ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Ylissingen dat door de Rotterdamsche politie ter beschikking van de ordebewaarders alhier een Deensche tandtechniker is gesteld, die in Kopenhagen zijn zakken had gevuld met juwoelen van 'n ander. Met gezwinden spoed en onder veel toe loop is de man, zonder dat men hem kiezen liet, aan Deensche rechercheurs uitgeleverd. 't Is eigenaardig met deze menschen, als ze geen tanden trekken, trekken ze nog belangstelling! Men seint ons uit Ierseke, dat door de onoplettendheid van den roerganger deze met zijn mosselboot in het Zee hondengat op een sleepschip stootte, waardoor ernstige schade aan den kop ontstond. Zeemanstaal is altijd wat ruw; waar om had men nu niet van hoofd kunnen gewagen De Goesche raad heeft zich bezig gehouden met een adres van zes bar biers, waarin dezen om een verpbcbte sluiting van kapperszaken van Zater dagavond tot Maandagmiddag vroegen. De voorzitter vond dit nog al be- zwaarhjk voor menschen die zich zelf niet kunnen scheren en dan gedwongen zouden worden op Maandagmorgen met een baard van twee dagen te loopen. Daar dit inderdaad in een zindehjke plaats als Goes geen gezicht is, zal eerst het oordeel gevraagd worden van de schoonheidscommissie. Uit Kolijnsplaat schrijft men ons, dat een heer aldaar, die met 'n vleesch- snijmachine bezig was, het ongeluk heeft gehad, in zijn rug te snijden, zoo dat de dokter er bij te pas moest komen. Dit tragische gevolg even vergetend, kunnen wij niet anders dan bewonde ring hebben voor zooveel vaardigheid. Mannen van dit kaliber zullen zelfs kans zien om naar boven te vallen! De gestrenge rechter te Middelburg heeft tot geldboete veroordeeld een Krabbendijkschen visscher, die collega's op de Oosterschelde een schrik op het lijf joeg door op te treden als employé van de Visscherij-politie. De tooneelspelkunst is nooit gewaar deerd in Nederland! Onze medewerker te Nieuw en St. Joosland doet mededeeling van het feit, dat een landbouwerszoon in zijn vlasakker op een ringslang stuitte en het reptieltje neergeveld heeft. De crisis in den landbouw gaat steeds verder. Vroeger moesten de boeren alleen letten op de addertjes in het gras. Tegenwoordig zitten die zelfs al in het vlas! Het Arnemuider kinderzangkoor, dat te Kortgene aan een concours moest deelnemen, is met visschersvaartuigen naar die plaats vervoerd. De Visscherij - inspectie had goed gevonden dat voor dezen keer de lading onder de maat was, mits men op het concours niet uit de maat geraakte! Men seint ons uit Ierseke, dat de visscherij op kreeften ook dit jaar weer is achteruit gegaan. Men wijt dit aan het slechte voor beeld dat de kreeften zelf geven! Hier is nu niets moer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren Ylissingen werd de vorige week een paar dagen lang vergast op de muziek van de Heldersche Marinekapel. Van den marsch door de stad wenschten vele Vlissingers mee te genieten. De Vlissingsche Jantjes marcheerden nooit zoo lustig als - op de tonen van de Heldersche marinemuziek. De Vlissingsche kermisweek is weer achter den rughet was er gezellig druk, vooral den laatsten dag. Hen nieuwigheid op de Vlissingsche kermis was de raketten- baan, die in duizelingwekkende vaart rondjoeg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25