurkdroog, zoodat japonneu niet beschadigd worden en de huid niet kan schrijnen. Odorono-Cream is niet vet, maakt geen vlekken en doet de onaangena me geur (door het transpireeren ver oorzaakt) onmiddellijk verdwijnen. Onmisbaar voor de sportieve vrouw! Vr ooi ij be, gezonde bengels Kinderen moeten opgewekt, levendig en fit zijn. Hangerigheid, bleekheid, prikkel baarheid, lusteloosheid, etc. kunnen tee kenen van 'n onopgemerkte verstopping zijn. Een verstopping is geen onschuldig kwaaltje integendeel wanneer zij verwaarloosd wordt, kunnen de gevolgen ernstig zijn zeker bij kinderen Grijp daarom in I Maar nu opgepast! Geen drastisch laxeermiddel, dit zou het teere kinder-organisme kunnen schaden. Geef Uw kinderen bij verstopping na het opstaan een glas water met Andrews Bruisend Gezondheids-Zout dit verwij dert grondig, pijnloos en natuurlijk de achtergebleven voedselresten. Andrews is absoluut onschadelijk, goed voor jong en oud. Bij alle apothekers en drogisten, fl. 0.60 en fl. 1.05. BRUISEND GEZONDHEIDS-ZOUT COUPON Fa. L. S. A. BRON, Rotterdam pk is Scheepmakershaven 52-\ Ondergeteekende verzoekt toezen ding van proefbusje Andre sluit 10 ets. postzegels in voor porto en verpakking

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 12