me verdediging van Insnlinde is eeii zaak. die iederen recht- geaarden Nederlander na aan het hart ligt.. Nog maar enkele jaren geleden werd er in het moederland weinig over gesproken en men beschouwde het als een uitgemaakte zaak. dat Indië, wat er ook mocht gebeuren, weinig gevaar liep ooit in een Europeesch of Aziatisch conflict betrokken te worden. Naar mate de politieke toestanden over de geheele wereld veranderden, hebben onze staatslieden ingezien, dat liet kostbaar bezit, door onze voorvaderen Links: Volgens voorschrift niet hel geweer in den utilising en de sabel getrokken. Mist het sehot. dan beslist hef gevecht ran man tegen man. De inlandsetn soldaten doen politiedienst. Een inboor ling. die, tegen de verorde ningen in. gewapend is. wordt onderzocht. Op dezelf de wijze hurkte het volk aan den rand van den weg. als een vorst voorbijkwam. De Xederla n dsrh -Indi sell e luchtmacht is uitgerust met de modernste machines, die in korten tijd elk bedreigd punt kunnen bereiken. veroverd, geenszins op een plaats lag. waar oorlog zuchtige of in oorlog zijnde naties zorgvuldig omheen zouden varen om de rust, die het resultaat is vaneen verstandig bewind, niet te verstoren. Meu weet niet wat er bij een toekomstig conflict kan gebeuren en I een land. dat zich niet. weet te verweren, zal ge makkelijk een prooi worden van een staat, die om natuurlijke hulpbronnen of strategische punten verlegen zit. Indië heeft beide; het beeft geen zin dit te ontkennen en daar om is ook in het moederland het besef doorge drongen. dat Indië in staat moet zijn zieli te handhaven als Nederlandsclie, als zuiver Neder- landsche kolonie. Het leger, bestaande uit een uitstekend vliegercorps en een kleine, doch goed ge oefende landmacht, samengesteld uit Europeesehe en inlandsche troepen, is sterk genoeg om liet den vijand zoo lastig te maken. dat. deze zieli terdege dient te bedenken alvorens een onberaden sta]) te doen. De rroitui n en kimieren, die in de kazerne wonen, verlaten deze op bepaalde diensturenJuist wordt het signaal geblazen, dat ze terug kunnen keeren. De koloniale hoepen beslaan uit- jltitk gebauwde mannen, die opgewassen zijn legen de vermoeienissen in dit heete klimaat.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 7