ANDREWS r. X A. Schroderl Co ODOREX 't Wapen om harten te veroveren DROSTE PASTILLES i}oefraicn De schaduw der overwinning B A 12 ..•Üpw'? NMUK t«..; - - Vervolg van blz. 5 Dit unieke, sterkabsorbeerende Aertex- weefsel bevat millioenen kleine lucht- cellen. Deze Aertex-isolatie is een bescherming voor het lichaam tegen hitte en koude en voorziet de huid van de noodzakelijke ventilatie bij alle weersomstandigheden. Aertex geeft U dit prettige comfort. In verschillende modellen en kleuren. Ook voor blouses. Verkrijgbaar bij N.V. MANUFACTURENHANDEL AMSTERDAM -DEN HAAG ^OTTERDAM - Hypert'oph Odorex hcmelc de nati lijke functie van de klie Overdadige transpif iewaar Uw lichamelijke frischheid zelfc bij f de grootste hitte, bij sport en bij het werk. Te sterke transpiratie onder de ar men is onaangenaam voor Uzelf en buitengewoon pijnlijk voor anderen. Bestrijd overdadige transpiratie door Odorex van Prof. Dr. Polland, den vermaarden dermato loog. Odorex maakt de transpiratie normaal, onmerkbaar en reukloos. Transpiratie onder de armen mag nimmer onder drukt worden. Gebruik daarom geen middelen voor de onderdrukking van de natuurlijke uit waseming. Als de transpiratieklieren vernietigd worden, zal Uw gezondheid er onder lijden. Odorex herstelt de natuurlijke functie van de transpiratie klieren. Reeds na de eerste toepassing voelt U zich ver licht en verfrischt. U behoeft niet meer bevreesd te zijn voor donkere plekken op Uw mooiste japonnen. U kunt zich vrij bewegen te allen tijde en daardoor Uw charme ten volle tot uiting brengen. Flacon voor fta vele maanden v4 ets. Joel Graham geen verlangen in, om Bradley C. Bailey aan zijn hart te drukken, en evenmin kwam Bailey door het eindcijfer van zijn bankstaat tot de zucht, de strijdbijl te begraven. Vóélden de heeren Graham en Bailey eenig dringend verlangen, om strijdbijlen te begraven, dan was het, om ze in elkaar te begraven. Ja, zelfs, toen de Groote Bazar steeds grooter werd en het steeds krachtiger zoemde in de Galeries de Luxe, kwam de zucht naar meer geld bij ieder hunner eerst op de tweede plaats. Ieder hunner wilde den ander verslaan. Dit spel nam hen geheel in beslag, en zij speelden het koppig, listig bij iederen zet. Over de waardeering voor dollars om hetgeen er voor dollars te koop is, waren zij heen. Dollars waren nog slechts pionnen in hun spel. Voor dat spel leefden zij. Zij vochten als ervaren, doortrapte boksers. Zij namen niet altijd nauwgezet de regels in acht; zij gunden elkaar bijvoorbeeld geen rust tusschen de ronden. Zij vochten en hakten en doken en pareerden maar door, en loerden onafgebroken op een kans, om een knock-out te plaatsen. Den ander verslaan dat was de hartstocht van beider leven. Joel Graham werd directeur van de Eerste Nationale Bank Bailey bracht zijn rekening over op de Clinton Trust Company en liet zich ook tot bank directeur kiezen. Bailey bouwde een ouderwetsche villa met acht badkamers, Graham bouwde onmiddellijk 'n moder ne villa met negen badkamers. Graham maakte een doelpunt, door in de politiek te gaan, Bailey zorgde voor den gelijk maker door eveneens in de politiek te gaan, en wel, ondanks de traditie van zijn geslacht, bij de tegenpartij. Toen meneer Bailey zoo handig was geweest, een pracht van een kerk aan de stad cadeau te geven, liet meneer Graham een nog duurdere kerk voor een andere belijdenis bouwen. Maar de groote strijd ontplooide zich aan het front en in de loopgraven in de Hoofdstraat. Hier woedde de krijg op zijn hevigst. De heeren Bailey en Graham haatten elkaar breed en onbe krompen, en zij vochten zooals zij haatten. Soms kwamen de slagen, die zij elkaar toedeelden, hard aan, en stond één van beiden even te suizebollen. Maar dan duurde het nooit lang, of de ander kreeg zijn beurt om te tollen op zijn beenen. Bailey was de eerste, die een radiozender liet bouwen, en dagelijks schoonheid, pret en reclame door den aether uitdeelde. Graham daarentegen was de eerste, die het nieuwe daglicht systeem invoerde. „Galeries de Luxe is het helderste magazijn in Clinton. Koop niet in halfdonkere zaken, die het dag licht niet kunnen velen. In sommige zaken is het licht zoo slecht, dat men niet zien kan, hoe slecht de koopwaar is." Om die woorden schuimbekte Bailey, ze noopten hem, het nieuwe systeem ook in te voeren, maar vlak daarop opende hij in den Grooten Bazar het prima en goedkoope restaurant en het snelbuffet. Elk