BESPAREN VEGLAgukn fy&SHede+i? JGmsaplasl elastisch NU INMAKEN BETEEKENT Xookvost StehA M/qcefoisc/i dan direct 27 te zien; dus merkte hij vriendelijk op: „Jawel, maar ik wist niet, dat 't een meisje met spirit was." „Des te grooter uilskuiken ben je." Paul's gelijkmoedigheid werd ver- „Ik hen erg teleurgesteld," erkende Paul. „Waarover?" „Dat 't zoo geloopen is." „Maar denk je nog steeds, dat je van stoord door die onredelijke houding; hij haar houdt?" werd geprikkeld tot het antwoord: Paul ontweek den blik van zijn oom „En ik wist ook niet, dat u zoo'n en antwoordde met een aarzelend en beslist twijfelachtig: „Ik geloof 't wel." „Dan heb je blijkbaar geen flauw idee, wat liefde is," oordeelde sir Richard. Paul het zich dit aanleunen, en met soort meisje bedoelde." Sir Richard keek kwaad. „Dacht je soms, dat ik een stom schaap bedoelde?" Dat was er omheen praten, maar Paul nam 't humeur van zijn oom in aanmerking en ging niet op die kwestie alle genoegen. Over 't geheel was hij door. erg tevreden met de wending, die het „Je weet zeker wel wat er gebeurd geval nam. Hij had bewezen, dat hij is?" snauwde sir Richard even later, zijn plicht van gehoorzaamheid tegen- .Gebeurd41" over zijn oom wilde vervullen. Zijn „Ja, door jouw blinde dwaasheid." poging was op een mislukking uitge- Daar was zoovéél door gebeurd, maar loopen, maar sir Richard had niet ge- Paul had meer aandacht voor hetgeen raasd en getierd, en wat van nog grooter er gebeuren zóu en zijn wenkbrauwen belang was, hij had den schok door stekten een vraag. staan zonder merkbare schade voor zijn „Ze is verliefd geworden op Michael." gezondheid. Natuurlijk bleef de voor- Paul's blik werd eensklaps strak en name kwestie van het testament nog grimmig. Dus Molly had gepraat! Bij hangende. Maar de omstandigheden sir Richard wezen klikken wat ze gezien waren veranderd, sinds sir Richard zijn had! Misschien had hij niet anders ultimatum stelde: ten eerste was zijn mogen verwachten, maar hij had het gezondheid vooruitgegaan, ten tweede niet verwacht, en zei geraakt: had zijn neef daden getoond, dus de „Heeft Molly iets gezegd?" eerste crisis was achter den rug er „Molly?" Sir Richard keek uit ver- was tijd om overhaaste besluiten te baasde oogen. „Wat weet die er van?" herzien en vriendschappelijk overleg te Paul vroeg inwendig vergiffenis aan hervatten. Molly zijn verdenking was onge- Sir Richard bleef in gedachten ver grond geweest. Maar als zij sir Richard diept, en Paul waagde het te hopen, niet had ingelicht, wie had 't dan ge- dat zijn gepeins ongeveer een zelfden daan? koers volgde als het zijne. Het scheen „Zij weet er niets van," stotterde hij. echter, dat zijn afgetrokkenheid uit heel „maar ze kon zich wél iets in haar hoofd iets anders voortkwam dan uit hun on- gehaald hebben." derwerp van gesprek, althans, hij dronk Zijn verwarring ontging den oom zijn kopje leeg, stond op en zei kort: niet. Nadenkend zei die: ,,'t Liep dus „Ik moet even telefoneeren kom wel heel erg in 't oog?" bij me op mijn werkkamer, als je klaar „Integendeel," antwoordde Paul. „Ik bent met ontbijten." heb nergens aan kunnen merken, dat Paul bleef alleen, om over de gebeur - Maisie verliefd was op Michael." Dat tenissen van dien morgen na te denken, h&d hij ook niet, in dit huis. 't Was een zenuwschokkende ervaring Sir Richard leunde achterover in zijn geweest, maar zijn eetlust had er niet stoel en keek hem met spottende door geleden, dus bediende hij zich van belangstelling aan. 't spek en de eieren. Eén ding was „Waarom gaat hij dan met haar mee duidelijk: sir Richard had zich on naar Londen?" vroeg hij. noodig ongerust gemaakt over zijn ge- beleefdheidshalve." zondheid. 