)£R VOLK itisehe omgeving jSr IDEM VAN DEN BRENNER ?rrn m 8cj ilderachtig nationaal costuum. Ken gerechtsgebouw, tevens herberg, uit. de 10de eeuw te Oetz. liet is een van de meest karakteristieke huizen in Tyrol. De wandschilde ringen op den gevel zijn van 1560. groet zoo in het voorbijgaan, geen onnoodig gevraag, geen pogingen om iemand, die niet op de hoogte is, af te zetten, geen neiging om iets dat hun vreemd voorkomt belachelijk te vinden. Er bestaan maar weinig landen waar men zich als vreemdeling zoo op zijn gemak zou kunnen voelen. ""•j De kleine marketentster, 's Zondags worden de mooiste kleeren te voorschijn gehaald en dan spelen de kinderen wat de oudere men- schen vroeger in ernst deden. zijden van den Brenner onder één beheer en begun stigden de immigratie van Duitsch-sprekende volken in dit gebied. In de veertiende eeuw kwam het land definitief in het bezit van het Habs- burgsche huis en de ver- eeniging met Oostenrijk werd „onherroepelijk" ver klaard in de zeventiende eeuw. Zuid-Tvrol bleef echter steeds tamelijk on afhankelijk, waardoor het zeer gehecht bleef aan de dynastie: in 1809, toen Napoleon het grootste deel van Tyrol aan Beieren afstond, kwam het volk onder Andreas Hofer, zelf in Zuid-Tyrol geboren, in opstand. Hij werd ver slagen en het volgend jaar te Mantua gefusilleerd. Doch ook later gaf het volk dikwijls blijk van zijn ver knochtheid aan den vorst en het is dan ook geen won der, dat keizer Ferdinand, die in 1848 tijdens derevolu tie in Weeneu moest vluch ten, bescherming zocht bij zijn trouwe Tyrolers. De Tyrolers zijn gewoon lijk zeer joviale, gastvrije inenschen, die zich overi gens nooit op hinderlijke wijze met de vreemde lingen bemoeien. Een korte Jonge Tyrolers tijdens een oefening, die onder leiding staat van hun onderwijzer. Twee generaties. ooooooooooooooooooooo

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 21