ZEEUWSCHE SPORT Te Filippine luid Dinsdag 18 Juli de yroote kermiskoers voor wielrenners plaats, waarvoor groote belangstelling bestond. Links een foto van den start. Hechts: Het hoofdpeleton passeert het dorp na de eerste ronde. Het tweede deel van de athletiekkampioen- schappenop jJ. Zaterdag te Middelburg gehouden, is niet met veel animo verwerkt. Er was van enthousiasten strijd niets te bespeuren en ook de prestaties geven geen aanleiding tot lof. Het kleine programma werd in een langzaam tempo afgewerkt en men had daarmee weer te kampen met de terrein-accommodatie. Op deze manier blijft er voor de weinige toeschouwers niet veel te genieten en de propaganda, welke van zoo'n wedstrijd uitgaat, is van weinig belang. Het weer, dat allerminst aan lokkelijk was, heeft de belangstelling tot een mini mum beperkt, het verblijf op het veld er niet aange namer op gemaakt en was bovendien niet bevorder lijk voor top-prestaties. Er werd begonnen met de series 100 meter, welke een spannend verloop hadden en waaruit het geringe krachtsverschil der loopers nog eens duidelijk bleek. Brakman (Marathon) is echter nog altijd de sterkste en heeft nog geen serieuzen concurrent. In 11.8 sec. won Brakman de finale, waarbij hij gevolgd werd door Kolijn (A.Y. '35) in 12 sec., wat zeker ook al een aardige prestatie is. Höfer en Boogaard (beiden Marathon) liepen 12.4 sec. Een loop-nummer, dat altijd weer een aardigen strijd te zien geeft, is de 400 meter, waarop de A.V. '35-man de Pagter de baas is. Trouw krijgt hij als tegenstander Dobbelaere (Marathon), die zijn uiterste best doet om ook op dit nummer de leiding te nemen. Yoorloopig is de Pagter hierop echter nog de baas, al gelooven we, dat Dob belaere bestin staat geacht kan worden om 't Zeeuw- sche record van de 400 meter nog een beetje omlaag te halen en de Pagter nog fellere concurrentie aan te doen. Er bestaat dan evenwel een groote kans, dat de A.V.'35-man „niet thuis" geeft, en zijn prestatie evenzeer omhoog voert. Een meer toespitsen van de concurrentie op dit nummer zou ongetwijfeld tot nog betere prestaties voeren. Nu won de Pag ter het kampioenschap in 54.6 sec., terwijl Dob belaere 55.3 sec. liep. Een nummer waarop Dobbelaere niet benaderd wordt is de 1500 meter, welke hij in 4 min. 34.9 sec. won, natuurlijk weer spelenderwijs, nadat de andere deelnemers zich eerst in een voortduren- den strijd hadden afge mat. Dobbelaere laat ze meestal vechten en zich vermoeien, loopt zijn eigen race en gaat er de laatste ronde kalm, maar beslist overheen om met groo- ten voorsprong te win nen. De tijd was 4 min. 34.9 seconden. Dronkers (Marathon) werd tweede in 4 min. 43.8 sec., terwijl de Jager (E.M.M.) 4 min. 49.4 sec. liep. De Olympische estafette gaf een eigen- aardigen strijd te zien van geheel ongelijkwaardige krachten op de verschillende etappen. De Jager van E.M.M. zette den loop in met 'n formidabel tempo, wat E.M.M. een voorsprong bezorgde, welke echter spoedig teniet gedaan was. A.V. '35 eindigde ten slotte op de eerste plaats in 4 min. 9.6 sec. 2. Marathon 4 min. 14.4 sec. 3. E.M.M. 15.6 sec. Op hoogspringen was Slooves (Marathon) eerste met 1.60 im., ge volgd door Matthijssen en Parent (beiden Marathon) met 1.55 m., evenals de Vin (A.V. '35.) Brakman nam nog het nummer verspringen voor zijn rekening met 6.12 m. en ook hier waren Matthijssen en Parent resp.2 en 3. Op discuswerpen werd Matthijssen eerste met 33.72 meter, terwijl de overige plaatsen door menschen van A.V. '35 bezet werden t.w. Bijterveld (32 m.), West-rate 30.25 m. en de Pagter 29.80 m. De juniorennummers brachten als eersten Heijdens (Marathon) op de 100 meter met Looten als goeden tweede met resp. 12 en 12.2 sec. Marathon leverde trouwens op alle juniorennummers den eerste en E.M.M. den tweede. Hoogspringen won Slooves met 1,55 en J. Bal werd tweede met 1.50 m. Op speer werpen wist Janse met zijn laatsten worp nog net Bal te overtroeven en wierp 34.99 meter. Bal haalde 34.45 meter. Slooves won ook het discuswerpen met 29.98, gevolgd door Bastiaanse (29.83 meter). Bij de dames was weinig animo. Mej. M. van Oor schot (Marathon) beheerschte zoo ongeveer 't geheele programma. Zij won de 100 meter in 14 sec., het speerwerpen met 22.54 m. (nieuw Zeeuwscli record) en hef hoogspringen met 1.35 meter. Verspringen en 80 meter waren voor mej. O. Boogaard (Mara thon) met resp. 5.02 m. en 11.4 sec. Hechts: De 100 m. werd in een heftigen strijd ge wonnen door Brakman (Mar.). Het tweede gedeelte van de- Zeeuwsche athletiekkam- pioenschappen had te Middelburg plaats op Zaterdag 22 Juli. Een kampioensprong van een der deel nemende dames junioren in het nummer hoogspringen Een fraaie sprong van een der deelnemende heeren junioren. Links: Voor het nummer 400 m. hadden slechts twee deelnemers ingeschreven. Het werd toch een span nende wedstrijddie door O. de Pagter werd gewon- nonvóór den lange-afstand- specialist G. Dobbelaere. Hechts: Het nummer ver springen met aanloop voor de dames junioren werd welverdiend gewonnen door mej. Boogaard van Ma rathon.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19