mêLmWëWë* 1 A U VIM re'n'ü* zac'it —ki>a.st mol Wat een Schitterende tegels! Hoe houd je die toch zo helder? Ik schuur ze nooit, maar' reinig ze zacht met VIM! 27 lot zijn verwondering stond zij op en kwam ze gewillig naar liem toe. „En wat heb jij voor recht., om haar de wet voor te schrijven?" tierde Rupert, en dreigend deed hij een stap vooruit. Paul week geen duim, en zij keken in eikaars oogen. Rupert's uitdagende hou ding verslapte geleidelijk, zijn moed versmolt en verdampte en zijn oogen zochten hot gras. De overwinning was aan Paul, maar juist toen hij zijn laf- hartigen tegenstander zijn rug toe wou koeren, hoorde hij geritsel van rokken en het geluid van naderende voetstappen. Veronica betrad het strijdperk, met oogen schitterend van ingehouden harts tocht. Rupert," riep ze, met den vinger der verachting naar de verschrikte Molly wijzend, „weet je, wie dat meisje is?" Haar broer staarde haar met ronde oogen aan. „Bedoel je juffrouw Brown?" „Juffrouw Brown!" Ze lachte, een hortenden, metaalaehtigen lach, en wierp hem toe: ,,'t Is een aangekleede dienstbode. Den vorigen keer, dat ik haar zag, probeerde ze tafel te dienen en morste ze een bord soep over mijn japon." Rupert keek verbluft om zich heen en Veronica's bittere lach klonk luid. „Een gewone dienstmeid," hoonde ze, „die paar weken geleden nog schoenen poetste en de keuken boende." Paul's oogen vonkten aanstonds zouden de woorden, die zijn tong schroei den, uitschieten in eon vinnige terecht wijzing. Maar Molly hield op met aan zijn jas trekkenze liet een zwak kreetje hooren en met een vuurrood gezicht greep ze haar rokken bij elkaar en holde weg. Paul aarzelde maar één seconde toen holde ook hij, achter haar aan. Figuurlijk gesproken veranderden haar kleeren in lompen, terwijl ze vluchtte, maar eon muiltje verliezen deed zij niet, toen zij onwillekeurig de schaduw zocht. „Ik hol) honger," pruilde Molly, en zij keek de huiskamer rond alsof zij ver wachtte, dat er oen banket voor haar gereed stond, én zich verbaasde, dat ze liet niet ontdekte. „Je moest maar naar bed gaan," bromde Paul. Dit waren ongeveer de eerste woorden, die zij wisselden sinds hun vertrek van Bishopsmead. Verdere vernederingen waren met dat vertrok niet, gepaard gegaanmen was aan 't dansen, dus hadden zij de zaal door kunnen komen zonder veel aandacht te trekken. Nie mand had er op gelet, wat zij verder deden, dus kwamen zij zonder kleer scheuren weg. Op den terugrit waren zij blijven zwijgen. Paul had, met een grim mige strakheid van kaken, recht voor zich uit zitten starenzijn streng veroor - deolende blik sneed ieder gesprek den pas af. Molly was echter in geen stem ming geweest om te praten: ze was stil als een muisje blijven zitten, had nu en dan tersluiks naar hem gekeken, maai geen woord gezegd. Ze hielp hem den wagen wegzetten, werd daar weer wat vroolijk bij en maakte een paar op merkingen, die hij met enkele letter grepen beantwoordde, 't Was stil in huis iedereen was al lang naar bed. Molly ging de eetkamer in en kwam terug met twee bananen, waarvan zij er Paul een aanbood. Hij weigerde met een minachtend gebaar, waarop zij begon, de andere van de schil te ontdoen. „Ik heb niets te eten gehad van avond," lichtte ze toe. „Ik ook niet," fronste hij. „Heb je geen honger?" „Nee." Zij bekeek hem met peinzende oogen, en hapte nadenkend in de banaan. „Ben je hoos op me, Paul?" vroeg ze toen. Hij keek haar snel aan, want ze sprak op een toon, ulsof hij geen reden had om hoos te zijn. Ze beantwoordde zijn blik met groote onschuldige oogen, en hij wendde zich af en mompelde: „Daar praten we morgen wel over." ,,'t Was mijn schuld niet, dat die juffrouw me herkende," betoogde zij. „Daar praten we morgen wel over," herhaalde hij, nu op meer gebiedenden toon; want wat hem ergerde was niét het feit, dat Veronica haar herkend had dat wist ze heel goed. Wordi vervolgd tioooooodocoooooooooéoeoooooooooooooooaoooooeoeoM 0 0 0 0 <J) 0 !n de Septembermaand herdenkt Nederland het feit,dat voor honderd jaar de eerste trein op vaderiandschen bodem reed. Alom maakt men zich gereed, dit eeuwfeest op treffende wijze te vieren en, zooals vanzelf spreekt, zal Panorama de beteekenis van dit jubileum en den ont wikkelingsgang der Nederlandsche Spoorwegen in een reeks uitstekend gedocumenteerde artikelen schetsen. Daarbij zorgden wij echter ook voor 'n verrassing, waar voor wij thans reeds de aandacht vragen: het nummer van komende week, dat grootendeels aan de herden king is gewijd, bevat een zeer bijzondere publicatie, die stellig bij al onze lezers in den smaak zal vallen! O ooooooo oooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooo 1ANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der perio dieken Do Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's-Gravcnhage in Iiecld, Ons Land, Ons Zuiden af Ons Zeeland f 1.62Z> per kwartaal of f 0.12Vs per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Ivoloniön I 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot bet bureau te Haarlem. Bureau's: HAARLFM, Nassaulaan 51. Telefoon Int. 13866. Giro nr 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262, Telefoon Intern. 3.3170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon Intern. 50540. Giro nr. 101981. 's-GRAVENIIAGE, Stationsweg 95, Telefoon Tnterc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECH T, Bilt straat 142, Telefoon Irttcrc. 13473, Giro nr. 149597. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Tclof. Intern. 4286. Giro nr. 129750. ;Vi A VSTRICHT, Stationsstr. 20, Telnf. Int. 5851. Giro nr. 124690. VLLSSINGEN, Badbuisstr. 5, Tel. 81. De voorwaarden van on zo gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Een geheel nieuw, naar èéti bijzonder procédé gefa briceerd haarverzorgingsmiddef van universeele en buitengewoon intensieve werking, fl. 1.75 per Hesch. F. WO LP F SOHN' KARLSRUHE Hoofdvertegenwoordiging voor Nederland firma E. M. Schlösser, Amsterdam G Postbus 370 (2? L Scherpe schuurmiddelen bederven Uw tegels voor U het weet. Ze vernielen de oppervlakte en maken de tegels dof en ruw. In de krassen blijft vuil zitten. De zachte dubbele werking van Vim reinigt de tegels volkomen. Vim maakt het vuil eerst los en verwijdert het daarna zonder krassen te veroorzaken. Houd tegels en glanzende voorwerpen in Uw huis schoon met Vim. Op elke bus een geschenkenbon op de reuzenbus twee!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 27