mÊÊÊÊmmÊÊÊBSMm ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo! Hallo! Hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze beriehten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit 's-Heerenhoek, dat waar de veemarkt de laatste jaren alleen één keer bezocht is door een losgebroken rnnd en eenmaal door 'n verdwaald drijver, men Ged. Staten verzocht heeft, die markt te mogen opheffen. Honderd en vijf Zeeuwsche gemeente raden zullen zich daarover nu hebben uit te spreken. Oppositie wordt alleen verwacht te Koewacht, Hengstdijk, Biggekerke, Ossenisse, Lamswaarde, Kattendijke en Duivendijke! Ue raad van Middelburg besloot met verpletterende meerderheid en met goed keuring der hoogste autoriteiten één cent per bewoner te voteeren voor de a.s. feesten. üe snoepwinkels zulleu tijdelijk ont heffing krijgen van de bepalingen der winkelsluitingswet. Te Graauw is het na maanden van ingespannen arbeid gekomen tot de oprichting van de rijvereeniging „De Schelde-ruiters". Met den directeur van het Artis- aquarium wordt nu onderhandeld over den aankoop van eenige zee-paardjes. Men seint ons uit Groede, dat tot enorme verbaziug van den Planten- ziektenkundigen Dienst larven van den Colorado-kever gevonden zijn in het tuintje van den dorpsschoenmaker. Vermoedelijk betreft het hier leer gierige exemplaren, die verdere studie wilden maken om den boerenstand een hak te zetten. Bij de installatie van den nieuwen burgemeester van Kattendijke heeft een der wethouders met rechtmatigen trots verklaard, dat de gemeente er goed voorstaat en geen financieele zorgen kent. Muizenissen in Kattendijke zouden dan ook iets onnatuurlijks zijn! De raad van Borssele, die uit goede huisvaders bestaat en daarom op de kleintjes let, heeft, na de portemonnaie te hebben geïnspecteerd, een tijdelijken klokluider aangesteld op een week wedde van zevenentachtig cent, met. de" opdracht aan de twee'gemeente-artsen hem op 't hart te binden, dat de klok nooit zonder klepel wordt geluid. Komt het slachtoffer deze operatie te boven, dan kan misschien aanstelling voor het leven volgen. De leden van Prov. Staten hebben vorige week zich twee uren vermaakt met één debat over 'n reglement voor stieren Het gerucht, dat men in dit college bij voorkeur over koetjes en kalfjes keuvelt, is nu meteen de kop ingedrukt. De provinciale pers heeft er van gewaagd, dat indien te Ossenisse niets verandert, het volgende jaar aldaar vier gouden bruiloften te vieren zijn. 'n Schrandere dorpeling heeft toen voorspeld, dat ondergelijke voorwaarden ditzelfde over vijfentwintig jaar het geval zal zijn met al degenen die dit jaar hun zilveren eclitvereeniging vierden! Hier is nu niets meer aanwezig dan de omroeper, waarom wij sluiten tot een volgende gelegenheid, dames en heeren! De Middelbit rgsche V. V. I". organ iseerde Donderdag 27 Juli al in de Abdij een IFal- chersche ringrijderij Een attractie evengoed voor de stadgenooten als voor de bezoekers van de Belgische kust. Te midden van de oude Abdijgebouwen komt de traditioneels Wal- chersche kleedij beter dan ooit tot haar recht. De versierde paarden wachten in de schilderachtige hoekjes tusschen de Abdijgebouwen op hun beurt in den wedstrijd. Hechts: Een welgemeend welkom. Een honderdtal oudjes uit Hausweert en Kruiningen werd de vorige week vergast op een uitstapje per auto naar Antwerpen. In tien dieren tuin werden niet alleen de dieren bezichtigdmaar ook een koffiemaaltijd gehouden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25