ALS HET FEEST IS Ruiten troef, óók voor avond Men werkt veel met twee ver schillende kleuren. Voor het zomeravondfeest dienen niet alleen lichte kleuren, maar ook ijle materialen als mousseline de soie, tule, kant, georgette en organdie. Daar- i naast eveneens tafzijde en een mooie zware crêpe de chine, die in negen van de tien gevallen gebloemd is. Dat Amerika zelfs bedrukte katoen brengt en Parijs wit katoenen piqué, zal op onze avondmode waarschijnlijk wel niet van invloed zijn. Het meest populair zijn de bloempatronen, hoewel verschil lende groote huizen toch ook veeren, kantmotieven, waaiers, strikken en andere fantasiemotieven brengen. Behalve de twee groote modeverschijnselen, den wijden rok, die recht uit de taille naar beneden valt, en de crinoline, zien we als laatste snufje ook de rok-en-blouse en in een heel enkel geval nog een rok, die sluik om de heupen valt, Zoo'n rok-en-blouse is slechts geschikt voor lange slanke figuren en staat over het algemeen minder gekleed. Een onzer plaatjes toont het allerlaatste snufje, dat we ook bij mantelpakjes zul len ontmoeten, namelijk den opgeknipten rok. Dergelijke blouses voor avondjur ken zijn meestal van licht gekleurd ragfijn materiaal en hebben in vele gevallen zelfs ruime lange mouwen. De rokken zijn veelal van taf zij de, hetzij wat donkerder dan de blouse, hetzij van een groote Schotscheruit, Ruiten, zoowel groot als klein, zijn sterk favoriet voor zomer avond -f eestkleedij Voor zwart wordt momen teel eigenlijk hoofdzakelijk tule verwerkt, hetzij in com binatie met kant of mousse line de soie. Men ziet veel tweekleurige toiletten. De tinten zijn dan met de uiter ste zorg bij elkaar gekozen en vormen gewoonlijk sterke contrasten. Toch zijn er ook verschillende japonnen, die een gamma van licht en donker van dezelfde mode kleur vertoonen. De avondmantels zijn nog steeds sterk getailleerd en vallen tot op den grond. N aast tafzijde en moiré is vooral een mooi soepel laken oen gewild materiaal. Dezen zomer zien we ovenveldigend veel bloempatronen. Combinatie van twee geliefde Verschillende toiletten bestaan uit een materialen, geborduurd organdie rok en blouse. Deze opgeknipte rok is en tafzijde. Bijzonder gemakkelijk wel het allerlaatste snufje. Meestal voor coupon-venverking. sluit de rok in de taille.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38