K '2 l/v^ 91 De minister ran sociale zaken heejt be sloten (lat aan werklooze arbeiders op den dag volgende op dien van de geboorte in het prinselijk gezin des middags vrij van stempelen kan worden gegeven. De stichting Praetische IJ 'erken Am sterdam" voor jeugdige werkloozen ont stak in het Vondelpark een vreugdevuur. Ie Wassenaar bestond gelegenheid tot het uitvoeren van rondedansen om de muziektent. Als een tegenhanger van de wonderen der techniek bracht een postduif het bericht der geboorte van Soestdijk naar Leiden over. rh Wh b a« Lij het standbeeld van prins Willem I op het Noordeinde te Den Haag werd door het Haagsche Comité voor Volks feesten een krans gelegd. 'Ie 'l'erhorg werd op den na- tionalen feestdag een klompendans uitgevoerd Te Zwolle vonden op den na- tionalen feestdag rondgangen met muziek plaats in drie verschil lende routes. Boekeloo maakte zich op om de blijde gebeur tenis in ons vorstelijk gezin op waardige en passende wijze te her denken. Ten einde de plannen voor de viering nader te bespreken werd op Donderdag 3 Augustus in café Ter Borg een algemeene De minister van Defensie heejt in een beschik king de verschillende commandanten van de Konink lijke land- en zeemacht uitgenoodigd, kwijtschel ding te verleenen van alle straffen met uitzonde ring van die van verlaging van rang, verlaging van klasse of plaatsing in de tuchtklasse, zulks in verband met de geboorte eener prinses. alle ingezetenen. Links: Ter viering van de geboorte der prinses werd te Kerk- rade een kin deraubade ge houden Yjcx s-m AUöüVTuf iV - ffflMIÏ Indiè ontving de tijding van de blijde gebeurtenis, in tegenstelling met het moederland, bij klaar lichten dag omstreeks acht uur in den morgenstond. Het was wonderlijk hoe snel het bericht overal ver was, dank zij vooral den radio-omroep. Te Rotterdam mocht op den nalionalen feestdag muziek worden gemaakt tot #/a uur des nachts, mits de verschul digde belasting was voldaan. Het bewijs van de betaalde belasting moest in de inrich ting duidelijk zichtbaar zijn opgehangen. In verschillende plaatsen van ons land kwam het Gemeentebestuur bijeen om een attractief program ma voor den nalionalen feestdag vast te stellen. Spoedig na het bekend worden dei ge boorte deden de herauten de Amsterdam- sche burgerij kond van het heuglijk feit. Vogelschieten op de jeestweide: een onderdeel van de Oranjefeesten te Wehl. Te Gemert werd 's avonds door de gemeente een fakkeloptocht gehouden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 11