't Was te hopen, dat hij het Sir Richard schudde zijn hoofd. „Je inzag, en zijn ongeduldig verlangen hebt 't jezelf te wijten," ging hij voort, naar dien zoon en erfgenaam intoomde, „want je hebt haar niet alleen ver- Paul wou uitrusten van 't verliefd waarloosd, maar bovendien Michael worden't was een zware en afmattende hier gehaald om haar te troosten." bezigheid. Hij wou tijd hebben voor zijn Daar kwam 't wel op neer, maar 't proeven over de inwendige zinnen der was eenigszins anders gegaan; dus Paul insecten hij had er den laatsten tijd sprak tegen: niemendal aan gedaan. Was hij daar- „Maar Michael heeft haar eerder ge- mee gereed, dan kon hij aan de liefde kend dan ik; waarom zou ze dan nu gaan denken, en het probleem aanvatten verliefd op hem worden?" een vrouw te zoeken; niet op de luk- „Zeker door de tegenstelling." rake, onverantwoordelijke manier, waar- Paul betwistte dit weinig vleiende op hij tot dan toe was te werk gegaan, vermoeden niet, waardoor zij alweer maar op wetenschappelijke wijze, in stilte vervielen. Nu echter wou zijn oom hem in de „Misschien was ze eigenlijk allang op studeerkamer hebben. Misschien kreeg Michael verliefd," peinsde sir Richard, hij nog meer verwijten, met bijtenden „en heeft ze zichzelf alleen maar wijs- spot doorweven, maar als zij aan 't gemaakt tijdelijk, dat ze voor jou einde tot een minnelijke schikking voelde, om je geld en je positie." Hij kwamen, had de gewaagde proefneming keek op. „Je hebt toch zeker wel ge- van een tijdelijke verloofde zichzelf ge probeerd, haar je liefde te laten blij- rechtvaardigd. Hij maakte zich een ken?" beetje zorg over Michael, maar hij kon „0 jawel op mijn manier." niet aannemen, dat Maisie's kwaadheid „En dacht je, ook op jouw manier, lang zou duren, en de rit naar de stad dat je om haar gaf?" gaf Michael een prachtige gelegenheid, „Ja natuurlijk." Die vraag leek over- zijn overredingsmacht uit te oefenen, bodig. „En wat denk je nu?" Wordt vervolgd. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der perio dieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's-Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve inen zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaus: HAARLEM, Nassaulaan 51. Telefoon Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262, Telefoon Interc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telefoon Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Bilstraat 142, Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Tolef. Interc. 4286. Giro nr. 1°9750 MAASTRICHT, Stationsstr. 20, Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhiüsstr. 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Door middel van het schit terende „PH ON OPHOOR" hoortoestel kunnen reeds duizenden slecht hoorenden weder normaal hooren. Vraagt nog heden een gratis brochure No. 30. 22 verschillende toestellen, dus voor eiken graad van doof heid 'n „PHONOPHOOR" VAN SIEMENS! Billijke prijzen I Door artsen aanbevolen I Uit eenige dankbetuigingen: Mevr. v. H. te G. voor mij is het leven nu geheel anders ge worden, het is mij, alsof ik niet meer doof ben N.V. „ALMARA", Rokin 86, A'DAM(C.) Voor groente en vruchten, die U thans voor enkele centen koopt, betaalt U over eenige maanden al 30-40% meer! Daarbij komt nog, dat de kwaliteit nü op 't allerbest is! Vol vitaminen en andere voedzame bestanddeelenVolg daarom een goede oud-hollandsche methode en maak zélf in! Wanneer U de echte VEGLA-Inmaakglazen ge bruikt loopt U geen risico en gaat het werk van 'n leien dakje. VEGLA-Inmaakglazen zijn gegarandeerd kookvast, lekken of barsten niet en zijn van mooi doorzichtig glas gemaakt. Bovendien zijn VEGLA-glazen zeer billijk in prijs en dus uitstekend geschikt om te hamsteren. 100°'o NEDERLANDSCH FABRIKAAT Vraagt ons vouwblad met kooktijden en temperaturen. N.V. VHR. GLASFABRIEKEN, SCHIEDAM, AFD. PUBLICITEIT A. antiseptisch snelverband Zulk 'n eenvoudig en practisch snelverband komt dan goed van pas. Het desinfecteerend werkende gaaskpssentje werkt tegelijk bloedstillend; de elas tische pleister maakt, dat U ongehinderd Uw werkzaam heden kunt voortzetten. Ver krijgbaar reeds vanaf 15 Cent.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 27