Van linnen en kunstzijde CORRESPONDENTIE e stof4 VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40-42-44-46 Kijk eens in den spiegel. Is Uw teint niet zoo jeugdig meer als U wel zoudt wenschen Wan hoop dan nietDokters en schoonheids-specialisten advi- seeren in dit geval het gebruik van Palmolive, de schoonheids- zeep bereid met olijfolie. YTan alle in deze rubriek afgebeelde genummer- v de kostuums, die ontleend zijn aan 't mode- album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prjjs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinder- kleeding. Bij bestelling vooral opgeven het ge- vvenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorgerdoor giro- storting op No. 293631door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het PATRON EN KANTOOR „PAN O RA" NASSAÜPLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 724. Mantelcostuum van dunne wollen stof, opgestikte zakken, sluit tegen elkaar zonder kraag en revers, rok met geplooide voor baan. Benoodlgde stof 3 m. 1 40 cm. breed. 684. Gebloemde japon, geplooide stukken In het voorpand en geplooide voorbaan, korte mouw, hooge hals, sluiting met knoopen en knoopsgaten. 723. Blousende man tel, groot schouder- en rugplastron, sluiting met knoopen erv knoops gaten In de taille zijn naadjes gestikt, waar over een ceintuur gaat. Benoodlgde stof3 m. 1 40 cm. breed. 685. Japon van ge werkte zijde, vest met grooten strik, ruime open voorbaan, waar onder een effen baan gezetls, bree- de ceintuur, tange mouw. Benoodlgde stof4 m. 90 cm. breed, lichte zijde 0.70 m. 90 cm. breed. Olijfolie uas reeds in de oud heid heleend als het beste natuurlijke schoonheidsmiddel. Mevr. O. v. H. te Gouda. Het geel geworden ivoor wascht. u af in een lauw sopje van een goede zeepsoort. Daarna, maakt u het vochtig met waterstof- superoxyde (3 en laat het een tijdje in de zon bleeken. U spoelt dan met schoon water en droogt het zorg vuldig af. Wilt u het ivoor een zachten glans geven, dan kunt u het daarna met een doekje met wat talkpoeder polijsten of het dun met witte was in wrijven en met een wollen doek op wrijven. Gewerkt ivoor borstelt u na het inwrijven met witte was met een borstel uit, zoodat u zeker kunt zijn, dat er geen was achterblijft. Mevr. J. H. Z. te Kwintsheut. De vetvlekken in de glacéleeren hand schoenen kunt u zeer voorzichtig af- doppen met benzine. Het is echter een secuur werkje, want het is haast niet mogelijk om het achterblijven van kringen te Voorkomen. U kunt ze mis schien, beter in hun geheel in benzine reinigen. U neemt een jampotje en vult dit met benzine, u zet de handschoenen er in en laat ze een paar uur weeken. Om te voorkomen dat de benzine ver dampt, sluit u het jampotje af met een schroefdeksel. Na het weeken trekt u de handschoenen aan, ten minste als het uw maat is, en wrijft ze met droge watten af. tot ze geheel droog zijn. Daarna laat u ze nog een tijdje buiten hangen om de benzinelucht te laten uit waaien. U kunt ze ook door een chemi sche inrichting laten reinigen, zij worden dan weer als nieuw. TWEE PUDDINGRECEPTEN Heldere geleipudding yt liter water, 120 gr. suiker, 20 gr. gelatine, 2 dl. sinaasappelsap, dl. citroensap, 1 ons Fransche vruchtjes. Breng het water met de suiker aan de kook. Week de gelatine in koud water, knijp ze daarna goed uit en los ze in de kokende vloeistof op. Neem de vloeistof van het vuur en roer er het sinaasappel sap en het citroensap door. Laat de vloeistof in de pan afkoelen en gelei achtig worden. Verwijder het schuim dat zich tijdens het afkoelen op den pudding afscheidt. Roer er, zoodra de pudding voldoende is 'afgekoeld, de gehakte Fransche vruchtjes door en doe de mas sa over in een met water omgespoelden vorm. Laat den pudding geheel koud worden. Stort hem op een glazen schaal en garneer den pudding desverkiezende met Fransche vruchtjes en geslagen room. Warme gemberpudding Y2 liter melk, 1 ons boter, 1 y2 ons bloem, 8 eieren, 2 ons suiker, een stokje vanille, 2 ons gember. Kook de melk met, de boter in een liefst ronde pan of bombeepan totdat de massa opkomt. Strooi er dan roerende de bloem doorheen en blijf zoo lang roeren tot een mooi glad mengsel ver kregen is. Roer er van het vuur een voor i een de acht eierdooiers doorheen en vervolgens de suiker. Klop dan het wit van zes eieren zoo stijf mogelijk en ver meng het met de eierdooiermassa. Roer door het verkregen mengsel de in stukjes gesneden gember, doe de massa in een vorm voor warme puddingen, die met boter is bestreken en met suiker is j bestrooid en zorg er hierbij voor, dat de massa een a twee vingers onder den rand blijft. Bind het deksel van den vorm met een touwtje stevig vast en kook den pudding au bain marie ge. durende I a 1 Vj uur. Dien den pudding op met abrikozensaus. Mc: Vt'all Disney Mouse Mickey 1 Masseer Uw gezicht, hals en schouders tweemaal daags, 's morgens en 's avonds met het overvloedig schuim van Palmolive Zeep. Spoel daarna af met lauw water en vervol gens met koud. Probeer deze eenvoudige schoonheidsbehan deling vandaag nog. I Behoud de teint der jeugd Zoowel voor moeder als voor dochter is er geen beter I schoonheidsmiddel dan Palmolive, de zeep die bereid is met een overvloedige hoeveelheid verzachtende olijfolie. SNEEUWWITJE EN OE 7 DWERGEN VOOR OE KINDEREN 6 prachtige, in kleuren gedrukte uitknipkaarten met voor stellingen van Sneeuwwitje, den Prins, de 7 dwergen en de dieren uit het woud (in totaal 32 figurenspeciaal geteekend door Walt Disney voor Palmolive, worden U, zoolang de voorraad strekt, toegezonden tegen inzending van 2 postzegels van 5 cent en 3 zwarte Palmolive-bandjes aan Palmolive Afd. 5, Postbus 635Amsterdam-C.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 39