Agfa jan...goede M*/ Reclame Knippatroon PATRONENKANTOOR PANORA 23 handgebaar. „Ik zal natuurlijk niets geen accoordje weten. Die zeereis wenl aan mijn testament doen, voor je hem tot plicht gesteld weliswaar terug bent." beteekende zij een nieuw en ergerlijk Paul haalde diep adem. „Dat idee uitstel voor zijn verdere proeven, maar van den maneschijn en 't klimaat lijkt hij zou toch gaan, en eerlijk zijn best me wel iets," zei hij met een stem, die doen, om zijn ooms wensehen te ver- juist het tegenovergestelde uitdrukte, vullen. Mislukte liet en alleen een „maar ik snap eclit niet, waarom de wonder kon een mislukking voorkomen meisjes aan boord anders zouden zijn dan kon hij er verder niets meer dan aan den wal." aan doen. Dan kreeg hij een zakduitje. voldoende om niet. van honger te ster ven misschien kwam er iets bij, als 't noodig bleek in ieder geval was hij dan verlost van die eindelooze „Dan zul je 't wel merken," klonk liet vol vertrouwen. „Aan boord wordt iedereen verliefd." Een gewaagde bewering- maar Paul zag er iets ergers in. namelijk een ergernis, te moeten pogen, verliefd te deerlijken val van zijn ooms ideaal. Een worden. kennismaking, opgejaagd door mane- Toen zijn gedachten zoover waren, schijn, muziek en tropisch klimaat. stak hij zijn handen diep in zijn zakken dat was een concessie aan den moder- en begoii hij met stevige, vastbesloten nen geest van reppen en er dan 't beste schreden heen en weer te loopen. maar van hopen. Sir Richard was meer dan dertig jaar trouw gebleven aan de TWAALFDE HOOFDSTUK eene liefde van zijn bestaan; meende hij soms, dat een liefde van gelijke kwali- Paul en zijn schoone metgezellin teit op zou bloeien in het hart van zijn vervielen in stilzwijgen, en met be- neof. door het broeikas-systeem van schouwende gezichten keken zij naar de forceeren, dat hij nu voorstond! .Moest zilverige zee. Zij hadden gedanst en zoo'n kweeksel van het zuiden niet zochten nu de afzondering van het jammerlijk vergaan in noordelijk kli- bovendek. Morgen kwam het schip aan maat? En waar bleef het onschuldige, -ze waren hun laatsten avond samen, ouderwetsche meisje? Dacht sir Richard Het was een zeereis naar West-Indie zoo'n meisje te vinden onder de rijke geweest, op Voorstel van sir Richard, verwende luiheden, die alle andere Maar bij dat voorstel had die sluwe vos soorten vermaak hadden uitgeput, en nog een troefkaart achter de mouw daarom op zee een vervelende paar gehad. Hij had den maneschijn, de weken door gingen geeuwen Hij sprak muziek en het klimaat genoemd als die gedachte uit. middelen, om de sluimerende aandoe- „Zoo'n zeereis lijkt me anders riet ningen van zijn neef voort te drijven, iets voor de cocktails drinkende klanten maar hij had maatregelen genomen, om van nachtclubs." ze in de juiste richting te stuwen. Paul „Niet uitsluitend." Zijn oom werd dacht, dat hij lukraak moest kiezen moe zijn stem klonk veel minder maar sir Richard had geen vertrouwen krachtig. in Paul's keuze, waar het meisjes be- Misschien niet uitsluitend," erkende trof, dus had hij voor het meisje gezorgd; Paul, „maar 't lijkt me niet de beste Dat verbeeldde hij zich ten minste weg, om zoo'n soort meisje te vinden, maar zelfs de schranderste intrigant als u graag hebt." rekent wel eens buiten den waard. Sir Richard zat te staren. „Ik vraag Sir Geoffrey was ook in het komplot het onmogelijke niet," zei hij. Er kwam geweest. Dat was al gesmeed vóór opeens glans in zijn oogen. „Hebben Maisie's komst, losgelaten toen zij we niet pas gehoord, dat 't meisje, kwam, en weer opgevat, toen zij van zooals ik 't graag had, al jaren dood het tooneel verdween. Paul herinnerde is?" zich, dat zijn oom iemand had