der beide warenhuizen had zijn dertigsten verjaardag gevierd, met ge paste uitverkoopen en feestelijkheden. Galeries de Luxe had op den grooten dag 'n orkest laten spelen en geschenken uit gereikt. De Groote Bazar nam natuurlijk ook een orkest en gaf ook geschenken. Toen Joel Graham op een dag naar de directeurenvergadering van de Eerste Nationale Bank reed, piekerde hij over het feit, dat hij zijn klanten vrij gewone waaiertjes cadeau had gegeven, Bailey echter souvenirs van meer blijvende waarde: spaarpotten in den vorm van bankgebouwtjes. Daar was Bailey een punt mee voor in het eeuwige spel, en het breede, goedhartige gezicht van Joel Graham werd peinzend gegroefdhij zocht een middel, om den stand gelijk te maken. Er was iets bijzonders gaande, voelde hij aanstonds, toen hij in de bank de directiekamer binnenkwam. „Daar is Graham!" riep Patterson, de president. „Heb je 't gehoord, Joel?" „Nee. Wat?" ,,'t Nieuws over de Clinton Trust Company?" „Nee. Wat is er mee?" „Kapot," zei Patterson. „Wat zeg je?" Dat was groot nieuws. „Kapot," herhaalde Patterson. „Naar den kelder, met alle opvarenden." „En de Trust stond zoo stevig, dacht ik!" „Dat dacht iedereen," zei Patterson, „onder anderen ook je vriend Bailey." Er kwam een glans in Joel Graham's oogen. „Bailey?" riep hij uit. „Brokkelt die er bij in?" „Inbrokkelen?" zei Patterson. „Als we niet bijspringen, is Bailey op de flescli." „Nee toch!" „Jawel. Zoo ziet 't er uit," zei de president van de Eerste Nationale. „Ze hebben 't laatste jaar ontzaglijk uitge breid, zie je, en Bailey heeft 't geld verschoten. Nu is 't net uitgelekt, dat Nixon niet uit visschen is, zooals we dachten, maar naar onbekende stre ken is vertrokken en net op tijd. Hij heeft met 't geld van de zaak gespecu leerd, en Nixon deed nooit iets half, dat weet je. Hij heeft ze schoon uitge kleed. Ze zitten er leelijk mee in." „Dus Bailey zit vast?" vroeg Graham. 1 Patterson knikte. „Als de Trust naar den kelder gaat, gaat Bailey mee," zei Patterson. „Hij heeft al zijn geld gespendeerd om 't zinkende schip te redden." Er kwam langzaam een lach over het gezicht van Joel Graham; geen wreede lach, want Graham was geen wreed mensch; maar toch het overwinnings lachje van iemand, die een zware partij gewonnen heeft. „Nu is dit de vraag," hoorde hij president Patterson zeggen, „zullen we de Trust en Bailey uit de penarie helpen?" Langzaam, beslist, schudde Joel Gra ham zijn hoofd. En zoo geschiedde het, dat Bradley C. Bailey op zekeren dag de meubels uit zijn huis zag halen door vreemde banden. Dat vond hij niet zoo heel erg, daar had hij zich tegen gestaald. Maar toen hij in de Hoofdstraat voor den Grooten Bazar stond, met zijn stijf dichtgekne pen handen diep in zijn zakken, en de toonbanken door werklui naar buiten zag dragen 't gebouw moest voor kantoren worden ingericht toen hij die mannen onbekommerd de zaak uil elkaar zag plukken, waar hij zijn heele leven aan gebouwd had, voelde hij zich plotseling ouder en afgeleefder, dan een gezonde kerel van zestig zich voelen mag. Het zou hem waarschijnlijk geen troost zijn geweest, als hij opgemerkt had, dat Joel Graham, in zijn kantooi op de vijfde verdieping van de Galerie.- de Luxe, ook stond te kijken. Er waren drie maanden verloopen, sinds de Groote Bazar gefailleerd had, en Joel Graham zat op een mooien morgen met een betrokken gezicht in zijn groote huis te ontbijten, en zei tegen ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor het album ,,Het Water opt" Wat er met mij aan de hand wasf Wel, een onopgemerkte verstopping maakte mij lusteloos en nerveus, ik leed aan hoofdpijn, was duizelig en had geen eetlust meer. Ik was onuitstaanbaar voor mijn omgeving Maar een glas Andrews heeft mij weer heelemaal opgeknapt I Andrews doet het volgende voor U eerst ver frischt en zuivert het mond en tong, brengt de maag tot rust, verdrijft verstopping, indigestie en maagzuur. Verder wekt het de gal in Uw lever op, bevordert een goede spijsvertering en houdt U geestelijk en lichamelijk fit. Neem Andrews regelmatig het is een weldaad voor Uw lichaam. Bij alle apothekers en drogisten, fl. 0.60 en fl. 1.05 per bus. Bruisend Gezondheids- Zout COUPON MC-19 Fi.LS.Jl Bree, Sdraapmakershaven 52, R'éam. Ondergeteekende verzoekt toezending van proefbusje Andrews en sluit 10 ets.postzegels in voor porto en verpakking. Naam i

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 12