in een noma 1 TYROLERS TIN Tyroler schutters in hun sc lilden Bij de dorps fontein in een plaatsje van de Oetzvallei. in dezen tijd kan men nooit weten, welk land morgen in het brandpunt van de publieke belangstelling komt te staan, maar hoe uitgebreid bet lijstje van „gegadigden ook was, Zuid-Tyrol heeft er waarschijnlijk niet op gestaan. Vandaar dan ook, dat men toch weer even moest nakijken wat Zuid-Tyrol nu eigenlijk voor een land was. Zooals in alle streken, waar plotseling veel over gesproken wordt, loopen ook weer in dit land de verschillende eigen schappen, volgens welke men tegenwoordig de staat kundige positie bepaalt, uiteen of liever nog „tegen elkaar in"aardrijkskundig behoort dit deel van Tyrol tot de Povlakte en dus tot Italië, historisch bij het nu verdwenen Oostenrijk-Hongarije en linguistisch bij het Duitsche taalgebied. Algemeen beschouwt men Zuid-Tyrol als het mooiste stuk van dit deel der Alpen: in het zuidwesten vindt men de Ortler, in het Ben wandelingetje in de zon. noordwesten de Alpen van het Oetztal, in het noord oosten de Hochfeiler in een landschap met steile hellingen, prachtige glet- schers, schuimende beken en watervallen. In het zuidoosten vindt men de beroemde Dolomieten en in het midden liggen ten slotte kleine steden als Meran en Bozen of Merauo en Bolzano, die dit prach tige landschap de noodigc menschel ij ke stoffeering verleenen. Van Merano uit werd Tyrol als het ware tot Tyrol gemaakt, want de vorsten van Meran, die het kasteel Tyrol bewoonden, vereenig- deu de streken aan beide Links: Parasol, hoed met een veertje en een kleurig costuumpje. Klaar voor een Zondagswandeling door Iret dorp. 4ooooo<x>ooooo©oooo©oo© Idylle van een jeugdig krijgsman en een dito marketentster. 0 C 0 <5 6 0 0 0 0 0 0 0

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 20