-eder: - - rsts zzzrzzz*-"* EEN VERSTOKT VRÜGEZEL £it^g£a#u£ óCojicL&h. -SftSi'e- SS A)[s d<? jrisscke zccunyul Oud Sandel Water, alleen echt met de brik Vasenol- Vasenol EEN ZEEREISJE NAAR en terug met de nieuwe motorschepen der Mij, „Zeeland" Sterk verlaagde retours van ALLE stations naar Harwich inclusief logies en ontbijt aan boord Bijv. van OEN HAAG retour Hi kl. trein, II kl. boot f 11.65 Van VLISSINGEN retour II kl. boot f 7.50 Inlichtingen bij de Stations, Reisbureaux KANT EN KLAAR TOER met de nieuwe motorschepen der Mij. „Zeeland" eiken Donderdag in Juli en Augustus Sterk verlaagde spoor- biljetten Reiskosten Vlissingen Londen v.v. twee nachten logies in goed hotel te Londen; maaltijden, sightseeing, alles inbegrepen en Maatschappij Zeeland", Vlissingen Ouö Sanftel tDater Flacons vanaf 90 ets. nr \edere We* een vreugde f moeder, 0pgr°e',en- B zoo prachtig ^erkraamverzorg- Poeder Vervolg van blz. 21 Hij lachte luid. „Da's de beste ma nier," zei hij vroolijk, en hij boog zijn hoofd om haar nog eens te kussen. Zij drukte haar gezicht tegen zijn schouder. „Er is iets, dat ik je nog niet verteld heb," kwam er zwakjes. „Komt 't er iets op aanï" ,,Ik. ik geloof van wel." Een stilte. „Ik heb kinderen, zie je." „Kinderen?" zei liij verbluft, en zijn armen raakten eenigszins los. „Ja, lieveling," zei ze met tranen in haar stem. „Ik heb zoo'n naren tijd achter den rug, door den dood van hun vader en zoo, en ik moest wat ontspan ning hebben, zei de dokter, dus daarom ben ik op reis gegaan," „En de kinderen thuis gelaten," zei hij toonloos. ,,'t Was te duur als ik ze meenam," antwoordde hij. „Ze hebben 't goed bij mijn zuster. Dus daar hoefde ik niet ongerust over te zijn. En toen trof ik jou, en in 't eerst vond ik 't al leen maar grappig, om weer 'n jong meisje te zijn. Maar toen kwam 't. en. en nu weet je 't." Eén ding wist hij nog niet. „Hoeveel kinderen. .zijn 't?" vroeg hij. Ze keek hem treurig en rouwmoedig aan. Ze was zélf nog haast een kind, dacht Paul. Kinderen twee kin dertjes zeker. misschien een twee ling „Vind je 't erg?" zei ze, alsof ze zijn vraag niet verstaan had. Hij keek in smeltende oogen. Als die lachten, hadden ze allerlei tinten van blauw en lila, maar nu lachten ze niet ze hadden te veel moeite, om de tranen in te houden. Paul hield zijn adem in en trok haar weer tegen zich aan. „Nee, liefste," zei hij kalmeerend, ,,'t hindert me niets. Ik zal een goede vader zijn voor.... Hoe heeten ze?" „George en Annie. en Freddy en Lize...." Nu snikte zij luid. En hij was vol medelijden. Zacht streelde hij haar blonde lokken. En onderwijl dacht hij heel even: „Hoe oud zou ze dan zijn?" Maar hij wist wel, dat hij zoo'n vraag niet stellen kon. Dus bleef hij alleen maar streelen. Over die vier kinderen zou er natuur lijk een beetje gepraat moeten worden, maar als sir Richard alle omstandig heden kende, en ha.ir gezien had, werd hij wel redelijk. In ieder geval, van avond maakten die kinderen geen ver schil; morgen zag hij wel weer. DERTIENDE HOOFDSTUK Een gebruinde en beslist ongeruste Paul zat tegenover sir Richard in het salon, het verloop der gebeurtenissen afwachtend. Een brief was hem vooruitgegaan; daarin had hij zijn oom ingelicht over het schitterend succes, dat