DE KWAKZALVER Een spannende film naar een boeiend boek die ontroerend zijn in hun zuivere mensche- lijkheid. De „kwakzalver van den molen", die geen kwakzalver is, maar een professor in de chirurgie, die zijn ge heugen verloren heeft en nu „wonderbaar lijke" genezingen ver richt, zijn dochter Marvsia, die hem nief herkent doch op het eerste gezicht van hem houdt, de zoon van den grootgrond bezitter, wiens liefde voor Marysia alle grenzen van stands vooroordeel breekt, het zijn figuren, die men nooit vergeet als men eenmaal met hen kennis gemaakt heeft. De familie van den molenaar betuigt haar dank' de i naar baarheid en vreug- de genezing i jangaten zoon been verkeerd gezet was. Marysia en haar verloofde vlaken een uitstapje met tragi- schen afloop. In hun jong geluk weten zij nog niet, dat zij spoedig voor langen tijd geseheiden zullen zijn. De terechtzitting, waarin de kwakzalver ter verantwoording geroepen wordt wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Als een hoek bijna onmiddellijk nadat het verschenen is, ver filmd wordt, kan men van drie dingen zeker zijn: ten eerste heeft het veel succes gehad in het land waar de uitgave oorspronkelijk plaatsvond, ten tweede moet het verhaal voortdurend de aandacht bezighouden en ten derde moet het een gegeven behandelen, waarvoor iedereen belangstelling heeft. Deze drie eigenschappen waren van toepassing op „All this and heaven too" van Rachel Field, 1........... .........I waarvan de Hollandsche ver taling onder den titel „Een vrouw in de branding" als nr. 16 van onze Kennemer Serie werd uitgegeven, en nauwelijks is onze vreugde om dit doorslaand succes tot bedaren gekomen, of wij vernemen, dat onze laatste roman, „De kwakzalver", van den bekenden Poolschen schrijver Tadeusz Do- lega-Mostowicz, ver filmd is door een groote filmmaatschap pij, die de zware taak op zich heeft genomen van dit prachtige werk een rolprent te maken, die het origineel be hoorlijk tot zijn recht doet, komen. Een bijzonder zware taak, want „De kwak zalver" vertoont in psychologisch opzicht zulke goede momen ten, dat de regisseur een kunstenaar moest zijn om dit verhaal op het witte doek op hetzelfde peil te hou den als op het witte papier. Doch tevens een dankbare taak, omdatschier elk hoofd stuk deelen bevatte, De kwakzalver is een eenzelvig man, die liet niet al te best kan vinden met zijn be wonderaarsters. Wij brengen nog even in herinnering dat het boek „De kwakzalver" verkrijgbaar wordt gesteld voor den zeer lagen prijs van 30 cent voor een ingenaaid exemplaar en 1.voor 'n gebonden exemplaar in keurigen linnen prachtband. De boeken uit onze Ken - nemer Serie zijn verkrijgbaar aan ons bureau, bij onze agenten en bezorgers: franco per post na ontvangst van 40 cent (in postzegels, per postwissel of per giro 142700) voor 't ingenaaide of f 1.15 voor het luxe boek. aan ons hoofdkantoor Nassaulaan 51. Haarlem.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 33