"LAXOBAC CREME MOUSON 7 yyl0t r//ö .V sche w,-rkii«g "p (*e waar(*e van onderhuid sche werking WEG MET DIE NARE LAXEER MIDDELEN Verlies ooertollig oei dat zij met Rupert hand in hand onder den sterrenhemel had gezeten! 't Leek er wel iets op. Misschien dacht ze, dat hij 't niet gezien had, of dat hij zich als heer verplicht zou voelen, te verzwijgen, wat hij gezien had. Zwijgen over haar waren aard, zooals die hem gisteravond pijn lijk duidelijk was geworden, en 't huwe lijk laten doorgaan zonder een woord van waarschuwing of protest. Misschien was sir Richard zoo hopeloos verliefd, dat hij zich aan zoo'n waarschuwing niet storen zou; maar deed Paul zijn plicht, als hij vóór zich hield, wat hij gezien had! Dit was de vraag, die maar steeds was opgedrongen in zijn brein, in de lange uren van den nacht, en waarop hij nog geen bevredigend antwoord had gevonden. Het huwelijk zou een heil- looze misgreep zijn, dat kon slechts een wonder voorkomen. Sir Richard's heele o-ezondheid zou verwoest worden door zijn inspanning, om met zijn lichtzinnige jonge vrouw mee te leven, en zijn ken nissen zouden hem een ouden gek vinden voor al zijn moeite. Molly zou trachten hartelijk voor hem te zijn, zooals ze 't ook voor haar poes was, maar daarmee zou ze haar bedaagden echtgenoot niet lang kunnen begoochelen. Weldra zou hij haar knorrig ongeduld bij zijn lief- koozingen opmerken, en haar toenemen de zucht naar vermaak, en de blikken, die zij voor jongere mannen bewaarde; weldra zou hij ondraaglijke folteringen te verduren krijgen. Dus als Paul dat tegennatuurlijke huwelijk tegen kon houden door te spreken, was het stellig verkeerd te zwijgenmaar als hij er enkel zaad van wantrouwen door uitstrooide, en niets meer bereikte, kon hij de dingen boter op hun beloop laten. Maar dat was geen oplossing; 't wierp alleen een nieuw probleem op, en wel een, dat slechts de toekomst kon oplossen. Er was met de ochtendpost een brief van Michael gekomen. Echt een krab beltje van Michael, kort en zakelijk. Er was hem een mooi aanbod uit Holly wood gedaan. Hij had natuurlijk aan genomen, en vertrok over drie weken. Maisie verlangde er naar, haar geboorte land terug te zien, dus nam hij haar mee. Ze gingen voor dien tijd trouwen, en die schijnbare overhaasting ver ontschuldigde hij met de mededeeling, dat een tweepersoonshut goedkooper was dan twee éénpersoons. Paul werd uitgenoodigd, als getuige op te treden en kreeg er de verzekering bij; nu hij een beetje op adem was gekomen, werd hij bijna zeker verliefd op een van de bruidsmeisjes, en waarschijnlijk op alle vier. Paul had dien brief in zijn zak ge stoken, met het plan, hem te beant woorden, als hij wat rustiger denken kon. Op verlangen van sir Richard was de open lucht dien morgen het leslokaal die boodschap had Molly ten minste gebracht. Het bleef Paul hetzelfde; hij begreep nu, dat zij lessen te leeren had, die geen boek onderwijzen kon, en die zij nooit leeren kon, als de natuur, tegen over haar zoo kwistig met gaven van schoonheid, daaraan geen gevoel voor eer en waardigheid had toegevoegd. Hij keek lusteloos naar het boek, want het viel hem zwaar, er zijn ge dachten bij te houden. „Je zult je wel herinneren," begon hij, „dat Maria Stuart, nadat ze ge weigerd had troonsafstand te doen ten behoeve van haar zoontje, naar Enge land was gevlucht." Molly deed geen moeite, om het zich te herinneren; haar bruine oogen keken hem strak aan en ze merkte op: „Dus je bent nog steeds boos op me!" Dus zij had zich eindelijk verwaar digd, daar notitie van te nemen. Het heele ontbijt was het zeer duidelijk ge weest, maar zij had vroolijk gebabbeld, en zich niemendal gestoord aan de knorrigheid en raadselachtigheid van zijn antwoord. „Dacht je soms, dat ik ingenomen met je zou zijn!" gromde hij. Ze keek hem van terzij aan, en was zoo voorzichtig, die vraag niet te beant woorden. „Je wou nog iets bespreken," hielp ze hem onthouden, en ze nam de houding voor een knus praatje aan. Hij fronste, beet op zijn lip en aar zelde. Maar hij zag wel: hier kreeg hij gelegenheid, om zijn meening uit te spreken, zonder vrees voor stoornis, en hij besloot, die gelegenheid waar te nemen. „Ja," zei hij langzaam. „Over gister avond." Zij keek naar hem op. „Wat is er dan met gisteravond?" vroeg zij, en haar stem klonk volkomen onbekommerd. Hij keek haar ontevreden vragend aan. Had ze dan geen schaamtegevoel, geen gevoel van gepastheid, hoegenaamd geen moreele principes? ,,'t Gaat over Rupert," stiet hij uit. Zij bloosde, gluurde hem aan onder haar lange wimpers door, en glimlachte spottend „Hij valt niet erg in je smaak, wel?" Zijn