ZEEUWSCHE OMROEP 25 SS Te Üchoondijke is de nicwce openbare lagere school in gebruik genomen, die den naam van Prinses Irene gekregen heelt. Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen om roep. Het vorder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Oostburg dat een landarbeider-ingezetene dezer dagen een boerenwagen over zijn voeten kreeg en dat zijn buurman even later een slag kreeg van een wagendissel, waardoor zijn schouderblad brak. Tot in het ziekenhuis wenschen deze personen goede buren te blijven! Men seint ons uit Middelburg dat cp een congres van imkers een der feest redenaars zoo lang door praatte, dat de tijd voor het afwerken van het beloof de uitstapje door Walcheren te kort was. De leiding heeft zich toen bepaald tot het uit de verte aanwijzen van de groote kerk te Veere. Ook 'n imker weet uit ervaring, dat het in zijn leven niet allemaal honing kan zijn, maar men had toch minstens de moeite moeten doen om 'n globe in de zaal te halendan had men lien nog op een wereldreisje kunnen tracteeren. Men seint ons uit Goes een heel drama met Peter Pech als hoofdpersoon, wat hierop neerkomt dat de ongelukkige in een revue optrad, maar na de pauze dienst weigerde, omdat men hom zijn honorarium niet kon uitbetalen. Het tekort aan amusement, dat het publiek alzoo van hem ontving, werd ruimschoots vergoed door het leed- vermaak met het slachtoffer, dat na afloop van den avond op figuurlijke wijze zijn impresario in de haren vloog! De gestrenge rechter heeft te Middel burg vonnis geveld tegen een jeugdig jager te Domburg, die gejaagd had zonder jacht-acto. Wij hadden het heel wat dommer van dezen Domburger gevonden, als hij zonder geweer uit schieten was gegaan! Onze correspondent te Axel bericht ons, dat toen de familie D. aan het middagmaal zat en kroten at, een der kinderen plotseling een gouden boeren- knoop tusschen de kiezen had. Behalve de morgenstond heeft dus ook het middaguur goud in den mond. Men seint ons uit Vlissingen, dat met medewerking van de Kotterdamsche en plaatselijke politie alhier een Arabier op transport is gesteld naar zijn vader land. De belangstelling was zeer groot van de zijde van het publiek. Het was of men met leede oogen dit vertrek gade sloeg. Menschenkenners schreven het toe aan het dorstige weer. Te Arnemuiden zijn de voor een wagen met brandstoffen gespannen paarden op hol geslagen, toen zij schrokken voor een melkboer. De geheele weg lag bezaaid met eierkolen en op de Botermarkt kwam het gevaarlijk geval pas tot staan. De rijks-zuivelconsulent zal de zaak onderzoeken Uit Axel kwam nog het bericht, dat do V.V.V. een internationale poppen- tentoonstelling heeft georganiseerd. Om alle mogelijke verwikkelingen te vermijden zullen poppen, die spreken kunnen, worden geweerd. Wij sluiten nu tot de volgende week. dames en heeren. ic Zaamslag liad. op Dinsdag 2d Aug. de officieele ingebruikname plaats van de waterleiding. Links: Burgemeester van lloeve stelt de door de directie der Waterleidingmijopgestelde fontein in werking die de belangstelling van. de bewoners trok (rechts). liet eehipaai J. Kosteu-Zuidweg te Goes mocht Dinsdag onder hartelijke belangstelling zijn gouden huwelijks- jubilé vieren. Burgemeester F. A. 'van Jlosevelt verrichtte de ope ning der nieuwe Schocmdijksche school, een ruim, en frisch, aan trekkelijk gebouw. Door <len com mandant der 8. D.O.A. te Mid delburg werd met de gebruikelijke plechtigheid de zilveren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst uitgereikt aan den sergeant eerste klasse P. Til,roe. De heer van Maaren sr. te llansweert slaagde erin, dit volmaakte model van een galjoen uit den tijd van de Zilveren Vloot in zijn vrijen tijd te bouwen en, te tuigen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25