opgebeld, Paul vermoedde sterk, dat ze nooit vóór hij met zijn plan voor den dag geleefd had, maar dit bracht hij niet kwam nu wist hij, met wien sir onder woorden. Richard gesproken had. Natuurlijk zou „Ze komen niet meer voor," bromde hij het geheele spel onmiddellijk door- sir Richard. ...Ie zult 't met op één na zien, als hij Veronica aan boord trof, het beste moeten doen.' maar sir Richard had zich daar niets van „Dus daar wilt u't mee doen?" aangetrokken. Dagen lang zouden zij in „Ik zal me er in schikken."' Hij eikaars nabijheid leven het overige zuchtte, met zijn voorhoofd Op de mocht worden overgelaten aan Vero- palm van zijn hand en hij deed zijn nica's bekoorlijkheden en de gunstige oogen dicht. „Enfin, ga nu maar," omstandigheden. zei hij zacht. „Ik ben moe." Veronica's broer zou meegaan als Paul maakte een medelijdend blaas- haar geleider. Rupert was aan boord, geluid, stond op en gleed de kamer uit. maar Veronica niet: haar plaats werd In de veranda gekomen, bleef hij staan ingenomen dooreen spichtig en sproetig en keek hij rond met een belangstelling, jongmenseh met een terugwijkende kin. alsof hij alles voor 't eerst, zag. Er Veronica, scheen het, had alles gereed welde een liefde voor het oude huis in om te vertrekken, toen zij opeens koorts hem op, waarvan hij zich de diepte kreeg en de dokter haar het reizen niet bewust was geweest. De scheiding verbood. Het was te laat om de pas- zou hem zwaar vallen; maar toch, als sage af te zeggen, en daarom had hij geen liefde veinsde, die hij niet. Rupert in plaats van zijn zuster het voelde, óf op de een of andere wijze sproetige jongmenseh meegenomen, inderdaad van iemand ging houden, Paul mocht Rupert niet, maar ge- moest het huis, waarin lieele geslachten lukkig hadden zij elkaar na de eerste zijner voorvaderen gewoond hadden, in ontmoeting, waarbij Rupert zijn wenk- andere handen overgaan. E11 een liefde brauwen optrok en zich even ver- veinzen. die hij niet. voelde, dat dééd baasd hield, als Paul was, elkaar haast hij niet, dat. stond vast. Maisie tijdelijk niet meer gezien. Rupert, een groot voor zijn verloofde uitgeven, dat had en slank jongmenseh met katachtige, gekund dat was een noodmaatregel sierlijke bewegingen en donkere fin van voorbijgaanden aard geweest. Maar weelen oogen, trok de dames aan, en nu het om de nieer blijvende kwestie van had liet dus te druk, om Paul zijn een huwelijk ging. werd het een heel gezelschap op te dringen, andere zaak. Als hij niet uit liefde En toevallig had Paul het tè druk ge trouwde, deed hij 't heelemaal niet. Die had, om veel aandacht voor Rupert conditie had sir Richard trouwens zelf over te houden. Hij had beleefd naar ook gesteld, en al scheen hij er nu Veronica's gezondheid geïnformeerd eenigszins de hand mee te lichten, zelf wou Paul van geen Franschen slag of Vervolg op blz. 26 voor slechts No. 17 10 Ct» plus 5 cent voor toezending per post Verkrijgbaar in de maten 40 - 42 - 44 - 46 - 48 'n GOED PATROON is het halve werk Daar kunt U zich van over tuigen, door van de afgebeelde keurige blouse ons reclame knip patroon te bestellen. U zult dan ondervinden hoe gemakkelijk en vlug onze Kanten klaar-patronen in de bewerking zijn. Het zal U dan tevens opvallen, wat een uitstekende coupe deze patronen bezitten en hoe leuk deze blouse zal staan. Bestellingen kunnen als volgt geschiedendoor bemiddeling van Uw bezorger; door girostorting op no. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan NASSAUPLEIN 1 - HAARLEM RECLAME KNIPPATROON No. 17 Dansfeest op de Königsallee Feeërieke verlichting Drijvende muziekpodiums Cabaret in groote feesttent

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23