zijn ont dekkingsreis had bekroond. Hij had een vurige beschrijving van Pay gegeven, en een hartstochtelijk verslag van zijn gevoelens, maar hij was niet in nadere bijzonderheden getreden. De rest vertel de hij wel, als hij zijn oom sprak, hetgeen volgende week zou zijn, hoopte hij, maar helaas zou Fay niet mee kunnen komen, want zij moest eerst naar haar zuster in Hampshire, dat had zij beloofd. Inderdaad had Fay naar haar zuster in Hampshire go- moeten, want die had geseind, dat ze het lastige viertal geen uur langer in hnis wou houden, dan strikt noodig was. Dus nu moest zij voor de kleinen elders onderdak zoeken. Sir Richard had geantwoord met eon kort briefje, dat hij hem Vrijdag ver wachtte. Dat was alles geen woord over het groote nieuws; Paul begreep, dat hij verstoord was, omdat zijn plannen mis waren geloopen. Hij had zijn hart op Veronica gezet, en slechts om Paul de gelegenheid te geven, haar heter te loeren kennen, en zijn eersten overijlden indruk te verbeteren, had hij hem op reis gestuurd. Zoodra Paul terug was, kocht hij een auto. In de weken, dat hij zich aan de voogdij van Michael en Maisie had toevertrouwd, had Michael hem leeren rijden, en aangezien Pay niet wist, of zij zoo aanstonds weer van haar kinde ren weg zou kunnen, moest hij een wagen hebben, als hij haar eenigszins vaak wilde zien. Nu was hij naar Wood- croft gereden, in een zacht gangetje, omdat hij den wagen in moest rijden. Om de een of andere reden, die hij zelf niet goed begreep, had hij niet getracht Michael te zien te krijgen, voor hij ver trok. Hij zou hem wel opbellen als hij terug was, maar hij had liever eerst dat gesprek met zijn oom achter den rug. Hij stond een beetje in een dolicate posi tie, en al was Michael nog zoo hartelijk, zijn opmerkingen getuigden niet altijd van den meest verfijnden smaak, en lichtzinnigheden zou Paul in dit geval niet kunnen aanhooren. Maar toch was Paul benieuwd naar Michael; zijn ge weten was niet gerust; die oneenigheid met Maisie, waarvan hij onwillens de oorzaak was geweest, was nog niet bij gelegd, toen hij op reis ging. Michael had zijn best gedaan, maar Maisie had zich ongeloofelijk koppig getoond, en wilde haar grief niet loslaten. Paul hoopte van harte, dat ze nu bij was gedraaid. Sir Richard was blijven vooruitgaan in zijn gezondheidhij zag er veel sterker en normaler uit, dan toen Paul hem den laatsten keer had gezien. Aan tafel had hij iedere toespeling op Paul's brief ver- medon, en Paul had hetzelfde gedaan. Ze hadden in 't algemeen over de reis gesproken, en sir Richard had een paar anecdoten aangehoord, waarbij Fay niet betrokken was, maar toen was hij gauw op een ander onderwerp overgestapt. Het gesprek bleef natuur lijk gedwongen, toen zij verkozen te zwijgen over hetgeen hen beiden ver vulde, maar eerst toen zij in het salon zaten, werden de pauzen lang en pijn lijk. Paal had geen haasthij had gedaan, wat hem was opgelegdverliefd worden; maar hij voorzag geen gloeiende lof tuitingen o)) die gehoorzaamheid. On danks de milde theorieën, die sir Richard had uitgesproken, na de korte en onfor tuinlijke heerschappij van Maisie, ging zijn blik niet verder dan Veronica. Dus

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 34