NA DEN VAL DER LUfKSCHE FORTEN VOOR 25 /AAR (10-16 AUGUSTUS) et was in den tijd van den oogst. Het koren stond reeds in schooven gebonden te velde. Er waren toen ecliter geen handen meer om het binnen te halen, want de arbeiders waren zoo goed als allen opge roepen oih him plicht te vervullen en het vaderland tegen den steeds verder door dringenden vijand te verdedigen. De idylle stemming der natuur tegenover de onweer staanbare wreedheid van den oorlog. Aan de Hollandsche grenzen waakten de gemobiliseerde Nederlandsche soldaten en maakten zoo nu en dan verdwaalde of ge wonde Duitsche en Belgische soldaten krijgs gevangen. Het Roode Kruis en de Steun- comité's kregen handen vol werk, uitgewekenen werden liefderijk opgenomen en verpleegd. Het algemeen opleven van het gevoel van saamlioorigheid was een der weinige lichtpunten, welke de oorlog, ondanks ir-, - al zijn ellende, in die Tegenover de geallieerde naties, België, Rusland, Frankrijk, Engeland en Japan, standen weldra DuitscMand. Oostenrijk, Bulgarije en Turkije als verbondenen. De hoofden van de verschillende re geeringen der centrale mogendheden ziet men hier boven gegroepeerd. Over en weer werden, vooral bij de eerste voorpostengevechten en schermutselingen op het open veld of in de bosschen, talrijke krijgsgevangenen gemaakt. Op de foto hierboven ziet men een aantal Fransche militairen opgebracht door Uhlanen te paard en een paar „Feldgrauen" -*»V Nederland waakt voor zijn neutraliteit. De mobilisatie der Nederlandsche strijd macht geschiedde met voor beeldige snélheid, zoodat onmiddellijk na de oorlogs verklaringen in het buiten land de troepen tiaar de grenzen gezonden konden worden, ten einde te voor komen, dat de onzijdigheid van ons land zou worden geschonden. Een foto van de grenswacht te Eysden bij Maastricht. Bovenstaande foto geeft er 'n idee van, hoe groot de ammunitie- voorraden voor het En-gelsche leger waren: een stapelplaats met granatenongeveer 10 are groot.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 6