gezicht betrok en er kwam een waarschuwende strengheid in zijn stem. „Daar gaat 't niet om. Valt hij in jouw smaak?" Zij keek naar den blauwen hemel en nam den tijd om na te denken. Toen haar antwoord kwam, klonk het onverwacht beslist „Nee." Paul haalde opgelucht adem. Dit was een troost, maar haar gedrag van den vorigen avond kwam nu nog in een ongunstiger licht te staan, want nu had zij het excuus van een dwaze bevlieging niet. „Dan liet je daarom zeker toe, dat hij je hand vasthield!" zei hij. Weer kleurde het rood haar wangen. „Ik kon er niets aan doen," pruilde ze, en eindelijk kwam er toch een beetje trilling in haar stem. „Heb je geprobéérd er iets aan te doen?" Een ietwat kribbig: „Niet erg." Dit was ten minste waarheid, maar hij wenschte de heele waarheid, en ging door: „Heeft hij je gekust?" Zij zette een paar eerlijke groote oogen op. „Nee; zou hij 't van plan geweest zijn, denk je?" „Zou je 't toegelaten hebben?" siste hij, en zijn blik doorvorschté haar, want het was een beslissende vraag. Zij keek naar opzij over het gras, en bleef een heel poosje stil staren. Einde lijk bewogen haar lippen en hij spitste zijn ooren, om iets te verstaan. „Wat zei je?" vroeg hij, met een rood gezicht opeens, want als hij goed ge hoord had, was 't zooiets als een keertje probeeren. „Ik zei, dat hij 't maar één keer hoefde te probeeren." 't Had een beetje anders geklonken; hij zag haar aan met een onderzoekenden blik. „Je verwacht zeker, dat ik niets tegen oom zeg over gisteravond," spotte hij, na een hinderlijke stilte. Ze antwoordde luchtig en zonder een spoor van verlegenheid: „Ik heb hem alles verteld wat er te vertellen is." „Je bedoelt zekeral wat je kwijt wou zijn?" veronderstelde hij. „Al wat hem interesseeren kon," ver beterde zij. Dat was een kwestie van opvatting; hij bezag haar met plechtige verstoord heid. Vervolg op blz. 26 GRATIS MONSTER op aanvrage aan N.V. ROWNTREE, Afd. A 5 Heerengracht 209, A'dam NET IDEALE CHOCOLADE-LAXEERMIDDEL Verkrijgt), bij Apoth. Orog. in biikdoosjes 35 en 85 ct GRATIS DRUIVENZOUT Hier is een reeept van niillioeiien mooie vrouwen! /Vasseert *s morgens en 's avonds Uw ge zicht en hals met Creme Mouson. Dagelijks verbetert Uw huid zich en is weldra jeugdig en schoon als nooit tevoren. Creme Mouson blijft niet als een laagje op de huid achter en maakt haar niet vet. De oliën, vetten en andere werkzame bestanddeelen, die deze creme bevat, dringen door tot in de onderste weefsels van de huid en verfraaien haar van binnenuit. In deze onderhuid- v v* Creme Mouson. Creme Mouson kleeft niet en maakt niet vet; niemand bespeurt het gebruik. Behan delt Uw gezicht derhalve meerdere malen per dag met Creme Mouson, in ieder geval 's morgens, 's avonds en voor U uitgaat. V Wilt U een overtuigend bewijs? Masseert dan eens de eene helft van U\V gezicht met Creine Mouson, en vergelijkt na enkele minuten. Dan bemerkt l het beste, hoe schoon, jong en frisch Uw huid wordt door het gebruik van Creme Mouson met onder- huidsche werking. met Generaal-Vertegen woord igersp, L. Vollemans Zonen, Rotterdam. Utrecht, Amsterdam. Plaag Uw kinderen niet .anger met purgeermid delen, waarvan zij een afschuw hebben. Dergelijke middelen zijn uit den tijd. Geef hun Laxobac, het zacht werkend laxeermiddel, dat door hen met graagte wordt opgeknabbeld, omdat het smaakt als chocolade. Een half tabletje vóór het naar bed gaan, geeft de ingewanden eene werking met de regelmaat van een klok. Ook voor volwassenen is Laxobac 'n werk zaam en prettig laxeermiddel. als vroeger Waarom zoudt U zich laten kwellen dour corpulentie, die niet bij L" past? Doe wat zooveel duizenden anderen doen ga Wex gebruiken, dat doeltreffende, mousseerende zout uit zuivere druivensapderivaten, „een ideaal vermageringsmiddel", schrijft Mej. L. N. en zegt verder: „Nadat ik het een maand had gebruikt, beu ik 15 pond afgevallen en dat zonder eenige verandering in mijn voeding te brengen." Inderdaad Wex maakt het U zoo gemak kelijk weer dat jeugdige soepelt figuur van vroeger te herkrijgen. Geen schadelijke medi cijnen en dieet, noch afmattende oefeningen zijn noodig Wex alléén is ruimschoots voldoende. Wacht toch niet langer, ga het ook gebruiken. Is het niet heerlijk, weer een normaal, harmonisch gebouwd figuur te bezitten? Bestrijdt dan die afstootende dikte en herwin Uw jeugdige bekoorlijkheid met Wex. Neem het 's morgeus direct na het opstaan. Wex is verkrijgbaar in alle apothe ken en drogisterijen in handige, apart ver pakte hoeveelheden 6 stuks in een doos 40 cent; per groote flesch f 1.20.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19