boot kan men den onderzceschen tuin van Santa Catalina bewonderen. de zee, en vooral niet te vergeten, de liefde op zee, een groote rol spelen. Heel wat charmante filmsterren zijn hier hij een schipbreuk gered door krachtpatsers van zeerobben, die met één zwaai van him stoere armen leven en lichaam van hun aangebedenen aan de zilt kokende of kokend zilte haren ontworstelden om bij wijze van loon onmiddellijk hart en hand van de dankbare drenkelinge op te eischen. Druipnat, doch niettemin aanvallig, zijn hier de verschillende Fay's en Claudettes en Mays en Marlenes en Jeans, of als zij het niet zijn, in elk geval haar zusjes, aan land gestrompeld en wij hebben gesidderd bij de gevaren, die ze liepen, en van opluchting een zucht geslaakt, als het toch weer goed afliep. Of het nu in „Mutiny on the Bounty" was, „Hurricane" of „Treasure Island",'steeds stapten echter deze zoo bij uitstek tragische persoonlijkheden weer op Santa Catalina aan wal, een wal, dien wij nauwelijks konden on derscheiden (vandaar dat men ook steeds weer den zelfden kon gebruiken) ten gevolge van de tranen, die ons van ontroering langs de wangen biggelden. Maar behalve als filmdécor dient Santa Catalina ook tot ander nuttig vermaak: in de eerste plaats staat hier een aantal villa's van de helden en heldin nen van het witte doek, waar ze zich terugtrekken als ze eens een rustig weekend willen hebben en bovendien heeft een aantal millionnairs van Los Angeles en Hollywood hier eenige huizen gebouwd om verpoozing te zoeken na het leven in de groote stad. In tegenstelling met Miami en Palmbeach is het echter heelemaal niet noodig, een rijkaard te zijn, als men van al dit moois op Santa Catalina wil ge nieten. Want eenige jaren geleden heeft de kauwgom koning Wrigley dit eiland gekocht en er een groot hotel en een restaurant laten neerzetten en verdiende, naar men zegt, meer aan deze onderneming dan aan zijn heele kauwgomfabrica- ge en dat wil heel wat zeg gen. Maar om dit te berei ken, moesten er veel klanten komen en zoo kan men dus voor één dollar met 'n boot naar het eiland varen en voor den tweeden dollar heeft men toegang tot het strand en het casino, waar de beste orkesten van de Yereenigde Staten optre den, terwijl men tevens recht heeft op de noodige maaltijden en de in deze warmte zeer noodzakelijke verkoelende dranken. Kost en „inwoning" voor één dollargeen wonder, dat Santa Catalina druk be zocht wordt. Een bijzondere attractie vormt nog een uitstapje met een speciaal gecon strueerde boot, waarvan de bodem van dikke glasruiten voorzien is, door welke men het leven op den zeebodem kan bewonderen. Want de onderzeesche kust van Santa Catalina is zoo rijk aan plan tengroei, dat men haar den „zeetuin" heeft gedoopt; de passagiers komen dan ook altijd verrukt van dezen tocht terug, waarop hun een kijkje gegund werd in het aquarium der natuur. Zoo is 't dan geen wonder, dat Santa Catalina jaar lijks door duizenden bezoekers wordt aangedaan en de filmsterren oefenen hier toch heusch niet hun befaamde aantrekkingskracht uit, want zij houden Een luxueuze oceaanstoomer brengt de passagiers vant vaste land naar Santa Catalina. Men kan hier allerlei tak ken van sport beoefenen: van surfridingtot vis sollen. Het vangen van een zwaardvisch is echter nau welijks een bezigheid voor een ongeoefend amateur. zich zorgvuldig schuil en er bestaat zelfs een onge schreven wet, dat, mocht men ze toevallig tegen komen, zij niet gefotogra feerd mogen worden. Een Tantaluskwelling voor een enthousiast fotograaf, maar ja, een kleinigheid moet er aan mankeeren, anders was dit aardsch paradijs niet aardsch meer! He danszaal van 't casino waar de meest beroemde or kestenvan A meri ka op treden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 31