ZEEUW5CHE OMROEP 25 Hallo! Hallo' hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten in welken vorm ook is geoorloofd. Men meldt ons uit Sluiskil, dat daar brand is uitgebroken in de lading van het sleepsehip ..Vertrouwen". Om het vertrouwen, waar in de wereld zoo'n gebrek aan is, niet nog meer te laten verminderen, heeft de Sluiskil- sche brandweer wonderen verricht om liet object te behouden! Men meldt ons uit Arnemuiden, dat een eenvoudig visscher met zijn net een ouden mijnstoel uit het jaar 1914 uitgehaald heeft en dat liier nog een politiek kleurtje ook aan zit. Vermoe delijk heeft de gelukkige vinder neiging om van den mijnstoel een Kamerzetel te timmeren Te Goes is de schooljeugd verblijd met geschenken van de Oranje-vereeni- ging, naar aanleiding van prinses Irene's geboorte. De jongens kregen een centimeterliniaal en de meisjes een lepeltje. Gelukkige keuze! De jongens zullen eikaars waarde veel beter kunnen schatten en aan de meisjes is liet op scheppen ook gemakkelijker gemaakt! Onze correspondent te Middelburg bericht ons, dat op aanwijzing van zijn patroon een knecht door de politie werd gehoord en gefouilleerd, waarbij een vermist bedrag uit diens schoenen te voorschijn kwam. Zoodra men dezen spaarpot had leeg geschud, was 's mans levenswandel direct veel verbeterd. Vertrouwelijk werd ons nog meege deeld, dat dit een unicum in de annalen der justitie is. Meestal schuift men '11 ander en niet zichzelf iets in de schoenen Onze maritieme medewerker te Veere vlaggeseinde ons, dat de garnalenvloot eenige dagen niet is uitgevaren. Het stekelbaarsjes-eskader had meer lef en opereerde in het Veersehe gat. Vele brieven uit Goes reppen van een huwelijk te middernacht gesloten met speciale toestemming van den minister van Justitie. Daar de jonge man den anderen dag reeds onder de wapenen moest, heeff men bij den minister van Defensie stappen g'edaan 0111 den jonggehuwden gedurende enkele weken in plaats van kuch wittebrood te verstrekken In de Singelstraat te Vlissingen zijn drie matrozen, die met een brand kast manoeuvreerden, niet dit voorwerp in een kelder gevallen. Goede financiers zijn de zeelui nooit geweest en het geval was des te roeke- loozer omdat men had moeten bedenken dat men lichtmatrozen niet met zware dingen mag belasten. Xe Keuzen is een vee-auto op drift geslagen en via den voorgevel in de huiskamer van een alleenwonende juffrouw gereden, die van ontsteltenis flauw viel om in liet ziekenhuis weer bij te komen. Geïnterviewd door een journalist zei het slachtoffer, dat ze alleen zoo geschrokken was, omdat ze dacht, dat men haar poesje afhalen kwam! 1 )nze medewerker te Lamswaarde seint ons, dat de middenstand in allerijl besloten heeft, de winkelweek in wording af te gelasten. I11 dezen tijd kost het meer hoofdbre kens om de menschen de winkels uit te krijgen, dan ze er binnen te lokken! Wij sluiten 111 tot de volgende week, dames en lieeren In drom men verdringt het Vlitusinysche pu bliek zich voor de krantenbureaux, waar de spannende berichten bekend worden gemaakt. Zoodra de mobilisatie bekend went, trokken de Zontelandsehe badgasten per eerste gelegenheid naar hun haardsteden terug. Maar het meeste publiek trok het distributie- bureau. In Westkapelle bracht de afkondiging der mobi lisatie de bevolking in spanning bij liet ge nt eentehv is samen Onder Kapelle geraakte een militaire auto in een sloot, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. De eerste mobilisatiedag bracht heel wat drukte in Tcrseke door de opvor dering der beschikbare paarden. Op de Viissingsche Nieuwe Markt stonden in het einde der vorige week aan lange rijen de paardengeschaard, die ten behoeve van het leger moesten^jnorden op gevorderd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 21