HOOGZOMER Materialen voor Het is 1111 midzomer. Ons hart verlangt naar fleurige en luchtige kleedij en vrouw mode stelt ons niet teleur op dit punt. Het is al fleurigheid, wat het stoffenpaleis brengt. Luchtige weefsels in teere kleuren, overstrooid inet bloemen. Voor liet ochtenduur en sport en spel katoenen en linnen weefsels. Ook piqué doet weer opgeld. Daarnaast vinden we een massa andere waschbare stofjes als toile de soie, shantung, zoowel naturel als gekleurd en soms zelfs gestreept, organdie en de voor de waseh zoo gevaarlijke crêpe-stoffen. MM oil Toile de soie is dit jaar een groot artikel en wordt ook in alleraardigste sportieve strepen gebracht. Organdie is lastig in het dragen, moet telkens weer opgestreken worden en is na het wasschen gewoonlijk heelemaal onhandelbaar. Van den anderen kant kan het de pretentie hebben, dat het uiterst flatteus is, vooral voor zomeravondjurken. Surah, een zijde, die veel over eenkomt met de bekende dassenzijde en foulard, wordt veel gebruikt voor gekleedere middagjurkjes. Een typisch verschijnsel is, dat we ze over het algemeen niet met de thans zoo moderne bloempatro- nen bedrukt zien, doch over het algemeen met ballen of heel simpele motiefjes. Crêpe de chine, mousseline de soie, kantstoffen en geborduurd organdie worden natuurlijk voor gekleedere jurken gereserveerd. Het open Engelsch borduursel wordt dit seizoen op verschillende luchtige materialen toegepast. Naast de vele effen pasteltinten en variaties op de modekleur cycla men zien we van den zomer over het algemeen bloemen dragen. Groote bloemen en heel kleine bloemetjes, welke laatste dik wijls in 'n streep verwerkt zijn. Een typisch verschijn sel is, dat de bloe men op eenvoudige katoenen stofjes over liet algemeen het gewone stan daard-rood, geel, groen en marine vertoonen, terwijl de verschillende zij den stoffen ge woonlijk bedrukt zijn met mode- tinten. Hoewel bfoemen dit seizoen sterk favoriet zijn, zien we toch ook stre pen, ruiten, vooral ook ballen en een overdaad van klei ne kriebelpatroon tjes. Er worden ook weer raudstoffen in den handel ge bracht, doch deze kunnen slechts met succes verwerkt worden door de genen die over voldoende fantasie beschikken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38