mm M9ÊÊÊBÊË De Amerikaansehe ontdekkingsreiziger admiraal Byrd zal op zijn volgende expeditie naar de zuidpool de beschikking krijgen over een sneeuwkruiser van 17 meter lang, 4V2 meter breed en 20.000 kg. zioaar. Dit landsehip kan een maximum-snelheid bereiken van 48 km. per uur en is gemonteerd op vier wielen met luchtbanden, die een middellijn hebben van drie meter. Het kan voldoende voorraad meenemen voor een actieradius van 10.000 km. Een paradevlag op de wereldtentoonstelling te New York. Padvinders houden een demonstratie met sterren en strepen. Ter oriënteering diene dat de dertien strepen dezer vlag herinneren aan de voor malige dertien staten der Unie, terwijl de achtenveertig sterren de tegenwoordige achtenveertig staten voorstellen. De koning en de koningin van Engeland hebben, in gezelschap van hun kinderen, de prinsesjes Elisabeth en Margaret Hose, cum boord van het koninklijk jacht Albert, dat binnenkort zal worden gesloopt, een bezoek gebracht aan de koninklijke zeevaartschool van Dartmouth. Onze foto geeft het mement weer, waarop hel schip de monding van de Dart-rivier binnenvaart. Op den voorgrond een hoek van het beroemde middeleeuwsche slot. Miss Sally Townsend, dochter van Harrison Townsend uit Montecito in Odlifornië, houdt er echte cowboy-allures op na. Zij doet niets liever dan, ge zeten op den rug van haar lievelingspaard Juanita, las- sowerpen, draven, springen en meedoen acm alles waar voor de handigheid en vaar digheid van 'n cowboy eerste vereischten zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 15